Gatvės ritulys su riedučiais (roller inline hockey) pasaulyje kasmet įtraukia vis daugiau žmonių. Šiai sporto šakai nėra abejingi ir panevėžiečiai – grupė entuziastų puoselėja ambicingus planus.
Grupė panevėžiečių vakarais renkasi į automobilių stovėjimo aikštelę, esančią netoli „Ekrano“ marių, ir žaidžia gatvės ritulį. Mintis suburti miesto entuziastus kilo Virginijui Petkevičiui ir Arūnui Stipinui. Praėjusių metų liepos mėnesį šie vyrai pradėjo kultivuoti mūsų šalyje kol kas ne itin populiarią sporto šaką. Per beveik metus norinčiųjų žaisti gatvės ritulį padaugėjo maždaug trigubai. Panevėžiečių įkurta speciali gatvės ritulio entuziastų feisbuko grupė šiuo metu vienija jau daugiau nei šimtą narių.
Dabar kiekvieną darbo dieną vakarais į aikštelę susirenka kelios dešimtys šios sporto šakos aistruolių žaisti gatvės ritulį, o kai kurie papildomai treniruojasi individualiai. Maždaug pusė šiuo metu susirenkančiųjų žiemą žaidžia ledo ritulį.
Gatvės ritulio taisyklės gana panašios į ledo ritulio. Suprantama, sportininkai vietoj pačiūžų pasiima riedučius, o rungtyniaujama ant specialios plastikinės dangos. Įskaitant vartininką, vienu metu komandoje žaidžia penki sportininkai. Lazdos tokios pat, kaip ir ledo ritulyje.
Lietuvoje šios sporto šakos geografija nėra plati. Kiek rimčiau gatvės ritulys kultivuojamas tik Kaune ir Alytuje. Latvijoje gatvės ritulys labai populiarus. Rygoje įrengti net keturis uždari parkai ir juose gatvės ritulį galima žaisti ištisus metus. Be to, tos šalies sostinėje Rygoje ir kituose miestuose žmonės gatvės ritulį žaidžia tam specialiai įrengtose atvirose aikštelėse.
„Kelti meistriškumą ir tobulėti sparčiau būtų galima, jeigu turėtume šiai sporto šakai įrengtą aikštelę. Svarbiausia – turėti kur žaisti, o norinčiųjų tikrai atsiras“, – „Sekundei“ teigė vienas iš gatvės ritulio pradininkų Panevėžyje V. Petkevičius.
Šio entuziasto bendramintis A. Stipinas tvirtino, kad susidomėjimas šia sporto šaka mieste labai išaugo.
„Vasarą žaisti gatvės ritulį kaskart susirenka vis daugiau entuziastų. Kol kas mums trūksta patyrusių šios sporto šakos specialistų, bet entuziazmas nugali viską. Žaidimo taisykles ir kitą informaciją sužinojome iš interneto. Per metus žaidėjai gerokai patobulėjo, ir dabar mūsų lygis skiriasi nuo pernai buvusio“, – sakė A. Stipinas.
Kaip vieną iš variantų gatvės ritulio entuziastai mato Panevėžio ledo areną, kur, jų nuomone, įrengus specialią dangą būtų galima su riedučiais sportuoti ir šiltuoju metų laiku. Tam pritaria ir Ledo arenos administratorius Artūras Blažinskas.
„Pasibaigus sezonui, kai jau išjungiama šaldymo įranga, Ledo arenos paskirtis galėtų būti platesnė. Tarkim, visose Latvijos arenose, kur žiemą žaidžiamas ledo ritulys, vasarą žmonės žaidžia gatvės ritulį. Maždaug keturis mėnesius, o gal ir kiek ilgiau, Ledo arenoje būtų galima sportuoti su riedučiais. Gatvės ritulio entuziastai įkurtų klubą, o šis nuomotųsi areną. Kalbu ne tik apie žaidėjus, bet ir apie tuos, kurie mėgsta važinėtis riedučiais ir taip leisti laisvalaikį. Būtų galima rengti edukacines programas, darželinukai galėtų būti mokomi saugaus eismo taisyklių, tai jau vyksta kitose šalyse. Ledo arenoje įrengus riedučiams skirtą specialią dangą, panevėžiečiams atsivertų didelės galimybės“, – „Sekundei“ teigė A. Blažinskas.