Renginio organizatorė Gabija Jurkėnaitė pasakojo, jog nors šventė Panevėžio gyventojus suburia tik ketvirtą kartą, pati renginio idėja užgimė kur kas anksčiau.
„Viskas prasidėjo nuo to, jog su keliais iniciatyviais žmonėmis buvome sugalvoję daryti kitą festivalį, bet jau pradėję darbus supratome, kad finansiniai ištekliai kiša koją. Likome komandoje dviese su Daumantu Simėnu, ir nusprendėme daryti pikniką.“
Organizatorė juokiasi, jog pirmąjį susitikimą net sunku įvardinti renginiu. Esą tai buvęs daugiau poilsis ir pagulėjimas priešais saulę klausantis muzikos.
Tačiau šįmet G. Jurkėnaitė viliasi, jog susidomėjusiųjų skaičius pranoks visus prieš tai įvykusius piknikus.
„Pirmaisiais, 2016-aisiais metais, įskaitant organizatorius buvo vos 80 žmonių, antraisiais metais išaugo iki poros šimtų, o jau pernai skaičiai akivaizdžiai kilo – sulaukėme apie pusės tūkstančio piknikautojų“, – sakė ji.
Iniciatyvos sumanytojos ateities planuose – graži vizija. G. Jurkėnaitė prisipažino, jog tikisi suburti jaunimą, šeimas ir visus neabejingus panevėžiečius draugėn dar daug metų – kad būtų galima paminėti ir gražią dešimtmečio sukaktį.
G. Jurkėnaitė atkreipė dėmesį, jog Skaistakalnio parkas jau trečius metus yra pasirenkamas ne atsitiktinai. Anot jos, tai itin miela ir dėkinga vieta, kadangi nemaža teritorija yra plokštumos, kurios atveria kur kas daugiau galimybių.
Šventė vyko aikštėje prie pagrindinių parko laiptų. Teritorija buvo suskirstyta į pasyvias bei aktyvias, diskusijų ir šeimų zonas.
Mėgstantys aktyvų laisvalaikį turėjo kur išlieti energiją. Saulėtą šeštadienį organizatoriai šventės lankytojus kvietė išbandyti savo jėgas krepšinio bei tinklinio turnyruose, estafečių ruožuose, prisijungti masiniams šokiams ar pasimokyti „lindyhop“ stiliaus šokio judesių ir pripučiamų pramogų atrakcionuose.
Nemažiau piknikautojų akį traukė ir pasyvių veiklų zona. Čia buvo galima aplankyti robotikos bei grafičio dirbtuves, žaisti įvairius stalo žaidimus ar ilsėtis pikniko zonoje. Į šventę ne vienas atvyko nešinas pledu, sveikais užkandžiais, gaiviaisiais gėrimais, o į kompaniją pasiėmė ir savo augintinius.
Vakarą vainikavo gyvo garso koncertas. Jame savo numerius pristatė net trys atlikėjai: Salomėja Vai, grupės „Marabu band“ bei „Sound of the darkness“.
Tarptautinę vaikų gynimo dieną veiklos gyventojų pamėgtame parke nestigo ir mažiesiems šventės lankytojams. Jų laukė meno terapijos, neuroedukacijos užsiėmimai, loginės ir judrios rungtys visai šeimai, o taip pat – šėlionės su animatoriais bei galimybė pajodinėti poniais.
Visą popietę viena po kitos sekė ir pilietiškumą kurstančios diskusijos: „Kodėl būtent Panevėžiečiai užkariauja sostinę?“, „Kam reikalinga pora?“, o taip pat diskusijos apie globalią panevėžiečių diasporą bei patirtį ir pasirinkimus pabaigus mokyklą.
Komentarai
Ar Panevėžy liko jaunimo? Vaikų ir senjorų mieste? Jaunimo?
pesimizmo pelkėje sėdi po vieną…