Darbai atidėlioti apie mėnesį dėl visuomenininkų priešinimosi ir neaiškumų dėl paties menininko pozicijos.
„Nuo kovo 1-osios darbai vyksta pagal sutartį, taip, kaip pasirašyta su rangovu. Eidrigevičiaus yra sutikimas iš principo dalyvauti projekte, jis jį išrašęs. Aišku, tame sutikime jis nenori, kad jo vardas būtų naudojamas šiose rietenose, konfliktinėje situacijoje sprendžiant statybų klausimą, bet pačioje diskusijoje jis dalyvauja, manau, viskas turėtų būti gerai“, – sakė T. Jukna.
Anot jo, paruošiamieji darbai, t.y. griovimas, atliekų ir grunto išvežimas, turėtų trukti iki trijų mėnesių. Projekte numatyta išsaugoti senojo sovietmečiu statyto pastato fragmentus.
„Pradedant statybas, turi pirma viską išvežti. Kadangi yra požeminė aikštelė, bus dideli kiekiai ir grunto, tie darbai požeminiai yra imlūs laikui: išliejimas pamatų. Iki pilno išvežimo ir pamatų liejimo turėtų būti apie du-tris mėnesius“, – tvirtino T. Jukna.
Panevėžio savivaldybė patikslino, kad „jokių konstruktyvo demontavimo darbų rangovas nevykdė“, o iškėlus įstaigą iš pastato demontuota vidaus įranga, kabeliai, instaliacinės bei garsą slopinančios medžiagos, „reikalingos įstaigos veiklai pratęsti“.
„Dėl šios priežasties neišvengiamai demontuotos ir visa tai dengusios apdailos medžiagos“, – teigia savivaldybė.
Pasak jos, rangovas – „Panevėžio statybos trestas“ informavo, kad fasado apdailos demontavimo darbus savo iniciatyva vykdė kino centro „Garsas“ darbuotojai.
Iniciatyvinė grupė „Išsaugoti Garsą“ protestais ir kreipimasis į teisėsaugos ir kitas institucijas siekė stabdyti pastato griovimą ir įrodyti, kad sprendimai statyti menų centrą yra neteisėti. Projektui priešinasi dalis miesto savivaldybės tarybos opozicijos, prieš kino teatro pastato griovimą yra pasisakiusi ir Valstybinė kultūros paveldo komisija.
Į diskusijas įsitraukė ir Kultūros ministerija, subūrusi darbo grupę dėl būsimo centro erdvių panaudojimo galimybes, joje dalyvauja savivaldybės, ministerijos vadovybė, meno ekspertai, S. Eidrigevičiaus atstovai.
Griaunamame pastate veikusiam „Garso“ kino centrui rastos laikinos nuomojamos patalpos miesto pakraštyje, netoli vienintelės likusios komercinio kino salės Panevėžyje. T. Jukna sako, kad patalpų pritaikymui bus skirta apie 100 tūkst. eurų, pagrindinę salę kinui tikimasi paruošti per mėnesį.
Numatoma, kad užbaigus naują pastatą, nekomercinis kinas grįš į kino salę 80-čiai žiūrovų, ji būtų įrengta šalia menų centro. Vėliau numatyta ir kita didesnė daugiafunkcinė erdvė, kurioje taip pat bus galima rodyti nekomercinį kiną, organizuoti kitus renginius.
S. Eidrigevičius, sutikdamas dalyvauti projekte, žadėjo suteikti savo vardą ir skirti dalį savo kolekcijos, tačiau vasarą pareiškė persigalvojęs, dėl to kilo abejonių, ar pavyks užsitikrinti apie 3 mln. eurų europinę paramą.
Anot T. Juknos, šiuo metu Centrinei projektų valdymo agentūrai yra pateikti visi paaiškinimai, kuriuos buvo prašoma pristatyti iki kovo vidurio, laukiama agentūros atsakymo.
Sovietmečiu statytas „Garso“ kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.
3,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto dabartinio kino centro „Garsas“ pastatą Respublikos gatvėje rangovas „Panevėžio statybos trestas“ įsipareigojo už daugiau kaip 9 mln. eurų rekonstruoti per 20 mėnesių, vėliausiai darbai gali būti baigti 2023-iųjų pavasarį.
Pastate planuojama įkurti muziejų, ekspozicijų sales, transformuojamas edukacijų erdves, atsiras ir holai, infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau – antstatas su stogu, pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.
Numatyta, kad muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.
Sovietmečiu statytas „Garso“ kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
pagaliau
VALIO!
Džiugi matyti, kai tikrai ilgą laiko tarpą miestas buvęs stagnacijoje atsinaujina.
Valioooo, su pavasariu
Sveikinu, miestas išsivaduoja iš stagnacijos ir stabdžių
Pagaliau sveiksta miestas. Valio. Manau kad įvyks perversmas miesto naudai. Išsilaisvins Panevėžys iš pančių
Smagu matyti, kad Panevėžys eina atsinaujinimo keliu. Naujasis SEMC bus vienintelis toks pasaulinio lygio kultūrinis objektas šiaurės Lietuvos regione, miestas tikrai turės kuo didžiuotis.
Valiooo! Seniai laukėm.
Pagaliau nebeliks šios nesamones
Nematau, kuo čia džiaugtis. Su tais kvailais valio, niekur jūs toli nenukeliausit. Kiek girdėjau ruošiasi ir sporto rūmus griauti, tai vėl galėsite džiūgauti. Pagal jus, tai ko gero geriausia visą Panevėžį sulyginti su žeme ir pastatyti naują miestą ir visai nauju pavadinimu (kokiu nors anglišku). Siūlyčiau pavadinti Ponewezhtown ir pristatyti kuo daugiau stiklinių beprasmių juodos spalvos kūbų. Ot tai būtų gražu jums visiems ir būtumet visi laimingi, kad neliko jokio tarybinio „monstro“.
Pilnatis paveikė žmogelį.
Puikus ironiškas tekstas. Stiklinis juodas kubas (naujasis SEB pastatas prieš Kraštotyros muziejų) man primena šiuolaikinius šarvojimo namus, ir ne tik man. Džiūgauja žmonės, net nematę būsimo menų centro projekto:), kurio didžiąją dalį užims administracinės patalpos, bilietas į filmą salytėje kainuos tikrai ne 3,50 EUR, kaip Garse, tikrai kai kam patiks. Beje, J.Miltinio dramos teatro dabartinis pastatas aikštėje iškilo 1967 m. Kaip nesugalvojo miesto vadovai ir jį…:)
Dar viena maksima, iki ir norfa tegul stato! apyvartą bus beprotiška, lankysis diena ir nakti, kaip tik ir mašinų aikštę gerai bus įrengti, sexshopa, bitės, tele2 salonus ismeigsite… Kažkoks disonansas žmonių galvose, kaip jūs be pramonės įsivaizduojate gyvenimą? Nėra jokio džiaugsmo pinigus teks grąžinti vaikų vaikaičiams! Kokio velnio konservu fabriko ne renovavo? Vietos begalė pastatas kaip tik dailininkams… Pasikeis meru kadencijos galės dar kartą visą centrą išrausti, pinigų kaip šieno tarptautiniame banke!
Jei geysojuzas bapkių duos, tai ir prie žemės branduolio prisikas.
Niekada nepatiko, eiti į šita kino teatra.
NEGI TAS STEBŪKLAS ĮVYKS.PO METŲ BUS PATRAUKLIAUSIA MIESTO VIETA, Ir jūs pamatysite garso gynėjai.
visada buvau stipresnis uz prota ir sazine, nes esu stipriausias, stipresnis net uz dolca…
Šis projektas yra afera nuo pat pradžių: 1) Projekto studija yra absoliuti fikcija su iš lubų nuleistais skaičiais. 2) Projektas yra Garso rekonstrukcija, nors nuo pat pradžių buvo numatyta nugriauti ir statyti naują pastatą. 3) Projekto viešinimas buvo tik formalumas. Jis vykdomas slepiant informacija ir pateikiant tik teisingą, pritemptą ir klaidinančią informaciją. 4) Į visuomenės komentarus ir galima konfliktą niekada nebuvo atsižvelgta. Tai ir atvedė projektą į akligatvį. 5) Projektas yra visiškai pasikeitęs. Iš ambicingo projekto yra likęs apkarpytas nieko vertas pastatas. 6) Pagrindinė sąlyga, tai yra Stasio Eidrigevičiaus vardo centras su jo kolekcija yra neįgyvendinamas, nes autorius atsisakė dalyvauti. 7) Šis projektas yra pralaimėjimas visiems: visuomenei, nes jos sumokėtais mokesčiais bus pastatytas menkavertis pastatas, o institucija be jokios vizijos ir ateities; savivaldybei, nes įsiskolins projekto vykdymui ir įsipareigos išlaikyti milžinišką pastatą, o ateityje apribos galimybes vykdyti kitus projektus; meno bendruomenei, nes visi pinigai nukeliauja į betoną ir kelių “teisingų” etatų išlaikymą, kai tuo tarpu esančios kultūrinės įstaigos pasmerktos žlugti; architektui, nes jis yra išprievartautas pateikti tokį menkavertį ir pritemptą statinį, kuris jo portfelyje bus juoda dėmė. Laimėtojai yra vieninteliai. PST akcininkai, keli darbuotojai ir naudos iš tai gaunantys valdininkai. p.s. taip, daugelis esate teisūs, šis projektas kriminalas, bet sunkiai sustabdomas, nes tie CPVA 3mln. greičiausia pervesti ir sumokėtas avansas PST, kitaip niekas darbų nepradėtu. Projekto nutraukimas reikštų savivaldybei dideliu praradimus, nes tuos pinigus tektų gražinti, o PST netesybos abejoju ar yra mažesnė suma.