Vakar buvo paskutinė diena pateikti pasiūlymus Savivaldybės skelbtam „Aukštaitijos“ sporto centro A. Jakšto gatvėje rekonstrukcijos architektūrinės idėjos konkursui. Dėl užsakymo suprojektuoti būsimą baseiną varžysis pasiūlymus atsiuntusių dešimt dalyvių.
„Susidomėjimas konkursu tikrai nemažas ir sveikintinas. Baseinas – sudėtingas statinys, bet turėtų būti įdomus architektams“, – mano Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistė Vita Bubliauskaitė.
Trijų komisijos atrinktų geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti 5000 eurų premijomis, o su pirmosios vietos laimėtoju neskelbiamų derybų būdu pasirašyta sutartis dėl techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros.
Pateiktąsias idėjas vertins komisija, vadovaujama Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Žibutės Gaivenienės. Tarp vertintojų – keturi architektai, taip pat Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos plaukimo treneris Žilvinas Ovsiukas.
Visi konkursui pateikti baseino idėjos projektai jau šią savaitę bus viešai eksponuojami „Aukštaitijos“ sporto centre A. Jakšto gatvėje. Vertinimo komisija planuoja darbą pradėti po poros savaičių.
Būsimajam 50 metrų baseinui Savivaldybė numačiusi vietą tarp „Aukštaitijos“ sporto rūmų ir ledo arenos.
„Tarp šių statinių laisvas žemės plotas gali pasirodyti nedidelis tokiam baseinui, bet architektai pasistengę tikrai gali jį toje vietoje įkomponuoti“, – įsitikinusi V. Bubliauskaitė.
Būsimasis baseinas turėtų būti 50 m ilgio, 10 takelių, atitikti tarptautinius FINA standartus. Savivaldybė iš konkurso dalyvių pageidauja šalia baseino suprojektuoti ir SPA, sporto salės zoną, kineziterapijos kambarius, rekonstruoti ir senąjį 25 metrų 4 takelių baseiną.
Skaičiuojama, kad naujasis objektas galėtų kainuoti apie 15 mln. Eur. V. Bubliauskaitės nuomone, baseino statybos darbai galėtų startuoti 2021 metais.
Anksčiau planuota, kad plaukikų kalve vadinamame Panevėžyje olimpinius standartus atitinkančio baseino statybos prasidės 2019-ųjų pavasarį.
Savivaldybė dar 2018-ųjų pavasarį buvo paskelbusi tarptautiniu mastu ieškanti, kas parengtų „Aukštaitijos“ sporto ir sveikatinimo centro, panevėžiečiams žinomo kaip sporto rūmai, rekonstravimo techninį projektą. Tąkart vos po mėnesio Savivaldybė buvo priversta nutraukti konkursą, sulaukusi Viešųjų pirkimų tarnybos perspėjimo. Šioji konkurso sąlygose įžvelgė perteklinių reikalavimų. Tarnyba, gavusi rinkos signalų, konstatavo, kad konkurso dalyviams neturi būti keliamas reikalavimas turėti bent vieno baseino projektavimo patirties.
Gerokai nuleidusi kartelę, Savivaldybė jau po pusmečio iš naujo paskelbė ieškanti projektuotojų. Visgi ir antras bandymas surasti olimpinio baseino projektuotoją užstrigo. Konkursui paraišką pateikė tik vienas dalyvis – Vilniuje registruota, 13-a metų veikianti, kaip pati prisistato, inžinerinė konsultacinė bendrovė. Nors konkurse vilniečiai konkurentų neturėjo, visgi panevėžiškių užsakymo negavo – komisija jų pasiūlymą atmetė kaip nesurinkusį net minimalaus balų skaičiaus.
Į Viešųjų pirkimų komisijos ir jos išbrokuoto pasiūlymo autorių ginčą netgi teko įsiterpti Panevėžio regioninei architektūros tarybai prie Architektų rūmų.
Šioji ir rekomendavo Savivaldybei skelbti nebe viešąjį projektavimo darbų pirkimą, o architektūrinės idėjos konkursą, o su jo nugalėtoju pasirašyti sutartį ir techniniam projektui parengti.
Visgi architektūros tarybai kilo abejonių ir dėl Savivaldybės parinktos vietos baseinui. Ji matė kelias išeitis – iškelti ledo areną, ieškoti baseinui kitos vietos mieste arba rinktis trečią kelią – kompleksiškai tvarkyti ir pačius sporto rūmus, dalį jų nenaudojamo ploto rekonstruoti pritaikant būsimo baseino kompleksui.
Regioninės architektūros tarybos pirmininko, Savivaldybės architekto Arvydo Narkevičiaus teigimu, dabar į konkurso sąlygas ir buvo įtrauktas reikalavimas atsižvelgti į esamas sporto rūmų bendro naudojimo patalpas, jas pritaikant baseino funkcijoms, padidintos ir sklypo galimo užstatymo ribos.
„Galima į požemį kišti vestibiulį, prieigas, išnaudoti aukščių skirtumus – architektams tikrai yra erdvės pasireikšti“, – teigė A. Narkevičius.
Komentarai
gal narkevicius paaskins ,kodel pasirinkta si vieta
Jėga! Kad tik kokie šermuonėliai iš Rožyno neatbėgtų.