Skulptūra pastatyta Respublikos ir Puzino g. sankryžoje ties senuoju buvusio Lietuvos banko pastatu. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai sumažintą skulptūrėlę „Verslo skrydis“ jau daug metų teikia geriausioms verslo įmonėms už įvairius svarius laimėjimus ir pasiekimus. Šią skulptūrą Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai miestui nusprendė įteikti šiemet minėdami savo veiklos 30-metį.
„Šiandien dar kartą galime įsitikinti, kad atsinaujinantis ir gražėjantis miestas yra visų mūsų bendrų darbų rezultatas. Sveikinu ir dėkoju autoriui, kurio darbas nuo šiol džiugins ne tik labiausiai nusipelniusius miesto verslo atstovus, bet ir puoš Panevėžį. Dėkoju Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams už iniciatyvą ir realius darbus, gražinant miestą. Tegul visi „Verslo skrydyje“ esantys simboliai realizuojasi geriausiomis prasmėmis, tegul čia vaizduojamos tuštumos būna užpildytos prasmingais darbais“, – sakė meras R. Račkauskas.
Skulptūros autorius V. Tallat-Kelpša sako, kad „Verslo skrydis“ – tai ne tik dekoratyvinė ir puošybinė skulptūra, bet ir turinti simbolinę prasmę. „Ji sukurta remiantis dviem antikiniais personažais – Ikaru ir Merkurijumi. Ikaro skrydis simbolizuoja pažinimo troškimą, nepaklusnumą ir gamtos dėsnių nepaisymą, o Merkurijus – prekybos, iškalbos, keliautojų, komercijos ir pelno dievas. Pats figūros kūnas sudaro aštuoniukę su širdies kontūru viršutinėje dalyje. Iš prigimties mes esame tuščios figūros ir tik gyvenimas suteikia pilnatvę, todėl palieku teisę kiekvienam savo mintyse užpildyti tuštumas. Paversta aštuoniukė turi begalybės ir tobulumo reikšmes, o Rytų filosofijoje aštuoni reiškia turtą“, – skulptūrą „Verslo skrydis“ pristato jos autorius V. Tallat-Kelpša.
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė, kad Aukštaitijos sostinė pasipuošė išskirtiniu meno kūriniu. „Kadangi skulptūroje yra simbolių, susijusių su verslu, juos būtina mokėti skaityti. Dar smagu, kad statydami ir dovanodami skulptūrą miestui, parodome, kad menas ir verslas susiję dalykai. Skulptūros autoriui V. Tallat-Kelpšai nereikėjo galvoti, ką kurti, nes sumažintą skulptūrėlę „Verslo skrydis“ jau daugelį metų teikiame geriausioms Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo įmonėms už įvairius laimėjimus ir pasiekimus, teikiame jas ir verslininkams. Tai aukščiausias verslo įvertinimas, todėl smagu, kad naujoji skulptūra papuošė Panevėžį“, – sakė S. Gailiūnas.
Skulptūra „Verslo skrydis“ yra 6,5 metrų aukščio, ją sudaro 4 m granitinis postamentas ir 2,5 m bronzos figūra. Jos vertė – 95,7 tūkst. eurų. Prie jos pastatymo prisidėjo 37 Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.
Komentarai
Gerą humoro jausmą turi Vytautas Tallat-Kelpša 🙂
Tuščiaviduris. Bet ambicingas… Taiklu.
Labai jau kūdas ir plikas tas verslas ir dar pastatytas puvynėje. Lietuvos realijos
Koks gyvenimas, tokios ir skulptūros…
…iš tuščio į kiaurą. T.oks tat skrydis
Kiauro kibiro skrydis
Gal verslo nuopolis? Vergų nebėra, algos mizernos, visokie pišpasiai reikalingi. Koks čia skrydis…
Bjauri skulptūra. Čia ne menas.
O kur Laisvės aikštės skulptūros? Kurios tikrai puošė miestą.