Site icon sekunde.lt

Panevėžys – tarp lyderių turizmo srityje

Kultūros ir poilsio parkas. P. Židonio nuotr.

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu atlikus 1200 Lietuvos turistinių objektų vertinimą, net du Panevėžio objektai pateko tarp geriausiųjų.

Muziejų, lankytojų centrų, dvarų ir pilių kategorijoje geruoju pavyzdžiu laikoma Panevėžio miesto dailės galerija, o geriausiu parku Lietuvoje, kuris labiausiai prisitaikęs prie turistų poreikių, įvertintas Panevėžio kultūros ir poilsio parkas.

„Labai džiaugiuosi aukštu Panevėžio objektų įvertinimu. Pirmiausia – tai komplimentas žmonėms, kuriantiems kokybę ir vertę, todėl sveikinu visus, dirbusius ir dirbančius tam, kad tokie pasiekimai taptų realybe. Panevėžys sparčiai atsinaujina ir kasmet galime džiaugtis iš esmės vis labiau besikeičiančiu miesto veidu. Kalbu ne tik apie modernizuojamas viešąsias miesto erdves, bet ir apie iš esmės besikeičiantį požiūrį į miesto potencialą pritraukiant turistus. Džiugina Panevėžio plėtros agentūros, daugybės įstaigų ir įmonių iniciatyvumas vystant Panevėžio patrauklumą, ypač kalbant apie naujovę – pramoninio turizmo plėtojimą. Tikiu, kad Panevėžys ir toliau stiprins patrauklaus miesto su kokybiško laisvalaikio galimybėmis pozicijas ne tik panevėžiečių, bet ir miesto svečių akyse“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio dailės galerija. P. Židonio nuotr.

Tyrimų bendrovės „BERENT Research Baltic“ atlikto vertinimo metu buvo išskirti patraukliausi Lietuvos turistiniai objektai, paslaugų išvystymo stiprybės ir silpnybės, įvardytos tobulinimo kryptys bei galimybės.

Vertinant pasirinktą objektą, buvo atsižvelgta į susisiekimo galimybes ir orientavimosi aspektus, pavyzdžiui, adreso tikslumą, ar tvarkingai išdėstyti kelio ženklai į objektus užmiestyje. Taip pat vertinta lankytinų vietų būklė ir tvarka – ar yra įrengti tinkami pėsčiųjų takai bei kiti komfortą užtikrinantys elementai.

Svarbūs ir pritaikomieji kriterijai, kurie labai pagerina turisto patirtį – pagal juos vertinta, ar objektai draugiški šeimoms su vaikais, neįgaliesiems, ar informacija pateikta ir užsienio kalbomis, atkreiptas dėmesys į atsiskaitymo galimybes.

Siekiant struktūrizuoto vertinimo, tyrimo metu turistiniai objektai buvo sugrupuoti į skirtingas kategorijas. Vienoje skiltyje atsidūrė gamtos paveldo objektai, kitoje – muziejai, lankytojų centrai, meno galerijos, pilys ir dvarai, trečioje – sakralinio paveldo objektai. Iš viso išskirta 10 skirtingų kategorijų, kurios apima svarbiausius turistinius traukos objektus visoje šalyje.

Muziejų, lankytojų centrų, dvarų ir pilių kategorijoje geruoju pavyzdžiu laikoma Panevėžio miesto dailės galerija, kuri veikia patogiu metu, čia galimas aptarnavimas lietuvių ir anglų kalbomis, vyksta edukacijos, pritaikytos vaikams. Geriausiu parku Lietuvoje, kuris labiausiai prisitaikęs prie turistų poreikių, įvertintas Panevėžio kultūros ir poilsio parkas. Jame įrengtas tvarkingas ir funkcionalus tualetas neįgaliesiems, žaidimų aikštelės, aktyvios erdvės bei geriamojo vandens stotelės.

Panevėžyje įvairiais kriterijais buvo vertinami 15 objektų: Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkai, Dailės galerija, Panevėžio plėtros agentūra, Laisvės, Nepriklausomybės aikštės, Kraštotyros muziejus, Kristaus Karaliaus katedra, Panevėžio geležinkelio ir autobusų stotys, Panevėžio gamtos mokykla, siauruko depas, žydų kapinės, Juozo Miltinio palikimo studijų centras, Birutės g.

Exit mobile version