Panevėžio forumas: #ReikVeikt

Panevėžio forumas: #ReikVeikt

Daugiau nei 800 žiūrovų ir 24 šalies ekspertus pernai po vienu stogu surinkęs Panevėžio ekonomikos forumas grįžta su nauja jėga – patobulėjęs, išaugęs, tarptautinis. Į šių metų forumą kalbėti apie ekonomiką, kultūrą, švietimą ir miesto, kur gera gyventi, kūrimą Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio miesto alumnų klubas kviečia gegužės 11-ąją.

Šūkiu #ReikVeikt organizatoriai ragina imtis konkrečių veiksmų – realizuoti pernykščio forumo ambicijas ir vizijas.

Imtis darbų dažnai įkvepia bendruomenių, verslo, kultūros, švietimo lyderių pavyzdžiai, jau įgyvendinti sėkmingi projektai Lietuvoje ir užsienyje. Būtent todėl šiemečių pranešėjų sąraše – keli užsieniečiai, įrodę, kad pokyčių sėkmė priklauso nuo motyvacijos ir noro juos pasiekti.

Panevėžio forumo programa suskirstyta į 3 dalis – švietimo bei talentų pritraukimo, kultūros, verslo ir investicijų.

Švietimas – viena svarbiausių sričių, veikiančių miesto ekonomikos, kultūros raidą. Apie tai, kaip kurti patrauklų ir XXI a. lūkesčius atitinkančią ugdymo sistemą, kalbės inovatyvius sprendimus taikantys, švietimo politiką Lietuvoje ir užsienyje formuojantys lyderiai.

Miesto veidą pakeitusio režisieriaus Juozo Miltinio idėjų įkvėpti forumo organizatoriai kultūros sesijoje „Miltinis 2.0“ kvies ieškoti naujos lyderystės. Tuo, kad kultūra gali prisidėti prie miesto pokyčių, tiki ir pranešėjai – žurnalistas Paulius Gritėnas, projekto „Migruojantys paukščiai“ autorė Jolanta Rimkutė. Kartu diskutuos „Globalios Lietuvos“ lyderių vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, J. Miltinio teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas, S. Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projekto koordinatorė Lina Blažytė. 2017 m. forume apsvarstyta miesto istorija ir naujos idėjos parodė, jog būtent kultūros srityje Aukštaitijos sostinė turi daugybę neatrastų galimybių. Šių minčių paskatintas miestas atvėrė duris naujiems projektams – svarbiausiųjų sąraše atsidūrė SEMC. Forumo dalyviai turės progą prisiminti ir J. Miltinio, mieste aktorių elitą subūrusio režisieriaus, fenomeną. Maestro atvykus į Panevėžį, centrinėje aikštėje dar lakstė žąsys, o būsimos stiprios pramonės buvo matyti tik užuomazgos. Forume bus ieškoma atsakymų, kokias žąsis reikia vaikyti šiandien ir kokie kultūros elementai yra kertiniai kuriant miesto identitetą.

Apie konkurencingos, verslui ir investicijoms patrauklios aplinkos regione kūrimą kalbės ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. „Invest in Odense“ vadovas, robotikos revoliuciją kartu su komanda Danijos Odensės mieste įgyvendinęs Joostas Nijhoffas.

Panevėžys, išsikėlęs tikslą tapti vienu iš Šiaurės Europos ir Baltijos regiono robotikos centrų, seka įkvepiančia Odensės sėkmės istorija. 2017 m. ekonomikos forume iškeltos ambicijos nenugulė į stalčius, ir šiandien robotika jau yra viena populiariausių temų Savivaldybės koridoriuose, tarp verslininkų, akademikų. Pernai lapkritį Panevėžio alumnai organizavo tarptautinę „Kick-off: RoboPanevėžys“ konferenciją. Savivaldybė pasirašė robotikos vystymo sutartį su 14 institucijų. Bendradarbiaujant su Robotikos akademija organizuojamos robotikos pamokos vaikams. „Saulėtekio“ progimnazija ir „Minties“ gimnazija nuo rudens pradės įgyvendinti Novatoriško verslumo ugdymo programą, kurios nemaža dalis fokusuota į robotiką ir naujas technologijas.

Forume netrūks ir kitų temų. Joanna Murphy, „Connect Ireland“ iniciatyvos vadovė, dalinsis patirtimi apie tai, kaip išlaikyti grįžtamąjį ryšį su emigrantais. „LEGO Education“ Šiaurės Europos ir Iberijos regiono vadovas Troelsas Dyhrmanas kalbės apie inovatyvų švietimą, mokymosi žaidžiant koncepciją, robotikos pagrindų vaikams dėstymą. Savo idėjomis dalinsis norvegų įmonės „Devold” gamybos vadovas Bjarne Molleris bei kt.

Forumas gegužės 11 d. nuo 9 iki 16.30 val vyks kino centre „Garsas“. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija www.panevezioforumas.lt.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų