Site icon sekunde.lt

Partijoje Tvarka ir teisingumas – kaltinimai „prauliavojus“ Panevėžį

S. Činga teigia seniai prašęsis atleidžiamas iš skyriaus pirmininkų ir niekada neslėpė nepalaikęs partijos lyderio. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Aukštaitijos sostinės valdančiojoje daugumoje rekordiškai ilgai – 12 metų – išbuvusius, bet prieš pusketvirtų metų nė vienos vietos Taryboje nepelniusius „tvarkiečius“ jų vedlys Remigijus Žemaitaitis kaltina „prauliavojus“ rinkėjų pasitikėjimą ir šveičia lauk.

Narystė „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje sustabdyta daugiau nei 20-iai jos atstovų, iš jų apie 12 yra skyrių vadovai. Tarp pastarųjų – ir šešiolika metų „tvarkiečiams“ Panevėžyje vadovavęs Sigitas Činga.

Taip, anot R. Žemaitaičio, griežtai įvertinti asmenys, partijoje vykdę „destrukcinę veiklą“.

Partijos pirmininkui viešai skalbiant jo nepalaikančius narius, S. Činga tvirtina apie narystės sustabdymą žinantis tik iš nuogirdų – vis dar nėra gavęs oficialaus pranešimo.

Siūlėsi dėti pareiškimą

Nei prieš porą metų, nei dabar R. Žemaitaičio kandidatūros į partijos pirmininkus nepalaikęs S. Činga neslepia nujautęs, kad nesąs pageidaujamas.

„Šią savaitę paskambinęs partijos sekretoriui pasakiau: jei kažkam kažką maišau, tiesiai sakykit, pats padėsiu pareiškimą ant stalo. Paskui išgirstu, kad tarsi sustabdyta mano narystė“, – aiškino S. Činga.

Jis teigia dar prieš pusantrų metų R. Žemaitaičiui sakęs nebenorintis vadovauti skyriui. S. Činga pripažįsta, jog visą tą laiką taip ir likęs „teoriškai pirmininkas, praktiškai – ne“. Kadaise jis buvo itin aktyvus „tvarkietis“. Tačiau po to, kai praėjusiuose savivaldos rinkimuose komanda patyrė visišką fiasko nepelniusi nė vienos vietos Panevėžio taryboje, S. Činga pareiškė pavargęs nuo politinės veiklos.

Skyrius pakrikęs

S. Činga neslepia, jog Panevėžio skyrius pakrikęs ir vargu ar beturi perspektyvą kitąmet vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose. Nors oficialiai skyrius vienija apie 200 narių, realiai dalyvaujančių veikloje – vos 30.

„Dar pernai vasarį nuvažiavęs pas R. Žemaitaitį, partijai vadovavusį antrą mėnesį, nušviečiau situaciją Panevėžio skyriuje. Pirmininkas su partijos sekretoriumi atvažiavo, susitiko su nariais. Nuo tada su partijos pirmininku bendrauti nebeteko – jis nei skambino, nei buvo atvykęs, nei klausė, kaip laikomės. Atrodo, kad jam vienodai, kas čia vyksta“, – pasakojo S. Činga.

Kad „tvarkiečiai“, po ketverių metų pertraukos, vėl susigrąžintų Panevėžyje turėtas pozicijas ir įsiveržtų į vietos politikos aukštumas, skyriaus vedlys neslepia neturintis vilčių. Netgi partijos rinkimų štabo vadovui dar pavasarį tiesmukai pareiškęs sunkiai matantis galimybę Panevėžyje netgi suformuoti rinkimų sąrašą.

Pats S. Činga, tris kadencijas buvęs miesto Tarybos nariu, abejoja, ar vėl eitų į rinkimus.

„Lyginant pirmąją, 2003–2007 m. mano kadenciją, ir paskutinę, 2011–2015 metų, Tarybos lygis kas ketverius metus aiškiai ritosi žemyn“, – vietos politikų veiklą įvertino S. Činga.

Partiją „prauliavojo“

Už tai, kad Panevėžio politiniame žemėlapyje „tvarkiečiams“ neliko vietos, R. Žemaitaitis kaltina jų vietinius lyderius.

„Skyrius aktyvus tiek, kiek aktyvus jo pirmininkas. Jei per 2,5 metų nesugeba sušaukti susirinkimo, net ataskaitinio, padaryti nors vieną renginį, koks jis pirmininkas, gal kažkieno valdomas?“ – pareiškė partijos pirmininkas.

Anot jo, šiuo metu S. Čingos narystė sustabdyta ir ieškoma žmogaus, galinčio eiti pirmininko pareigas bei surinkti naują komandą.

„Savivaldos rinkimai už šešių mėnesių, o S. Činga nesugeba net pirmojo dvidešimtuko suformuoti. Tokie žmonės negali dirbti“, – kategoriškas R. Žemaitaitis.

Jo nuomone, pakeitus skyriaus vadovą, „tvarkiečiams“ realu kitą kadenciją Panevėžio taryboje turėti bent 1–2 vietas.

Pirmininko žodžiais, už triuškinamą pralaimėjimą praėjusiuose rinkimuose atsakomybę turi prisiimti tuomečiai skyriaus vedliai. Šiuos jis kaltina iššvaisčius rinkėjų pasitikėjimą.

„Panevėžyje „Tvarka ir teisingumas“ visą laiką turėdavo po 4–5 Tarybos narius, net administracijos direktorių bei vicemerą. Ir taip sugebėjo vyrukai prasilinksminti, kad 2015-aisiais neišrinktas nė vienas Tarybos narys. R. Žemaitaičio tada dar nebuvo, o jei su Komskiu ir Paksu kažkur skraidydavo ir kažką veikė, matyt, ne aš tą partiją prauliavojau, o jie“, – pirmtakams rėžė dabartinis partijos pirmininkas.

R. Žemaitaitis apkaltino S. Čingą su kitais „prauliavojus“ partiją ir Panevėžio rinkėjų pasitikėjimą.

Tuščios kišenės

Kad Panevėžio „tvarkiečių“ gretose būta palaidos balos, jo teigimu, rodo ne tik Tarybos, bet ir Seimo rinkimų rezultatai. Į Seimą kandidatavę bent trys panevėžiečiai, „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai, surinko balsų net mažiau nei partijos vidurkis.

„Jau geriau visai neturėti skyriaus, nei turėti tokį, kuris partijai neša minusą. O tokių skyrių ne vienas“, – piktinosi R. Žemaitaitis.

Pirmininkas pamena, jog S. Čingos kvietimu atvykęs į Panevėžį, rado į susitikimą atėjusius vos penkis skyriaus narius. Anot jo, „tvarkiečiams“ tąkart pasiūlytas strateginis planas, kaip organizuoti renginius, pritraukti žmonių, kokie turėtų būti vieši pasisakymai. R. Žemaitaitis neslepia, jog jau tuomet S. Činga netryško ūpu vadovauti, tačiau kadangi jį buvo užgriuvusios problemos ir dėl darbo, ir dėl sveikatos, partijos vadovybė pasiūlė kurį laiką pailsėti.

„Praėjo pusantrų metų, bet ūpo neatsirado. Jiems ūpas atsigauna, kai reikia kažkur dėti neteisėtus parašus, organizuoti neteisėtą posėdį, nuvažiuoti į baliuką Mažojoje Lietuvoje“, – pareiškė partijos vadovas.

Kandidato į Panevėžio skyriaus pirmininko vietą, pasak R. Žemaitaičio, partija neturi.  Jis guodžiasi pats menkai pažįstantis Panevėžį, o pokyčius stabdo ir pinigų stygius.

„Būtų buvę gerai, jei mano pirmtakai nebūtų įsivėlę į korupcinius ryšius ir šiandien nebūtų areštuoti pinigai. Tie, kuriuos dabar šalinu iš partijos, ir pridirbo partijai 1,2 mln. eurų arešto“, – kalbėjo pirmininkas.

 

R. Žemaitaitis apkaltino S. Čingą su kitais „prauliavojus“ partiją, pastarasis teigia seniai prašęsis atleidžiamas iš skyriaus pirmininkų ir niekada neslėpė nepalaikantis partijos lyderio. „Sekundės“ archyvo nuotr.

 

 

 

 

Exit mobile version