Kadaise klestėjusios, bet bankroto neišvengusios „Ekrano“ gamyklos darbuotojų nuotraukas iškabinę ant dabartinių jos sienų, menininkai Vaida Andrijauskaitė bei Danas Hermouetas davė postūmį Panevėžį parodyti kaip išskirtinai pramoninį miestą.
„Panevėžiui suteikę pramoninio miesto identitetą, tarptautinėje parodoje tapome išskirtiniai ir tuo įdomūs. Turizmo parodos lankytojų susidomėjimas mūsų stendu parodė, kad pasirinkimas pateikti būtent Panevėžio pramonę, per ją supažindinti ir su kultūros įstaigomis, taip pat parodyti dėmesį gastronomijai neabejotinai vykęs“, – įsitikinusi Panevėžio plėtros agentūros turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė.
Tačiau toks miesto įvaizdžio kūrėjų entuziazmas Panevėžio kultūros ir meno atstovams atrodo daugiau nei abejotinas.
Pasaulio lietuvių metų moters titulą pelniusi bei Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanota bibliotekininkė Albina Saladūnaitė pripažįsta: jai nuoširdžiai liūdna, jog Panevėžį reprezentuoja sovietinės pramonės griuvėsiai.
Visą straipsnį skaitykite vasario 1 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Iš tiesų ar patrauklu turistui pvz.iš Klaipėdos keliauti į Panevėžį, kad pamatyti nutriušusią gamyklą, ar pastovėti prie tvoros.
Faktas, kad ne. Patys pagalvokite kada paskutinįkart važiavote į kitą miestą aplankyti fabriko…
Dar ir kaip patrauklu. Panevėžys ne vien Bitės, Miltinio ar Banionio miestas. Gamyklos, fabrikai, linijos, kiemai, cisternos juk ne iš dievų, bet iš panevėžiečių gyvenimo.
O kam tai įdomu?
pristatyti mūsų miestą galima įvairiai, bet ne vienapusiškai. visų šitų agentūrų bėda, tai kad jos visiškai nenori susėsti prie apskrito stalo su miesto bendruomene ir padiskutuoti visomis tomis temomis, norint miestą pristatyti kaip kultūros miestą, reikia pačiam organizatoriui būti kažkiek susipažinus su miesto buvusiu ir ęsamu kultūros potencialu ir ne iš interneto tos žinios turi būti paimamos, mes turime mieste daug meno žmonių ir ne tik mirusių bet ir gyvų , aktyviai kuriančių menininkų, reikia tik noro , diskusijos ir ne valdiško organizatorių mastymo. o turistai pasirinks ar po griuvėsius laipioti, ar restorane sėdėti ar i muzieju nueiti, kai bus pasiūla įvairesnė
Man labiausiai įstrigo, bet parodoje nėra. Dar stovi senovinis šviečiantis (išjungtas) kelio ženklas prieš šiuolaikinį daugiabutį…
Tom babytėm tai tik duok paverkt, aišku, visi važiuoja į Panevėžį dėl muziejų ir bibliotekų, dar sudalyvauja dvasingose pokalbiuose apie kultūrą, nu tiesiog inteligentų bebyrančiais pelenais svajonė 😀