Didžiausia pagalbos prašymų dalis buvo susijusi su policijos kompetencijai priskiriamais įvykiais. Užregistruota 2446 prašymai skirti policijai, 1696 – greitajai medicinos pagalbai, 152 – priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.
Tradiciškai daugiausia skambučių sulaukta tuoj po vidurnakčio: jei paskutinę valandą iki Naujųjų būta 439 skambučių, tai per pirmąją 2019-ųjų metų valandą užregistruota 744 skambučiai, per antrąją – 618.
Naujametę naktį daugiausia pranešimų taip pat teko policijai. Nuo gruodžio 31 d. 22 val. iki sausio 1 d. 7 val. užregistruota 241 pranešimas dėl smurto artimoje aplinkoje, 189 pranešimai dėl konfliktų, 177 – dėl triukšmo. Pirmosiomis minutėmis po vidurnakčio gauti pranešimai dėl muštynių viešose vietose Rukloje ir Panevėžyje. Muštynių liudininkais Panevėžyje tapo daug šventiniais fejerverkais besigėrinčių daugiabučio gyventojų, todėl dėl jų sulaukta net aštuonių skambučių. Nepažįstamo asmens sumuštam 55-erių metų vyrui prireikė ir medikų pagalbos: jam nustatyta lūpos, kairio antakio žaizdos, nosies kaulų ir viršutinio žandikaulio lūžimas.
Naujametę naktį taip pat sulaukta net 56 pranešimų apie dingusius asmenis – daugiausia dėl iš globos įstaigų išėjusių ir negrįžusių nepilnamečių.
Degė gyvenamieji, ūkiniai pastatai, automobiliai. Daug pranešimų gauta ir dėl degančių konteinerių: ugniagesiams gelbėtojams juos teko gesinti net 30 kartų. Pirmąją Naujųjų metų dieną 14 kartų vykta šalinti nuvirtusių medžių. Būta ir kitų gelbėjimo darbų: Jonavoje iš namo rūsio iškelta į jį įkritusi ir susižalojusi moteris, Vilniuje, panaudojus hidraulinę įrangą, iš daugiabučio namo lifto vaduoti užstrigę žmonės. Teko vykti ir į pagalbą policijai, negalėjusiai patekti į butą Vilniuje, kuriame slėpėsi neblaivūs asmenys, prieš tai šaudę iš ginklo ir smurtavę prieš praeivius.
Greitosios medicinos pagalbos prireikė nukentėjusiems fejerverkų sprogdintojams, įvairaus dydžio traumas, sužalojimus ir sveikatos sutrikimus patyrusiems žmonėms.
Didžiausia ir tragiškiausia nelaimė įvyko Marijampolėje, kur susidūrus automobiliams žuvo 3 ir buvo sužeisti 3 žmonės.
Siekiant užtikrinti operatyvumą ir atsiliepti į kaip įmanoma daugiau skambučių, naujametę naktį BPC Vilniaus skyriuje budėjo 25, o Klaipėdos skyriuje – 20 darbuotojų.