Šeštadienio popietę Senvagėje vykusios inovatyvių plaukimo priemonių varžybos „Laivas-improvizacija 2017“ ne tik jų dalyviams, bet ir žiūrovams padovanojo daug gerų emocijų ir vitamino C bent jau kelioms dienoms į priekį.
Kaip ir kasmet, dalyviai stebino savo išradingumu ir originalumu, tad komisijai išrinkti nugalėtoją, kuriam atiteko kruizas laivu, buvo ganėtinai sudėtinga.
Netikėta sėkmė
Nors kai kurie dalyviai akivaizdžiai bandė papirkti vertinimo komisiją – kas bananais, kas saldainiais, o kas dalydamas majorų, generolų ar kapitonų laipsnius, kyšiais vertintojai nesusiviliojo. Ir po audringų diskusijų pirmąją vietą buvo nuspręsti skirti plausto „Idėja“ komandai – mamai Virginijai su dukra Rugile.
Kaip prieš startą prisipažino laimėtoja, „Sekundės“ plaustų varžybose ji su dukra dalyvauja net ketvirtus metus. Sykį jau buvo laimėjusios kelionę kruizu į Stoholmą, tad šiemet į pagrindinį prizą nepretendavo – į varžybas atėjo ne laimėti, bet dalyvauti. Tačiau sėkmė ir šįkart aktyviai šeimai šypsojosi. Vertinimo komisija nusprendė, kad mamos ir dukros duetas buvo ne tik greičiausias, bet ir originaliausias: panevėžietės savo plaustą pasigamino iš šiukšlių maišų.
„Pasižiūrėjau į savo darbo užmokestį ir supratau, kad nieko brangaus negaliu padaryti. Koks atlyginimas, toks ir plaustas. Tad pripūtėme šiukšlių maišus ir turime patį lengviausią pasaulyje plaustą. Žinau, kad sušlapsiu, bet krantą tikrai pasieksiu“, – dar prieš startą šypsojosi Virginija.
Pagelbėjo močiutė
Į Stoholmą kartu vyks ir antros vietos laimėtojai – nuotaikingiausia komanda pripažinta „Povandeninis apelsinas“. Tikriausiai neatsitiktinai į Senvagės vandenis šmaikštieji dalyviai nėrė su šūkiu „Mes laimėsime!“ Šventės vedėjas Gintaras Mikalauskas „Povandeninį apelsiną“ kritikavo, kad jie plaukia vandeniu, nors turėtų po vandeniu, tad norėdami pateisinti savo vardą, visi įgulos nariai šoko į vėsų Senvagės vandenį.
Be apdovanojimų neliko ir kiti šventės dalyviai. Išradingiausiais buvo pripažinta komanda „AsmeninistrenerisGiedrelisgelinisnagų lakavimaspasLukąvisažistasJonaspasIrmį“, tačiau kad būtų paprasčiau, juos vadino „bananais“.
Įgulos nariai Rokas ir Lukas pasakojo, kad toks jų įvaizdis pasirinktas neatsitiktinai. Lietuva esą dažnai vadinama bananų respublika, tad jie siekė, kad lietuviai pateisintų šį vardą. O didžiuoju idėjos rėmėju tapo… močiutė. Dėl anūko svajonės pirmajam perplaukti Senvagę, ji paaukojo net savo šiltnamį.
„Pasižiūrėjau į savo darbo užmokestį ir supratau, kad nieko brangaus negaliu padaryti. Koks atlyginimas, toks ir plaustas. Žinau, kad sušlapsiu, bet krantą tikrai pasieksiu.“
Virginija, varžybų nugalėtoja
„Visas mūsų plaustas tik iš ekologiškų žaliavų. Mus labai palaikė ir močiutė – ji paaukojo savo šiltnamį, davė kitų reikalingų medžiagų. Pernai laimėjome trečią vietą, tad šiemet norėtume šiek tiek kilstelėti savo kartelę“, – pasakojo bananais apsirėdę vaikinai.
Speciali nominacija „Už posūkį į dešinę“ atiteko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai įgulai, kuri turėjo net dvi kapitones – Panevėžio miesto konservatorių vedlę Rasą Juknevičienę bei Seimo narę Ingridą Šimonytę. Nors ši komanda ir pažeidė taisykles – vietoj savadarbio plausto pasirinko baidares, jai buvo leista pademonstruoti savo plaukimo įgūdžius, pažadėjus, kad didesnių mokesčių nebus.
Pasirengę darbuotis
Už garsiausią ir aktyviausią palaikymo komandą specialus prizas atiteko ir Pušaloto mikrorajono bendruomenės komandai „Vizija“. Savo įgulą sirgaliai palaikė ne tik skanduotėmis, šūksniais, bet ir dainomis.
Kaip sakė šios komandos nariai, ilgai galvoti, kokį plaustą gamintis, neteko. Idėją pasufleravo pats gimtadienio šūkis – „Panevėžys atsinaujina“.
„Norime matyti savo miestą gražų ir jaukų. Idėja, kaip jį atgaivinti, jau yra, vizija taip pat, tad trūksta tik darbininkų – mūsų. Tad savo plaukimu norime pakviesti visus panevėžiečius prisidėti prie to atsinaujinimo“, – sakė „Vizijos“ komanda.
Už saldžiausią pasirodymą apdovanota Marijonų mikrorajono bendruomenė, savo plaustą pavadinusi „Marijonų bitės“. Bitučių laivelis išsiskyrė puošniomis gėlėmis, nuo kurių medaus nešėjos rinko nektarą. Kaip sakė šios bendruomenės aktyvistės Enrika ir Virgilija, jų bendruomenės nariai dirba taip, kaip bitutės, tad ir laivo įgulą pavadino darbštuolių vardu. Net ir paskutinę naktį Marijonų bendruomenės aktyvistės vos sudėjo bluostą, nes iki išnaktų gamino laivą.
„Teko nemažai paplušėti – surasti avilius, išpuošti plaustą gėlėmis, kad šios nenuvystų, tad laiko pasitreniruoti neliko. Bet mes ne plauksime, o skrisime kaip bitutės“, – geros nuotaikos nestokojo bitininkės.