Pareigūnų gniaužtuose – gydytoja ir jos klientai

Pareigūnų gniaužtuose – gydytoja ir jos klientai

Teisėsaugos akys nukrypo į Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.

Jos direktorei, gydytojai Violetai Grigienei trečiadienį pranešta apie įtarimą kyšininkavus.

Įtariama, kad ji, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, šių metų liepą paėmė kyšį.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras, tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba.

„Atliekami įvairūs procesiniai veiksmai, tarp jų ir kratos“, – komentavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė.

Įtariamoji šiandien apklausta tyrimą atliekančių pareigūnų.

Nušalino nuo pareigų

Kaip teigiama Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos bendrame pranešime, įtariama, kad V. Grigienė paėmė ne mažiau kaip 100 eurų kyšį iš paciento artimųjų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už tai, kad pacientui būtų teikiamos jam priklausančios medicininės paslaugos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras M. Jurkėnas trečiadienį kreipėsi į Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmus, prašydamas nušalinti V. Grigienę nuo pareigų trims mėnesiams.
Teismas prašymą patenkino.

Įtariamajai taip pat skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Didelių nemalonumų turinčią direktorę laikinai pavaduoja skyriaus vedėja Margarita Janušonienė-Žilinskienė.
Anot jos, V. Grigienė šią savaitę turėjo atostogauti.

„Visada, kai direktorė atostogauja, aš ją pavaduoju. Ji nuo antradienio, iš karto po Žolinės, išėjo atostogauti iki ateinančio pirmadienio“, – teigė vedėja.

Į klausimą, ar su ja pačia bendravo pareigūnai, M. Janušonienė-Žilinskienė pareiškė nieko negalinti komentuoti.

Tarp įtariamųjų – ir davusieji

Į teisėsaugos akiratį pateko ne tik direktorė, bet ir, kaip pareigūnai įtaria, jai kyšį galėję duoti dar du asmenys. Jiems abiem pareikšti įtarimai dėl papirkimo.

„Negali būti toleruojama tokia situacija, kai iš asmenų, kuriems valstybė garantuoja sveikatos priežiūros paslaugas,vienokia ar kitokia forma yra imamas neteisėtas atlygis. Tokie veiksmai menkina visuomenės pasitikėjimą visa sveikatos priežiūros sistema, todėl raginame žmones apie žinomus kyšio reikalavimo, siūlymo ar provokavimo jį duoti atvejus pranešti Prokuratūrai ar Specialiųjų tyrimų tarnybai“, – komentavo M. Jurkėnas.

Nemalonumų sulaukusi V. Grigienė nei darbo, nei asmeniniu telefonais nepasiekiama.

Savivaldybei šokas

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė yra viešoji įstaiga, kurios vienintelė dalininkė – miesto Savivaldybė.

Sveikatos sritį kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius teigė esąs šokiruotas įtarimų, kritusių gydymo įstaigos vadovei.

Savivaldybės atstovas tikino niekada nėra girdėjęs gyventojų skundų dėl V. Grigienės netinkamo elgesio.

Niekada nesame gavę jokių skundų, tik padėkas V. Grigienei“, – tvirtino K. Armonavičius.

Skandalingą naujieną pavaduotojas teigė sužinojęs tik iš „Sekundės“ korespondentų.

„Visą dieną esu darbe ir iš niekur jokių pranešimų nesulaukėme. Net nenutuokiau, kas šiandien vyksta ligoninėje, niekas nieko neprasitarė“, – trečiadienio popietę kalbėjo K. Armonavičius.

Sveikatos sritį kuruojantis vienas iš Savivaldybės vadovų tikina jokių priekaištų V. Grigienei dėl jos darbo neturintis.

„Patys aukščiausi pasiekimai! Nei iš Savivaldybės administracijos, nei direktorei pristatant Tarybos komitetuose ir pačioje Taryboje ligoninės veiklos rezultatus niekas jokių priekaištų nėra turėjęs. Tarybos nariai jai tik padėkodavo. Ji puikiai tvarkėsi ir per COVID-19 pandemiją, glaudžiai bendradarbiavo su Respublikine Panevėžio ligonine. Mane tie įtarimai labai nustebino“, – kalbėjo K. Armonavičius.

Anot jo, šiuo metu patekti į Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę eilės nėra. Iš 250-ies vietų joje užimtos 211-a. Dar kelios vietos izoliuotos užsikrėtusiesiems COVID-19.

Įkliuvo ir kolega

Kyšiai galėjo sutepti ir Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjo Alfonso Vitkaus baltą chalatą.

Praėjusią savaitę prokuratūra jam pareiškė įtarimus taip pat dėl kyšininkavimo.

Pasak ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų, surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad medikas šių metų liepos mėnesį paėmė kyšių iš mažiausiai 5 asmenų.

Manoma, kad kyšiai buvo sistemiškai priimami už tai, kad neteisėtą piniginį atlygį galimai davusių asmenų artimiesiems būtų teikiamos medicininės paslaugos. Kyšių sumos galėjo siekti ne mažiau kaip 100 Eur už individualų atvejį.

Kaip ir V. Grigienė, jos kolega rokiškėnas A. Vitkus taip pat nušalintas nuo pareigų trims mėnesiams.

 

 

Komentarai

  • ir pries 8 metus eme jau ligoniukas po zeme uz kuri mokejome

  • Nesuprantu, kaip taip ilgai šiai konservatorei buvo leidžiama imti kišius, tai tesėsi daugiau negu dešimtmetį.

  • vai vai, visas Panevezys zino, o Armonaucius teigia sokiruotas

    • cia tokia taktika sakyt kad ka tik išgirdo senas bajeris, ime jinai normaliai sodint tokias ir tokius

    • Jie gi visi iš to pačio katilo valgo. Visi viską žino. Durniais visus laiko. Mano mama gabar toj slaugos ligoninėj. Žinotumėte kas dabar ten darosi…

  • Vieša naujiena. Ji jau seniai turėjo palikti tą ,,biznio klasės’ vietą. Juk paguldai ligoniuką, dar sumoki už vietą ir priežiūrą. ,,puikiai“ prižiūri ir po max kelių mėn. paskutinis iškvėpimas.

    • Visi zinojo bet niekam nebuvo idomu

    • Pradėjome viską,taip kaip parašėte,už viską mokėjome,pakol naktį ligonis paslydo palatoje ir susilaužė šlaunikauli,aišku niekas nematė….pora mėnesių ir kapai….

  • Naivuoliai, galvojat visoke stt ir taip t. nezinojo? Paprastai kazkam prireikia siltos vieteles, ir viskas tesis posenove

    • Jau 2004 jeme kiši etape buvo litai 400.ir mirė prijamime.ir dar keli pavyzdžiai .visi žinojo tik nepapuolė ant gero kabliuko.aciu tam kas taip nutraukė biznį.

  • Rokiškietis tai bičiulis socialdemokratas.

  • Kiekvienas žmogus yra laikinas gyvenimu žemėje.Kai pasensta,nepajegus apsitarnauti,jam valstybė dar leidžia, t.y perkelia į kažkiek palaikomą būtį ant žemės. Bet niekas nenori,kad artimas mirtu namie, bute, todėl stengiasi patalpinti į ligoninę, kuri ir vadinasi palaikomojo gydymo ,palaikomojo gyvenimo.Bet visada ateina galas – pabaiga ir nereikia kaltinti kitų,visų visų aplinkui,kas pirmiau pasieks finišą.Kas pasiūstas į palaikomą gydymą,tai jau laikas pas dievą ir nekaltinkit dievo, kad į jau pasiima Amen.

  • Naivuoliai, visi žino, kad ten reikalaujama susumokėti, tik dabar kaip iš medžio iškritę

  • Jokia čia naujiena, kad imami kyšiai šioje ligoninėje. Jeigu nori būti prižiūrėtas ir Grigienė būtų maloni, o jei neduosi tai pamirš, kad ir palatoje esi arba būsi pririštas lovoje,

  • Oj nejuokinkit. Visi ima ir visi duoda. Toks mūsų durnas mentalitetas. O čia tik spektaklis, kad ale valstybė dirba ir gaudo kyšininkavimu užsiemančius. Tas pats ir su narkotikais. Didžiuojasi ir giriasi, kai pagauna kažką pro sieną ir paskleidžia kaip didžiausią jų pasiekimą. Nors pilna Lietuva narkotikų jau privežta, kas nori tas gauna.

  • Negalima šiuo atveju davusius pinigus vadinti kyšininkais ir bausti negalima, nes taip buvo gelbėjama žmogaus gyvybė.Visi žinom kaip gydytojai žiūri ligonį, jeigu negauna pinigų, nežino tik tie, kurie sėdi seime ir vyriausybėje

Rodyti visus komentarus (16)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų