Teisėsaugos akys nukrypo į Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.
Jos direktorei, gydytojai Violetai Grigienei trečiadienį pranešta apie įtarimą kyšininkavus.
Įtariama, kad ji, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, šių metų liepą paėmė kyšį.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras, tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba.
„Atliekami įvairūs procesiniai veiksmai, tarp jų ir kratos“, – komentavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė.
Įtariamoji šiandien apklausta tyrimą atliekančių pareigūnų.
Nušalino nuo pareigų
Kaip teigiama Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos bendrame pranešime, įtariama, kad V. Grigienė paėmė ne mažiau kaip 100 eurų kyšį iš paciento artimųjų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už tai, kad pacientui būtų teikiamos jam priklausančios medicininės paslaugos.
Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras M. Jurkėnas trečiadienį kreipėsi į Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmus, prašydamas nušalinti V. Grigienę nuo pareigų trims mėnesiams.
Teismas prašymą patenkino.
Įtariamajai taip pat skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Didelių nemalonumų turinčią direktorę laikinai pavaduoja skyriaus vedėja Margarita Janušonienė-Žilinskienė.
Anot jos, V. Grigienė šią savaitę turėjo atostogauti.
„Visada, kai direktorė atostogauja, aš ją pavaduoju. Ji nuo antradienio, iš karto po Žolinės, išėjo atostogauti iki ateinančio pirmadienio“, – teigė vedėja.
Į klausimą, ar su ja pačia bendravo pareigūnai, M. Janušonienė-Žilinskienė pareiškė nieko negalinti komentuoti.
Tarp įtariamųjų – ir davusieji
Į teisėsaugos akiratį pateko ne tik direktorė, bet ir, kaip pareigūnai įtaria, jai kyšį galėję duoti dar du asmenys. Jiems abiem pareikšti įtarimai dėl papirkimo.
„Negali būti toleruojama tokia situacija, kai iš asmenų, kuriems valstybė garantuoja sveikatos priežiūros paslaugas,vienokia ar kitokia forma yra imamas neteisėtas atlygis. Tokie veiksmai menkina visuomenės pasitikėjimą visa sveikatos priežiūros sistema, todėl raginame žmones apie žinomus kyšio reikalavimo, siūlymo ar provokavimo jį duoti atvejus pranešti Prokuratūrai ar Specialiųjų tyrimų tarnybai“, – komentavo M. Jurkėnas.
Nemalonumų sulaukusi V. Grigienė nei darbo, nei asmeniniu telefonais nepasiekiama.
Savivaldybei šokas
Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė yra viešoji įstaiga, kurios vienintelė dalininkė – miesto Savivaldybė.
Sveikatos sritį kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius teigė esąs šokiruotas įtarimų, kritusių gydymo įstaigos vadovei.
Savivaldybės atstovas tikino niekada nėra girdėjęs gyventojų skundų dėl V. Grigienės netinkamo elgesio.
Niekada nesame gavę jokių skundų, tik padėkas V. Grigienei“, – tvirtino K. Armonavičius.
Skandalingą naujieną pavaduotojas teigė sužinojęs tik iš „Sekundės“ korespondentų.
„Visą dieną esu darbe ir iš niekur jokių pranešimų nesulaukėme. Net nenutuokiau, kas šiandien vyksta ligoninėje, niekas nieko neprasitarė“, – trečiadienio popietę kalbėjo K. Armonavičius.
Sveikatos sritį kuruojantis vienas iš Savivaldybės vadovų tikina jokių priekaištų V. Grigienei dėl jos darbo neturintis.
„Patys aukščiausi pasiekimai! Nei iš Savivaldybės administracijos, nei direktorei pristatant Tarybos komitetuose ir pačioje Taryboje ligoninės veiklos rezultatus niekas jokių priekaištų nėra turėjęs. Tarybos nariai jai tik padėkodavo. Ji puikiai tvarkėsi ir per COVID-19 pandemiją, glaudžiai bendradarbiavo su Respublikine Panevėžio ligonine. Mane tie įtarimai labai nustebino“, – kalbėjo K. Armonavičius.
Anot jo, šiuo metu patekti į Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę eilės nėra. Iš 250-ies vietų joje užimtos 211-a. Dar kelios vietos izoliuotos užsikrėtusiesiems COVID-19.
Įkliuvo ir kolega
Kyšiai galėjo sutepti ir Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjo Alfonso Vitkaus baltą chalatą.
Praėjusią savaitę prokuratūra jam pareiškė įtarimus taip pat dėl kyšininkavimo.
Pasak ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų, surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad medikas šių metų liepos mėnesį paėmė kyšių iš mažiausiai 5 asmenų.
Manoma, kad kyšiai buvo sistemiškai priimami už tai, kad neteisėtą piniginį atlygį galimai davusių asmenų artimiesiems būtų teikiamos medicininės paslaugos. Kyšių sumos galėjo siekti ne mažiau kaip 100 Eur už individualų atvejį.
Kaip ir V. Grigienė, jos kolega rokiškėnas A. Vitkus taip pat nušalintas nuo pareigų trims mėnesiams.