Akciją organizuoti padėjusios bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ darbų vadovės Virginijos Liandzbergaitės teigimu, be pačios miesto Savivaldybės darbuotojų švarinti miestą užsiregistravo vos kelios dešimtys gyventojų ir įstaigų,
„Šiemet ir tvarkomų teritorijų sąrašas trumpesnis, bet ir labai mažai panevėžiečių registravosi. Akcijoje masiškai dalyvaudavo miesto mokyklos, o šįkart „Darom“ data sutapo su mokinių atostogomis. Be to, turbūt dauguma gyventojų dar vangūs po užsitęsusios pandemijos“, – svarstė V. Liandzbergaitė.
Dar maždaug 200 moksleivių – J. Balčikonio ir 5–osios gimnazijų auklėtinių – miesto viešąsias erdves pageidavo tvarkyti ateinančią savaitę, pasibaigus atostogoms.
Pernai Aukštaitijos sostinėje akcija „Darom“ sulaukė kelių šimtų savanorių, o prieš pandemiją kuopti miesto susirinkdavo daugiau nei tūkstantis gyventojų, organizacijų ir įstaigų.
Miesto Savivaldybė šįmet „Darom“ talkininkams siūlė tvarkyti 10 teritorijų: A. Baranausko pušynėlį individualių namų Rožyno mikrorajone, Rėklių, Šiaurinės gatvių pakeles, Piniavos skersgatvio ir Smėlynės gatvės prieigas, dviračių taką nuo Vakarinės gatvės iki Berčiūnų, paplūdimį Piniavoje, J. Janonio gatvės pakeles nuo motokroso trasos link Berčiūnų, Skaistakalnio parką, Kėdainių ir Spaustuvės gatvių pakeles bei V. Alanto g. tęsinį link Molainių g. pabaigos ir ties dviračių-pėsčiųjų taku link Medžiotojų g.
Pasak V. Liandzbergaitės, daugiausia talkininkų pageidavo tvarkyti Skaistakalnio parką. Alanto g. tęsinį pasišovė švarinti 5–osios gimnazijos bendruomenė.
Pirmieji savanoriai startavo dar akcijos išvakarėse, penktadienį. Savivaldybės darbuotojai tvarkė dviračių tako nuo Vakarinės gatvės iki Berčiūnų pakelę, viešbučio „Romantic“ kolektyvas ir jaunieji miesto baidarininkai rinko šiukšles Nevėžio pakrantėje.
Nacionaliniu mastu vykdomos akcijos „Darom“ dalyviai šįmet raginti ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei savarankiškai pristatyti į didžiųjų ir pavojingų atliekų priėmimo aikšteles. Panevėžyje tokios veikia Savitiškio ir Senamiesčio gatvėse.
Akciją organizuojančios viešosios įstaigos „Mes darom“ pranešime vadovė Toma Buivydaitė, komentuodama akcijos formato pasikeitimus, teigė, kad tokia tvarka siekiama didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, rūšiuojant, bet ir sutvarkant atliekas iki paskutinio žingsnio.
„Per beveik 15 metų sofų miškuose randame mažiau, tačiau žmonių žinios, kas yra atliekų tvarkymo centrai, kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas, vis dar labai ribotos“, – pranešime cituojama T. Buivydaitė.
Panevėžyje tvarkytojai taip pat skatinti patys atvežti atliekas į jų surinkimo aikšteles. Visgi, kad akcijoje dalyvaujantiems miesto švarai neabejingiems savanoriams būtų patogiau, „Panevėžio specialus autotransportas“ taip pat išveš maišus su talkininkų surinktomis šiukšlėmis.
Komentarai
Darom tai darom. Bet net maišų šiukšlėms surinkti neduos, nes maišus atidavė ukrainiečiams. Jas pats nusivežk priduoti, dar pasą turėk. Už kurą, prie dabartinių kainų, kas apmokės?
Kad tik paburbuliuoti… „Visgi, kad akcijoje dalyvaujantiems miesto švarai neabejingiems savanoriams būtų patogiau, „Panevėžio specialus autotransportas“ taip pat išveš maišus su talkininkų surinktomis šiukšlėm“ Žodžiu, ir skaityti nemokat, ir apie pilietiškumą nieko neraukiat.
Lenininės talkos. (Leninskij subotnik). Pirmiausia reikia nešiukšlinti, tada mažiau talkų reikės.
Pamenu budavo Leninies talkos budavo tradicijos isliko pavadinima pakeite