Pirmasis skelbtas riedžių pirkimo konkursas apskritai nesulaukė pasiūlymų, antrasis, pasak Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjos Eglės Morkūnės, buvo nutrauktas. Savivaldybė toliau bandys juos pirkti.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas neslėpė, kad dabar, artėjant žiemai, riedžiai pareigūnams ne taip labai ir reikalingi. Jų ypač reikėjo pavasarį, vasarą, dar – ankstyvą rudenį. R. Bobino teigimu, prašyti Savivaldybės nupirkti riedžių paskatino tai, kad jau sutvarkytos viešosios erdvės sutraukia daug žmonių, o kai bus baigta rekonstrukcija ir ten, kur tebetriūsia statybininkai, lankytojų dar pagausės.
„Kad įvažiuotum automobiliu į baigiamą tvarkyti Skaistakalnio parką, reikia apvažiuoti nemenką ratą. Kita vertus, dar nežinia, ar policijos automobiliams bus leidžiama patruliuoti šiame parke“, – dėmesį atkreipė policijos viršininkas.
Anot jo, ir sutvarkytas Kultūros ir poilsio parkas tapo toks, į kurį policijos automobilis įvažiuoja tik įvykus nelaimei. Turint riedžius, pareigūnų darbas būtų greitesnis nei po aikštes ir parkus patruliuojant pėsčiomis.
Kol neturi riedžių, Panevėžio policijos pareigūnai patruliuoja 82 automobiliais. Neseniai Panevėžio pareigūnai gavo keturratį, nupirktą už valstybės biudžeto lėšas. Pasak R. Bobino, artimiausioje ateityje laukiama ir motociklų. Panevėžio apskrities policija jų šiuo metu neturi nė vieno.
Pačiam R. Bobinui per jo darbo policijoje praktiką yra tekę vairuoti ir įvairių markių lengvuosius automobilius, ir motociklus, yra sėdėjęs ir prie sunkvežimio vairo, išbandęs naująjį keturratį.
Nusikaltimų pėdsakais sekti pareigūnams padeda ir dronai. Šie į dangų kylantys ir iš aukštybių filmuojantys prietaisai naudojami aiškinantis nusikaltimus, ieškant dingusių žmonių, taip pat jais filmuojami mitingai, žmonių susibūrimo vietos.
„Visa technika įsigyjama tam, kad pagelbėtų operatyviau atlikti darbą ir kad žmonėms užtikrintume saugumą, o kai reikia – ir pagalbą nelaimės atveju“, – teigė R. Bobinas.
Anot jo, šiltuoju metų laiku nenupirkusi riedžių, Panevėžio savivaldybė gali labai neskubėti – žiemą jie pareigūnams ne taip reikalingi.
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovo Ramūno Matonio teigimu, riedžiai, elektriniai paspirtukai, taip pat elektriniai dviračiai, motoroleriai Lietuvos policijoje toli gražu ne naujiena, jų įsigiję turi daugelio apskričių policijos komisariatai.
Anot jo, Lietuvos policija neturi tik sraigtasparnio, kurį, reikalui esant, nuomojasi iš valstybės sienos apsaugos pareigūnų. Visa kita turima technika, pasak R. Matonio, mūsų šalies policija apsirūpinusi pasauliniu lygiu.
Pavyzdžiui, Utenos policininkai dirba važinėdami ne tik automobiliais, bet ir moderniais motociklais, taip pat turi porą dviračių, o štai Zarasų policijos pareigūnai aprūpinti ir riedžiais, Molėtų policija yra įsigijusių elektrinių paspirtukų.
„Tikrai nebėra taip, kai nuvažiavus į užsienio šalis ir matant, kokiais automobiliais važinėja ir kokia technika dirba jų pareigūnai, suima pavydas. Nebe gėda ir kitų šalių pareigūnams parodyti savąją techniką, kuri, beje, netgi geresnė“, – tvirtino R. Matonis.
Pasak jo, Lietuvos policija nauja technika aprūpinta gana neseniai, o kitos ES šalys jos įsigijo jau gerokai anksčiau. Tad mūsiškiai policijos automobiliai – naujesni, greičio matavimo technika, netgi policijos ginklai ar, tarkim, policijos naudojamos elektrošoko priemonės taip pat yra naujausių modelių.
„Žinau, kad pamatę, kuo aprūpinta Lietuvos policija, dabar jau mums pavydi kitų Europos šalių pareigūnai“, – patikino R. Matonis.