Panevėžį puošia daugiau nei šimtas meno kūrinių. Tai žymių Lietuvos skulptorių Roberto Antinio ir jo sūnaus Roberto Antinio jaunesniojo, Broniaus Zalenso, Regimanto Midvikio darbai. Miesto erdvėse puikiai pritapę ir kraštiečių menininkų Juozo Zikaro, Bernardo Bučo, Algimanto Vytėno, Alfrido Pajuodžio, Juozo Lebednyko, Vytauto Tallat-Kelpšos kūriniai.
Žymiausi meno kūriniai savo gyvenimą tęsia Senvagėje. Tai skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurtas „Vėžys“, alytiškio menininko Redo Diržio – „Šachmatininkas“ ir Aloyzo Smilingio – „Besimaudanti (Torsas)“.
Pastarasis menininkas yra prasitaręs, kad Panevėžyje stovinti jo skulptūra praeityje yra sukėlusi nemažai sąmyšio ir triukšmo tiek meno, tiek politikos pasaulyje. Iš pradžių buvo planuota ją statyti kuo arčiau vandens, kad būtų matomas moters torso atspindys. Tačiau kilus triukšmui buvo nuspręsta ją patraukti į parko gilumą, apsodinti medžiais ir palaukti, kol viskas nurims.
Diskusijos bei aistros dėl skulptūros kunkuliavo dar ilgai, tad A. Smilingiui dėl jos teko aiškintis net kultūros ministrui.
Visas Senvagėje esančias skulptūras ir dar daugiau meno kūrinių panevėžiečiai bei meno mylėtojai gali rasti virtualioje galerijoje „Skulptūros viešosiose Panevėžio erdvėse“.
Joje pristatoma per šimtą Panevėžio viešąsias erdves puošiančių skulptūrų – dekoratyvinių, monumentų ir paminklų įvairiems istoriniams įvykiams pažymėti, žymiems asmenims atminti. Skulptūrų aprašuose pateikti jų autoriai, pavadinimai, sukūrimo ar pastatymo metai, kita kūrinius apibūdinanti informacija bei reikšmingesnės juos pristatančios publikacijos ir žemėlapiai. Galerijoje pateikta per du šimtus penkiasdešimt nuotraukų.
Iki šiol nebuvo parengta tokio informacijos šaltinio, kuriame Panevėžio kultūros objektais besidomintieji galėtų rasti išsamią informaciją apie miesto viešąsias erdves puošiančius meno kūrinius.