Pigiausių produktų krepšelis gruodį – brangesnis nei prieš metus

Pigiausių produktų krepšelis gruodį – brangesnis nei prieš metus

Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis šalies parduotuvėse gruodį buvo 2,19 euro (4,1 proc.) brangesnis nei tą patį mėnesį prieš metus, rodo kainų palyginimo portalo „Pricer.lt“ analizė.

Palyginti su 2021 metų lapkričiu, krepšelis pabrango 0,05 euro (0,1 proc.).

Pigiausių maisto produktų krepšelio kainų reitinge „Maxima“ mažina krepšelio kainą 2,69 euro ir lieka pirmoje reitingo vietoje, „Lidl“ mažina krepšelio kainą 1,03 euro bei lieka antroje vietoje. „Norfa“ didina krepšelio kainą 0,62 euro ir lieka trečioje vietoje. IKI mažina krepšelio kainą 0,71 euro ir atsistoja į ketvirtą vietą. „Rimi“ didina kainą 0,71 euro ir atsistoja penktoje vietoje. e-Rimi didina kainas 1,26 euro ir atsistoja į šeštą vietą. „Barbora“ didina kainas 2,19 euro ir lieka paskutinėje – septintoje vietoje.

Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų gruodžio mėnesio analizė rodo, kad, lyginant su lapkričiu, kainos kyla 0,46 euro (1,1 proc.), šių metų gruodžio mėnesio žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo 4,54 euro (11,6 proc.) didesnė už 2020 metų gruodžio mėnesio krepšelį.

Žinomų prekių ženklų krepšelio kainų reitinge kainų nekelia tik „Maxima“, „Barbora“ ir „Norfa“, bet bendrai žinomų prekių ženklų krepšelis vėl muša rekordą ir tampa brangiausiu per visą stebėjimo laikotarpį. Reitinge pigiausiu tampa „Maxima“, krepšelio kainą sumažinęs 1,14 euro. „Barbora“ mažina kainas 1,14 euro ir atsistoja antroje vietoje. „Rimi“ didina krepšelio kainą 1,66 euro ir lieka trečioje vietoje. „Norfa“ mažina kainas 0,14 euro ir atsistoja į ketvirtą vietą. IKI didina kainas 1,19 euro ir atsistoja į penktą vietą. e-Rimi toliau didina krepšelio kainą 2,34 euro ir lieka paskutinėje – 6 vietoje.

Iš Pricer.LT stebimų 52 produktų kainų brango 39 produktai, pigo 11 produktų.

Iš viso reikšmingai, 10 procentų ir daugiau, brangsta 26 produktai iš 52 stebimų. Labiausiai brangę produktai – bulvės, juoda duona, saulėgrąžų aliejus, pienas, kava, arbata.

Labiausiai, 10 procentų ir daugiau, pigusių produktų, lyginant su praėjusių metų gruodžiu, yra 2. Labiausiai pinga kiaulienos dešra ir nugarinė.

Kiauliena

Kiaulienos kainos kritimas sustojo ir toliau laikosi viename lygyje. Tai tęsiasi jau 7 savaites, tačiau skirtumas su 2020 metais tik 1 procentas. Vadinasi, dar šventes sutiksime su nebrangia kiauliena, bet nuo sausio žemos kainos džiaugsmai greičiausiai baigsis.

Vištiena

Vištienos kainos didesnės nei praėjusiais metais 19,8 procento. Vištiena nebus pigiausias pasirinkimas šventėms.

Pieno produktai

Visų pirma, stipriai auga žaliavinio pieno kainos. Augimas visoje Europoje yra rekordinis, tačiau Lietuva yra visiška rekordininkė – kai visoje ES kaina augo 9,7 procento, Lietuvoje – 22,7 procento. Ir taip Lietuva pralenkė daug senųjų Europos šalių – Italiją, Ispaniją, jau nekalbant apie kaimynines šalis. Tai skatins tolesnį pieno ir jo produktų augimą parduotuvių lentynose.

Kokios bus šventės?

Bendrai dauguma maisto produktų jau pabrango. Šventinis stalas tikrai bus brangesnis – labiausiai brangs Kūčių stalas – juk didžiausią šuolį darė būtent daržovės, kurių gausu ant Kūčių stalo. Be mūsų nuolat stebimų bulvių – morkos, svogūnai, burokėliai, kopūstai – brango praktiškai dvigubai. Taigi šio stalo brangimas bus 30–40 procentų.
Kalėdinį stalą kiek gelbės kiauliena – jos kainos sumažėjimas brangins Kalėdinį stalą mažiau – iki 20 procentų.

Žvilgsnis į 2022 m.

Dėl tolesnio – paukštienos, pieno, daržovių kainų augimo – didės ir kainos lentynose. Kaip stipriai, priklausys ir nuo prekybos tinklų. Jei kainų sulaikymo strategiją pasirinkusių tinklų rezultatai bus geri (pritrauks pirkėjus iš kitų ir išlaikys juos tenkinantį pelningumą) – jie tą strategiją tęs, jei ne – kels kainas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų