Site icon sekunde.lt

Patekti į gimnazijas vien prašymų nepakako

Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. pertvarkyti mokyklų tinklą.

 

Įpusėjus vasarai Panevėžio bendrojo ugdymo mokyklos jau žino, kiek į jas sugužės naujų mokinių. Šiemet centralizuotai priimti 626 būsimieji pirmokai ir 666 pirmųjų gimnazijų klasių mokiniai.

Miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistė Laima Matuzevičienė sako, kad šiemet visi pirmokai pateko į norimas mokyklas ir net dabar populiariausiomis laikomose progimnazijose dar yra keletas laisvų vietų. Visgi Savivaldybė centralizuotą priėmimą vykdo ne į visas mokyklas – dalis jų, kaip kad V. Žemkalnio gimnazija, A. Lipniūno progimnazija – būsimuosius mokinius renka pačios.

Pasak L. Matuzevičienės, „Aušros“ progimnazija šiemet turės vieną klasę pirmokų, „Ąžuolo“, „Vilties“, „Žemynos“ progimnazijos, Pradinė mokykla – po tris klases, „Šaltinio“, Rožyno progimnazijos – po dvi. Beržų progimnazijoje mokysis dvi bendrojo ugdymo pirmokų klasės ir, kaip planuota, viena specialioji. M. Karkos pagrindinė mokykla taip pat turės dvi bendrojo ugdymo klases ir dvi – specialiojo ugdymo. Pirmadienio duomenimis, po keturias pirmokų klases šiemet turės „Saulėtekio“ ir „Vyturio“ progimnazijos.

Surinko be problemų

L. Matuzevičienės teigimu, šiemet centralizuoto mokinių priėmimo pradžioje buvo gauta daugiau prašymų, nei priimta vaikų. Pasikeitus šeimų planams, 45 vaikai mokslus pradės kitur – kas rajono mokyklose, kas ne miesto Savivaldybei priklausančiose katalikiškoje K. Paltaroko bei V. Mikalausko menų gimnazijose.

Penktokai, kaip ir kasmet, priimti į tas mokyklas, kuriose buvo laisvų vietų. Specialistės teigimu, populiariausios kaip paprastai buvo „Vilties“ ir „Saulėtekio“ progimnazijos. Į „Saulėtekio“ progimnaziją priimta 10 naujų mokinių, į „Vilties“ – 26. Kiti būsimieji penktokai, kurie keitė mokyklas, pasiskirstė po kitas mokymo įstaigas. V. Žemkalnio gimnazija, tapusi ilgąja, mokinius priima pati. Savivaldybės žiniomis, kaip ir planuota, ji surinko dvi pirmokų ir dvi penktokų klases.

„Jie dar savų ketvirtokų neturėjo, tad vaikai turėjo iš kitur ateiti“, – sako L. Matuzevičienė.

Karantinas išėjo į naudą

Ir į gimnazijų pirmąsias klases paskelbus centralizuotą priėmimą pradžioje taip pat sulaukta daugiau prašymų, nei galiausiai atėjo vaikų. L. Matuzevičienė pasakoja, kad pradžioje būta daugiau nei 700 būsimųjų gimnazistų prašymų, tačiau kai kurie mokiniai kartu buvo pateikę prašymus ir į tas gimnazijas, kurios priėmimą vykdo pačios – V. Mikalausko menų, K. Paltaroko, V. Žemkalnio. Dėl šios priežasties galiausiai į miesto gimnazijas centralizuotai priimti 666 būsimieji gimnazistai.

Pasak L. Matuzevičienės, į tris – J. Balčikonio, 5-ąją ir J. Miltinio gimnazijas – tradiciškai sulaukta daugiau norinčiųjų, negu jos galėjo priimti. Tad priėmimo metu buvo vertinamas kelių nustatytų dalykų pažymių metinis vidurkis. Į J. Balčikonio gimnaziją galėjo patekti turėdami 36 ir daugiau balų, į 5-ąją gimnaziją – 34 ir daugiau, J. Miltinio – 32 ir daugiau. Šiemet šie balai kiek aukštesni nei pernai.

„Nežinia, ar karantinas ir nuotolinis mokymasis turėjo įtakos, bet labai daug mokinių atėjo turėdami padidėjusius pažymius, lyginant pirmąjį ir antrąjį pusmečius. Ir padidėjo ne tik vienu dviem balais, bet ir trimis–keturiais, netgi buvo tokių, kur penkiais balais pakilo pažymiai“, – atkreipė dėmesį L. Matuzevičienė.

Anot jos, tokių, kuriems mokymasis nuotoliniu būdu pažymius suprastino, buvo mažuma.

Daugiau mokinių

Šiemet daugiau gimnazistų turės ir „Minties“ gimnazija. Pernai čia buvo suformuotos penkios klasės, o šiemet – šešios. V. Matuzevičienė spėja, kad galbūt mažiau moksleivių po aštuonių klasių rinkosi profesines mokyklas. Manoma, kad daugiau moksleivių sulaukta ir iš kitų savivaldybių. Kasmet tokių būdavo po 60–70.

V. Žemkalnio gimnazija, kaip ir planuota, surinko dvi gimnazistų pirmokų (9 klasės) klases. Pasak L. Matuzevičienės, gimnazija taip pat turėjo iš ko rinktis. Jos žiniomis, nors tokio konkurso, koks buvo į tris populiariausias Panevėžio gimnazijas, čia nebuvo, tačiau norintiesiems mokytis V. Žemkalnio mokykloje irgi neužteko vien atnešti dokumentus – buvo svarbūs ir pažymiai.

„Žinau, kad buvo ir tokių, kurie vėliau pas mus atnešė prašymus dėl to, jog nepateko į V. Žemkalnio gimnaziją“, – teigė L. Matuzevičienė.

Exit mobile version