Parašus dėl nepasitikėjimo Mykolu Majausku pradėjusi rinkti parlamentarė Agnė Širinskienė džiaugiasi, kad jos iniciatyvą palaiko ne tik opozicija, tačiau ir viena konservatorė.
Vis tik, parašą padėjusi TS-LKD narė Aistė Gedvilienė tikina, kad politinės oponentės projekto palaikyti neketina, o jos elektroninis parašas – atsirado per klaidą. Todėl, tikina konservatorė, artimiausiu metu jos parašo neturėtų likti.
Opozicinės Seimo Regionų frakcijos narė A.Širinskienė parengė projektą dėl nepasitikėjimo iš Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pareigų šalinamu Mykolui Majauskui. Nors procedūra yra dėl „nepasitikėjimo“, vis tik, politikė siekia įrodyti, kad parlamentarai BFK pirmininku pasitiki ir turėtų likti komiteto pirmininko poste. Pradėjusi rinkti parašus, parlamentarė trečiadienį pranešė, kad dingo visi elektroniniu būdu surinkti parlamentarų parašai. Politikė svarstė, kad šis incidentas nebūtinai galėjo nutikti netyčia. Vis tik, ketvirtadienį A. Širinskienė pasidžiaugė atgavusi sąrašą ir pažymėjo, jog valdančiųjų kritikos sulaukusią iniciatyvą dėl M. Majausko palaiko viena konservatorė – A. Gedvilienė.
„Tai ką gi, Seimo narių parašai atkurti. Ačiū Seimo kanceliarijai už operatyvumą. Ir ypatingas nuoširdus ačiū Seimo narei Aistei Gedvilienei už parašą. Jau ir valdantieji ima galvoti, kad pasitikėjimo patikrinimas salėje yra geriausia išeitis“, – savo feisbuko paskyroje rašė A. Širinskienė.
Vis tik, konservatorė A. Gedvilienė pabrėžia, kad A. Širinskienės iniciatyvos neketina palaikyti ir jos parašas sąraše – klaida.
„Aš iniciatyvos tikrai nepalaikau. Aš per klaidą pasirašiau ir parašą, kiek žinau, atšaukiau. Tai nesuprantu, kaip taip nutiko, kad jis vis tiek ten yra“, – Eltai nurodė A. Gedvilienė kartu pabrėždama, kad dės visas įmanomas pastangas, jog parašo po valdančiųjų sukritikuota iniciatyva neliktų.
„Jo tikrai nebus, aš bandau jį atsiimti. Perskaičiau A. Širinskienės postą ir man visai neaišku, kas čia per istorija ir kodėl jis vis dar ten yra“, – pridūrė ji.
Pirmadienį TS-LKD Priežiūros komitetas nutarė ne tik šalinti M. Majauską iš partijos, bet ir paragino konservatorius Seime apsispręsti ir dėl jo ateities frakcijoje. Praėjusią savaitę partijos prezidiumas taip pat nutarė kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas BFK pirmininkas vietoje Mykolo Majausko.
Vis tik, M. Majauską stojo ginti opozicija. Seimo Regionų frakcijos narė A. Širinskienė parengė projektą dėl nepasitikėjimo iš BFK pirmininko pareigų šalinamu M. Majauskui ir tikisi įvertinti nepasitikėjimą sukėlusias aplinkybes ir jų reikšmę tolesniam BFK darbui bei gauti M. Majausko paaiškinimus. Tokia procedūra reikalautų slapto balsavimo ir tam, kad Seimo pareigūnas būtų atleistas, turi pasisakyti mažiausiai 71 parlamentaras.
Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad toks konservatorių mėginimas „volu pervažiuoti“ per BFK pirmininką nėra geras sprendimas. Šalies vadovo manymu, iš partijos ir komiteto pirmininko pareigų šalinamas politikas laikėsi savo pažiūrų, jas grindė aiškiais argumentais, todėl, pabrėžė prezidentas, nėra pagrindo imtis tokių drastiškų sprendimų.