Site icon sekunde.lt

Paštas pasiklydo: pensijos – kas antrą mėnesį

Realybės šou, kaip išgyventi likus be pajamų, šį mėnesį kai kuriems Panevėžio senjorams pasiūlė Lietuvos paštas.

G. Karaliūnaitės nuotr.

Skaitytojo pasiūlyta tema

Realybės šou, kaip išgyventi likus be pajamų, šį mėnesį kai kuriems Panevėžio senjorams pasiūlė Lietuvos paštas.

Kone dvi savaites kantriai laukę pensijų, panevėžiečiai išgirdo, kad jų šį mėnesį negaus – neva kitą sulauks net dviejų.

Pensijų nesulaukė

Kaip guodėsi Panevėžio pakraštyje, ties miesto ir Vaivadų riba gyvenanti Audronė Š., pensijas jai ir sutuoktiniui Lietuvos paštas yra įsipareigojęs pristatyti iki mėnesio 22 dienos, nors paprastai tą padarydavo kone savaitę anksčiau.

Tačiau šį mėnesį senjorai pinigų nesulaukė. Pradėjusi ieškoti, kur prapuolė jų pensijos, senjorai išgirdo žadą atimančią žinią – jų senatvės pensijos sugrįžo „Sodrai“, tad šį mėnesį pinigų nesulauks.

„Skambinau į pašto informaciją, man buvo paaiškinta, kad pinigai sugrįžo „Sodrai“, tad šį mėnesį jie nebus išmokėti – dvigubą pensiją gausime kitą mėnesį. Tik nepaaiškino, kaip mums išgyventi iki kito mėnesio. Juk mokesčius reikia mokyti, už kažką nusipirkti valgyti“, – pasibaisėjo moteris.

Pamiršo visos gatvės senjorus

Anot Audronės Š., be pragyvenimo šaltinio liko ne tik jiedu su sutuoktiniu, bet ir kaimynai.

Tokį pašto elgesį ji dar pateisintų, jeigu pensijos būtų neatneštos dėl pačių pensininkų kaltės.

Tačiau sutuoktiniai visas dvi savaites iš namų nekėlė nė kojos, net kiemo vartus laikė atidarytus, kad tik paštininkas rastų kelią į namus.

„Dvi savaites gyvename budėjimo režimu, niekur iš namų neišeiname, vis laukiame. Ir vis tiek likome be pensijos.“

Audronė Š.

Audronė Š. pripažįsta, kad tokia pensijų nešiojimo tvarka gerokai slegia, nes negali planuoti net išvykimo iki parduotuvės – baisu ir koją iš namų iškelti, kad pinigų neprarastų.

„Kai pensijas nešiojo privati bendrovė „Victum“, jokių problemų nekildavo. Žinodavome ne tik dieną, bet net ir valandą, kada atneš pensijas. Kai tik pradėjo nešioti Lietuvos paštas, kiekvieną mėnesį – vis skirtingomis dienomis. Dvi savaites gyvename budėjimo režimu, niekur iš namų neišeiname, vis laukiame. Bet juk reikia ir į kapines nuvažiuoti, ir į miestą maisto nusipirkti. Ir vis tiek likome be pensijos. Tokia netvarka, kad baisu“, – Lietuvos paštu piktinosi senjorė.

Audronė Š. pasakoja bandžiusi skambinti ir į Lietuvos paštą, ir į „Sodrą“, tačiau niekas dorai jai negalėjo paaiškinti, dėl kokių priežasčių šį mėnesį paliko be pragyvenimo šaltinio.

„Kadangi turiu pašto darbuotojos, kuri mums nešioja pensijas, telefono numerį, pasiskambinau jai tiesiogiai – ta atostogauja ir nieko nežino. Neva turi atnešti laiškanešys, bet jis irgi sako, kad nieko nežino apie jokias pensijas. Bet juk jeigu žmogus atostogauja ar serga, įmonė turi rasti, kas pakeičia. Negalima taip žmonių palikti be pinigų ir net neinformuoti apie tai“, – guodėsi Audronė Š.

Ties Panevėžio miesto ir Vaivadų riba, Samanynės gatvėje gyvenantys senjorai pensijos laiku nesulaukė, mat laiškininkė jų pinigus nunešė į tuo pačiu numeriu pažymėtą Samanynės gatvę Piniavoje. G.Karaliūnaitės nuotr.

Nerado adreso

Lietuvos pašto komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas komentavo, kad Audronei Š. išmokų mokėjimo dieną pensiją turėjo pristatyti pavaduojanti laiškininkė.

„Deja, dėl žmogiškosios klaidos darbuotoja gavėjos ieškojo klaidingu adresu, todėl išmoka nebuvo pristatyta – norime dėl to atsiprašyti. Tačiau birželio 26 dieną išmoką gavėjai buvo bandyta pristatyti teisingu adresu, bet laiškininkė jos nerado namuose“, – tvirtino L. Zadarackas.

Kaip galėjo atsitikti, kad sekmadienį, kai buvo vežiojamos pensijos, paštininkė namuose nerado nei Audronės Š., nei jos kaimynų, kurie taip pat nesulaukė pensijų, atstovas komunikacijai atsakyti negalėjo.

„Mūsų laiškininkai tiems gyventojams, kuriems nepavyko pristatyti išmokų anksčiau, jas bandys pristatyti šiandien“, – antradienį „Sekundei“ komentavo L. Zadarackas.

Anot jo, pensijos į namus nešiojamos nuo kiekvieno mėnesio 10 iki 26 dienos. Kiekvienam pensijos gavėjui priskirta konkreti išmokos išmokėjimo data.

Gyventojai, tiksliai nežinantys, kokia išmokos mokėjimo data jiems priskirta, pasak pašto atstovo, gali ją sužinoti „Sodros“ skyriuje arba matyti išmokos mokėjimo kvite.

„Šių metų vasario–kovo mėnesiais pensijas pristatantys Lietuvos pašto laiškininkai vykdė savo aptarnaujamų klientų informavimą apie pensijos pristatymo datą. Todėl gyventojai, norėdami sužinoti apie konkrečią pensijos pristatymo dieną, gali pasiteirauti apie ją laiškininkų“, – aiškino L. Zadarackas.

Dvi gatvės vienu pavadinimu

„Sekundei“ pradėjus domėtis pašto keistenybėmis, pensijos antradienį senjorams pagaliau pristatytos.

Audronės teigimu, ir sekmadienį ji su sutuoktiniu leido namuose, tačiau kadangi jiems buvo pranešta, kad šį mėnesį pensijos nebegaus, kiemo vartai buvo uždaryti, o kieme lakstė palaidas šunelis.

„Bet prie vartų yra skambutis. Gal negirdėjome“, – spėliojo moteris.

Tačiau antradienį atvykus laiškininkei, paaiškėjo tikroji priežastis, kodėl pensijos nebuvo atneštos laiku.

Audronė gyvena Samanynės gatvėje. Taip pat pavadinta gatvė ir toks pat namo numeris joje yra ir Panevėžio mieste, ir rajono Savivaldybei priklausančioje Piniavos gyvenvietėje.

„Didžioji dalis Vaivadų priklauso Panevėžio rajonui, bet mūsų Samanynės gatvė patenka į tą dalį, kuri oficialiai priklauso miestui“, – pasakojo Audronė.

Laiškanešė Samanynės gatvės ieškojo rajono Savivaldybės teritorijoje ir tokią rado Piniavoje.

Ten pinigai ir buvo nunešti. Kadangi Piniavoje laiškininkei niekas durų neatidarė, sistemoje ir buvo pažymėta, kad gavėjas nerastas.

Beje, abi Samanynės gatves skiria vos puskilometris.

„Svarbiausia, kad pagaliau sulaukėme savo pensijų, nes jau buvo pasakyta, kad gausime tik kitą mėnesį“, – atsiduso Audronė Š.

Exit mobile version