Pareigūnai gelbėjo gyvsidabrio paragavusį vyrą

Pareigūnai gelbėjo gyvsidabrio paragavusį vyrą

Pareigūnai ir medikai trečiadienį, baigiantis darbo dienai, lėkė gelbėti panevėžiečio, prisigėrusio nuodingo gyvsidabrio.

Pranešimo apie nelaimę viename Panevėžio individualių namų Bendrasis pagalbos centras iš neprisistačiusio asmens sulaukė apie 16.39 val. Skambinusysis pasakojo, kad vyras sudaužęs keturis termometrus ir išgėręs gyvsidabrį.

Į vietą atvykus ugniagesiams gelbėtojams, iš trijų termometrų išbarstytas gyvsidabris surinktas panaudojus sieros miltelius. Vietos, kuriose rasta gyvsidabrio, taip pat užbarstytos tais pačiais milteliais.

Gyvsidabrio prisiragavęs 50-metis panevėžietis greitosios pagalbos medikų išvežtas į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Medikai nelaimėliui nustatė daugiau nei 3 prom. girtumą. Ligoninės atstovo spaudai Vytauto Riaubiškio teigimu, gyvsidabrio užkandusiam vyrui suteikta pirmoji pagalba, jis ištirtas. Šiuo metu jo būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra, tačiau į namus dar neišleistas – paguldytas į stebėjimo palatą.

Gyvsidabris – bene nuodingiausias sunkusis metalas, galintis smarkiai paveikti nervų sistemą ir sukelti smegenų sutrikimus, tačiau iš esmės pats gyvsidabris nėra labai pavojingas. Pavojingi jo garai. Gyvsidabris, patekęs į aplinką pradeda garuoti aukštesnėje nei -38,8 temperatūroje, taigi namuose sudužus termometrui ima skleisti garus – nuodingąsias medžiagas, kurios į žmogaus organizmą patenka pro kvėpavimo takus. Gyvsidabrio garai pavojingi tuo, kad yra tiesiog nejaučiami. Jie neturi nei spalvos, nei kvapo, todėl žmogus negali pajusti ir suprasti, kad jo organizmas yra nuodijamas. Apsinuodijęs žmogus jaučia pykinimą, seilėtekį, metalo skonį burnoje. Dažnai šiuos simptomus lydi galvos skausmai ir silpnumas.
Per burną į organizmą patekęs gyvsidabris dažniausiai pasišalina su išmatomis. Pasak V. Riaubiškio, rimtesnis poveikis sveikatai gali būti jaučiamas prisivalgius nebent didelį kiekį – iki 5 kg šio metalo.


Emocinės parama telefonu

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami.

„Jaunimo linija“ – 8 800 28888

Darbo laikas: visą parą

Emocinę paramą teikia: savanoriai

„Vaikų linija“ – 116 111

Darbo laikas: 11.00-23.00 kasdien

Emocinę paramą teikia: savanoriai

„Vilties linija“ – 116 123

Darbo laikas: visą parą

Pagalbą teikia: savanoriai

„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366

Darbo laikas: visą parą

Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai

„Linija doverija“ – 8 800 77277

Darbo laikas: 16.00-20.00 nuo antradienio iki šeštadienio (išskyrus valstybės švenčių dienas)

Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų