Kad Panevėžys – drąsių, kūrybingų ir verslių žmonių miestas, įrodo „Cido“ arenoje prasidėjęs didžiausias bei populiariausias verslo renginys Aukštaitijos regione „EXPO Aukštaitija 2018“.
Tai jau 23-ioji tokia galimybė parodyti, kuo didžiuojasi Panevėžio ir visos Lietuvos bei užsienio gamybininkai, prekiautojai, organizacijos, klubai, mokyklos bei kitos įstaigos, susijusios su pramone ir ekonominiu krašto klestėjimu.
Ne tik iš verslininkų, bet ir smalsuolių dėmesio visada sulaukianti „EXPO Aukštaitija“ ir šįkart startavo su minia lankytojų. Juos didžiulėje Panevėžio arenoje pasitiko beveik 200 dalyvių, kurių pristatomos ekspozicijos užėmė per 1700 kv. m ploto.
Visas tris parodos dienas, nuo penktadienio iki sekmadienio, lankytojai laukiami Panevėžio dienraščio „Sekundė“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“ stende. Čia galima užsiprenumeruoti abu leidinius visiems ateinantiems 2019-iems metams tik už 46 eurus ir pasiimti specialiai prenumeratoriams paruoštų smagių dovanų. Juk ne veltui Aukštaitijos sostinę žiniasklaidos rinkos ekspertai įvardija kaip vieną labiausiai Lietuvoje skaitančių miestų.
Šiųmetėje parodoje galima rasti visko: nuo parduodamo naujo automobilio iki medinio šaukšto, nuo modernaus dulkių siurblio iki ekologiškos kosmetikos.
Kaip visada itin išradingai atrodė Panevėžio mokymo įstaigų stendų, kuriuose prieš žiūrovų akis darbavosi kirpėjos, manikiūrininkės ir net masažo specialistės. Nuo jų neatsiliko įvairios miesto organizacijos, klubai ir kitos įstaigos.
Šventėje buvo galima net pasitikrinti dantis, išsitirti sveikatą, sužinoti, ką siūlo netradicinė medicina.
Verslas kaip lenktynės
„Ši arena – dviračių takas, o verslas yra ne mažiau įnirtingos lenktynės“, – per parodos atidarymą kalbėjo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas.
Svečiai iš tokių pačių Šiaulių, Kauno asociacijų gyrė Panevėžį už jo investicijas į sudėtingesnę gamybą, sudėtingesnes technologijas, inovatyvumo plėtrą. Verslo atstovų pastebėjimu, Panevėžio įmonėse darbuotojams mokami atlyginimai tapo didžiausi šiame regione.
Tradicinį renginį Aukštaitijos verslininkams dovanoja Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR). Šiuo metu organizacija vienija 300 narių – mažų ir didelių įmonių iš įvairių gamybos ir paslaugų sektorių, mokslo ir mokymo įstaigų, intelektualaus produkto kūrėjų.
Organizacijos įmonėse dirba per 12 tūkst. darbuotojų, per metus pramonės produkcijos pagaminančių ir paslaugų suteikiančių net už daugiau kaip 4 mlrd. eurų.
Švęs tris dienas
„Noriu, kad ši paroda būtų visiems įsimintina ir kiekvienas rastų sau kažką įdomaus. Tik neužmirškite, kad visa tai vyksta Panevėžyje“, – susirinkusiuosius apžiūrėti parodos ir šalia jos veikiančios tautodailininkų, amatininkų mugės kvietė PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas.
Sveikinimo žodžių renginyje negailėjo ir savo krašto į Panevėžį atvykę pristatyti Biržų bei Pasvalio rajonų merai. Su lankytojais visomis savaitgalio dienomis prie Panevėžio savivaldybės stendo žada bendrauti atsinaujinančios Aukštaitijos sostinės vadovai. Čia parodos lankytojai galės susipažinti su konkrečiais miesto atnaujinimo projektais.
„2014–2020 m. ES investicijų laikotarpiu ketiname įgyvendinti daug naujų projektų, todėl norime, kad Panevėžys taptų visiškai kitoks: modernesnis, šiuolaikiškesnis, patogesnis. Šia vizija norime pasidalyti ir su jumis“, – parodos atidaryme kalbėjo mero pavaduotojas Petras Luomanas.
Po iškilmingo starto pasveikinti parodos svečių ir dalyvių pirmieji į sceną subyrėjo mažieji modeliukai. Per tris dienas, be verslo ir įvairių įstaigų atstovų, miesto arenoje ketina pasirodyti daugybė Panevėžio kultūros kolektyvų bei žinomų Lietuvos atlikėjų.