Panevėžio svarbiausią postą matuojasi jau antras vicemeras

Panevėžio svarbiausią postą matuojasi jau antras vicemeras

 

Teismo sprendimas dar trims mėnesiams nušalinti nuo pareigų Panevėžio merą Rytį Račkauską lėmė, kad Aukštaitijos sostinės svarbiausiame poste per kadenciją bus pasėdėjęs jau trečias politikas.

Nuo birželio vicemero Alekso Varnos užimtą mero postą matuojasi jo kolega, kitas vicemeras Petras Luomanas.

Tarybai valdančiųjų teikiamas siūlymas pastarąjį paskirti laikinuoju meru iki gruodžio 20-osios, kol prie savo kėdės teisėsaugos neprileidžiamas R. Račkauskas, aiškinamas Tarybos reglamento nuostata.

Savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėjos Sonatos Vizorienės teigimu, reglamente įrašyta, kad, nesant mero, jo pareigas iš eilės eina vicemerai.

Vis dėlto kurį – A. Varną, į valdžią atėjusį su vos dvi vietas Taryboje gavusiu visuomeniniu rinkimų komitetu, ar P. Luomaną, su trim politiniais bičiuliais palikusį Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus ir prisijungusį prie valdančiųjų, pasodinti nors ir laikinai į mero kėdę, politinės ietys Taryboje bus sukryžiuotos.

Trejetą mėnesių laikinai Panevėžio mero pareigas ėjęs A. Varna svarbiausias mieste pareigas užleidžia kolegai P. Luomanui. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Rotacija sulygina

Valdančiosios daugumos atstovas, judėjimą „Kartu“ palikusios Tarybos narių frakcijos „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovas Darius Viržonis sutinka, jog laikinojo mero keitimas negali būti vertinamas vienareikšmiškai.

„Vienas iš minusų, kad vicemeras, jau įsivažiavęs į laikinojo mero darbą, pereina į kitą poziciją, o į jo vietą ateina kitas. Bet vis tiek pliusų tame daugiau nei minusų“, – teigė D. Viržonis.

Anot jo, tokia vicemerų rotacija padeda išlaikyti komandiškumą, kai abu mero pavaduotojai išlieka ant to paties laiptelio ir nė vienas nedominuoja prieš kolegą.

„Rotacija tarnauja kaip tam tikras telkiantis ir komandą vienijantis veiksnys, neiškreipiantis santykių ir nesureikšminantis nė vieno. Ne veltui tokia nuostata įrašyta į Tarybos reglamentą. Pavaduojantis žmogus vis tiek neturi visiškų įgaliojimų, kaip kad išrinktasis meras, vicemeras nėra miestiečių deleguotas būti meru“, – sako D. Viržonis.

Vis dėlto valdančiosios daugumos atstovas nusiteikęs, kad vicemerų rotacijos klausimas Taryboje nepraeis ramiai. Anot jo, „bus pasitaškymų“.

„Ypač dėl to, kad tai asmenybių klausimas, o dar turint galvoje, kaip meistriškai opozicionieriai bando išnaudoti bet kokį subtilų daugumos judesį bandydami pavaizduoti, kad viskas blogai. Gali būti bandoma žaisti emocijomis“, – prognozuoja politikas.

Teisės aktuose pasigenda logikos

Tarybos opozicijoje esančio Liberalų sąjūdžio atstovas Laimutis Sėdžius neslepia neturintis aiškios pozicijos, kurį vicemerą palikti laikinai eiti svarbiausias mieste pareigas. Liberalsąjūdininkas sutinka, kad Tarybos nariams derėtų laikytis reglamento, suteikiančio vienodas galimybes abiem vicemerams. Visgi, pasak politiko, jo, kaip piliečio, nuomonė būtų kitokia.

„Jei jau vienas vicemeras pradėjo eiti tokias pareigas, susipažino su jomis, turėtų jas ir tęsti iki tol, kol išsispręs šita miesto problema. Kaitaliojimas nieko gero neduoda. Metodas, kad aš pabuvau, dabar tu pabūk tik dėl to, jog visiems būtų po lygiai, tokioje situacijoje neatrodo logiškas. Protingiau būtų, kad kas pradėjo, tas turėtų ir tęsti“, – pasisako L. Sėdžius.

Demonstruoja esantys vieningi

Į laikinojo mero postą ateinantiems trims mėnesiams siūlomas P. Luomanas stebisi, kad problema gali kilti lygioje vietoje. Anot jo, situacija, kai rotuojami vicemerai, nėra nei unikali, nei išskirtinė.

„Nuo seno sutarta, kad mero nesant, vieną kartą vaduoja vienas vicemeras, kitąkart kitas. Viskas labai paprasta“, – tvirtina P. Luomanas.

Į mero, nors ir laikinojo, pareigas siūlomas P. Luomanas nemano, kad dėl tokios vicemerų kaitos gali strigti Savivaldybės darbai. Pasak jo, ne tik mero, bet visos valdančiosios daugumos rūpestis – tęsti pradėtus projektus, nepaisant, kas užima aukščiausią valdžios postą.

„Nors meras nušalintas, o gyvename metus prieš rinkimus, politinės suirutės nėra, politinėje daugumoje diskutuojame, bet esminiais klausimais esame vieningi“, – tvirtino vicemeras.

P. Luomanas mano, jog siūlymas dėl rotacijos Taryboje veikiausiai nebus ramiai sutiktas, o A. Varna gali sulaukti opozicionierių užuojautos.

„Pamenu, kaip buvo kritikuojamas T. Jukna, kai ėjo direktoriaus pareigas. Kai tapo pavaduotoju, jam sakiau: sulauksi gilios užuojautos iš opozicijos. Taip ir įvyko. Net neabejoju, kad ir Varna sulauks tokios pat užuojautos. Tai tik politinė retorika, kurioje nuoširdumo nėra“, – pareiškė vicemeras.

Pats A. Varna tvirtina situacijos nesureikšminantis ir balsuosiantis už P. Luomano skyrimą laikinuoju meru.

„Kažkada P. Luomanas už mane balsavo, dabar aš už jį. Nesant mero, mes visada jį vaduodavome eilės tvarka“, – aiškino A. Varna.

Anot jo, argumentą, kad trys mėnesiai laikinojo mero poste tėra tik įsivažiavimas į tokias pareigas, galima atremti, kad ir keturių kadencijos metų gali būti per mažai užbaigti pradėtiems darbams.

Komentarai

  • Gaila Panevėžio- ir buvęs pasikėlėlis įtariamasis meras ir jo pavaduotojai-tai gėda Panevėžiui ir politiko vardui. Kiti miestai tokiomis šiukšlėmis atsikrato, očia dar ne

    • Reiktų pasitikrint – pyktis ant visų reiškia kažkokį sveikatos susilpnėjimą

      • … ir rimtą sutrikimą, kuris duoda signalus per depresiją, per desperaciją.

  • P. Luomanas yra gerbiamas visu,oapie pVarna isgirdau pirma karta,todel skaitau ,p.Luomanas turi but meru

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų