Panevėžyje už lietuvių, matematikos, chemijos, biologijos ir informacinių technologijų valstybinius egzaminus daugiausia šimtukų –26 – susižėrė J. Balčikonio gimnazijos abiturientai. Kitą savaitę paskelbus istorijos, anglų kalbos ir fizikos egzaminų rezultatus, šimtukų laukia ir kitos mokyklos.
„Palyginti su pernai, galima sakyti, jog visų dalykų išlaikymo procentas geresnis. Šiemet miesto abiturientai geriau laikė ir lietuvių kalbą“, – apibendrina rezultatus Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Minolė Petronytė-Kairienė.
Anot jos, šiųmečiams abiturientams geriau sekėsi ir matematika. Visgi visose miesto gimnazijose yra po vieną kitą neišlaikiusįjį.
M. Petronytės-Kairienės teigimu, Panevėžio abiturientų lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai labai panašūs į Lietuvos. Šio egzamino šalyje neišlaikė 8,65 proc. (pernai 10,8) kandidatų, o Panevėžyje – 8,7 (pernai 12 proc.). Kaip jau įprasta, Aukštaitijos sostinėje geriausiais balais išsiskiria J. Balčikonio gimnazistai. Šešių jos abiturientų lietuvių kalbos žinios įvertintos šimtukais, o visų šios gimnazijos abiturientų lietuvių kalbos egzamino įvertinimų vidurkis aukštesnis nei šalies. Dar po vieną šimtuką už šį egzaminą gavo 5-osios ir K. Paltaroko gimnazijų auklėtiniai.
Šiųmečių Panevėžio abiturientų matematikos egzamino rezultatai taip pat geresni negu respublikos vidurkis.
Mieste matematikos egzamino nepasisekė išlaikyti 12 proc. abiturientų, o šalyje – 15 proc. Pernai šalyje neišlaikiusiųjų gretos sudarė net 32,4 proc.
Šiemet aštuonių panevėžiečių moksleivių – septynių J. Balčikonio gimnazijos auklėtinių ir vieno K. Paltaroko gimnazijos auklėtinio – matematikos žinios įvertintos šimtukais.
O štai biologijos egzaminas panevėžiečiams buvo sunkiai įkandamas riešutas. Jo Panevėžyje neišlaikė 5 proc. moksleivių, o šalyje 2,8 proc.
Tačiau Aukštaitijos sostinėje vis tiek už šį egzaminą pelnyti šeši šimtukai. Visus juos gavo J. Balčikonio gimnazijos moksleiviai. Be to, šios mokyklos abiturientai išsiskyrė labai aukštu ir bendru balų vidurkiu – 76.
Daugiausia abiturientų Panevėžyje laikė patenkinamai, tai yra pelnė nuo 16 iki 35 balų.
Vieną nepopuliariausių chemijos egzaminą mieste laikė 45 moksleiviai, ir iš jų 7 proc. neperžengė išlaikymo ribos. Visgi ir iš šio dalyko gautas vienas šimtukas, o jį pelnė vėlgi J. Balčikonio gimnazijos atstovas.
Pasak M. Petronytės-Kairienės, geografijos egzaminą miesto abiturientai taip pat gerai išlaikė – nepasisekė tik vienam.
„Įsivaizduoju, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamino nelabai būtų galima surengti nuotoliniu būdu, bet matematiką gal ir būtų įmanoma.“
G. Gailiūnienė
O štai informacinių technologijų egzamino neišlaikė net 20 procentų laikiusių panevėžiečių. Visoje šalyje tokių nelaimingųjų buvo 8,7 proc.
Drastišką panevėžiečių rezultatą švelnina išlaikiusių abiturientų gauti aukšti balai. Informacinių technologijų užduotis šimtukams įveikė šeši J. Balčikonio gimnazijos informatikai, trys K. Paltaroko gimnazijos auklėtiniai.
Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Kęstučio Rimkaus pastebėjimu, kol kas pagal šešių egzaminų rezultatus geriausiai sekėsi Velžio, Krekenavos, Smilgių gimnazistams.
Panevėžio rajone lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą laikė 110 abiturientų. Iš jų 12 egzamino neišlaikė. Velžio ir Smilgių gimnazijų abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies.
Rajone už gimtosios lietuvių kalbos žinias šimtuką pelnė vienas abiturientas iš Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos.
Matematikos egzamino rajone neišlaikė 12,9 procento moksleivių, tai yra mažiau nei šalyje. Geografijos egzaminą įveikė visi rajono abiturientai, o Paįstrio, Raguvos, Krekenavos, Smilgių mokyklų abiturientų įvertinimai aukštesni nei šalies balų vidurkis.
Chemijos egzaminą rajone laikė keturi abiturientai ir visi jį įveikė. Informacinių technologijų egzamino neišlaikė du, tačiau Velžio ir Krekenavos gimnazistų balų vidurkiai aukštesni nei Lietuvos, o Velžyje gautas ir šimtukas.
Biologijos egzamino neišlaikė trys rajono abiturientai, tačiau Velžio, Krekenavos ir Ramygalos gimnazistų vidurkiai aukštesni nei šalies.
Nors po metus trukusio nuotolinio mokymo pasigirdo siūlymų atsisakyti brandos egzaminų, jau penkis šimtukus kraityje turinčios K. Paltaroko gimnazijos direktorės Gražinos Gailiūnienės nuomone, to daryti nederėtų. Anot jos, vien tik metiniai įvertinimai atestate kažin ar visose mokyklose būtų objektyvūs.
„Egzaminai visus sulygina“, – įsitikinusi direktorė.
Jos nuomone, ateityje kai kuriuos egzaminus būtų galima vykdyti ir internetu. Šiemet tai jau išbandyta su dešimtokais.
„Įsivaizduoju, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamino nelabai būtų įmanoma surengti nuotoliniu būdu, bet matematiką gal ir būtų įmanoma“, – svarsto G. Gailiūnienė.