Site icon sekunde.lt

Panevėžyje – dvarus puošusi itališka retenybė

Italijoje pagamintos itin puošnios alebastro vazos jas restauravus sugrįš į Panevėžio kraštotyros muziejų. Kraštotyros muziejaus nuotr.

Svetimiems žvilgsniams nematomuose Panevėžio kraštotyros muziejaus fonduose daug metų saugoti du unikalūs eksponatai, kokių Lietuvoje kol kas žinomi vos keli ir kuriuos norėtų turėti bet kuris muziejus ar kolekcininkas.

Aukštaitijos sostinės muziejininkai į dienos šviesą ištraukė dvi kone dviejų metrų aukščio puošnias vazas iš alebastro, kurios bus restauruojamos Vilniuje ir vėl sugrįš į Panevėžį. Tuomet nuostabią dvarų interjero detalę išvys ir plačioji visuomenė.

Kaip spėjama, šios vazos prieš daugiau kaip aštuonis dešimtmečius dar puošė dvarininkams Kerbedžiams priklausiusį Naudvario dvarą Panevėžio rajone. Kaip šios Italijoje XIX a. antrojoje pusėje pagamintos dvarų interjero detalės atsidūrė Naudvaryje, duomenų nėra išlikę. Muziejininkai svarsto, kad jas parsivežti iš saulėtosios Italijos galėjo vienas garsiausių to meto mūsų krašto inžinierių ir kelių bei tiltų statytojų Stanislovas Kerbedis, kurio vardu pavadinta ir viena Panevėžio gatvių.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 27-os dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Labiausiai tikėtina, kad tokį grožį į Panevėžio kraštą 19 a. galėjo atsivežti pats dvaro savininkas Stanislovas Kerbedis, kurį laiką gyvenęs Italijoje. Kraštotyros muziejaus nuotr.

Exit mobile version