Pastaraisiais metais Aukštaitijos sostinės eglės sulaukdavo išskirtinio dėmesio, o prieš porą metų interneto lankytojai panevėžietiškąją buvo išrinkę netgi gražiausia Lietuvoje.
Nors Panevėžio eglutės išties džiugina akis, tačiau į kalėdinę miesto istoriją pateko ne jos, o 2013-ųjų eglė, kurią dar iki šiol lydi juoko banga.
Tų metų eglutė tapo tikra legenda, o bene labiausiai ją išgarsino komiko panevėžiečio Manto Katlerio feisbuko paskyroje pasidalinta eglės nuotrauka su šmaikščiu prierašu.
„Visų pirma, nėra būtina ant eglės sudėt VISUS žaislus, kokius tik turit sandėly. Ir iš kur vapšče jūs tokių žaislų gaunat? Radži sceninį kostiumą išardot ir juo papuošiat eglę? Ir davai kitais metais nesiųskit dviejų girtų statybininkų į mišką, kad eglę miestui nukirstų“, – šaipėsi M. Katleris.
2013-ųjų Panevėžio eglę šįmet vėl priminė šmaikštieji radijo stoties M-1 vedėjai. Feisbuko paskyroje dar lapkričio viduryje patalpinę montažą neva stovintys prie apkramtytos Panevėžio eglės, pajuokavo: „Mes jau įžiebėm“.
Panevėžyje gyvą eglę nustota puošti 2016 m. Tais metais panevėžiečiai grožėjosi įspūdinga eglute, pirmąkart pagaminta iš metalinių konstrukcijų ir dirbtinių šakų. Visgi po to eglės jau montuotos iš gyvų eglišakių, kurios, pasibaigus šventėms, virsdavo biokuru.
2017 m. Laisvės aikštėje sužibo karkasinė eglutė, kurios tema – „Kalėdų džiazas“.
„Mūsų eglutė yra tokia pat stilinga ir kultūringa kaip džiazas“, – apibūdino tuometė miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė.
Tais metais Panevėžio eglė puošėsi sidabro ir aukso spalvų dekoracijomis, primenančiomis į grandinėles susipynusius žiedus. Kiekvienas žaisliukas eglutei buvo gaminamas individualiai.
2018 m. Panevėžio eglutę puošė žaismingos, konfeti primenančios ryškiaspalvės dekoracijos.
Labai spalvinga, puošta neįprastomis dekoracijomis eglė sulaukė dviprasmiškų vertinimų. Socialiniuose tinkluose pasklido tokie apibūdinimai kaip „psichodelinis nesusipratimas“, „tokios net Grinčas nevogtų“, kitiems eglutė labai patiko. „Viena įspūdingiausių iš visų laikų. Super. Bravo“, „man šiųmetė eglė irgi įspūdingiausia iš lig šiol buvusių“, „nuostabi! Tiesiog šokanti“, „labai graži ir originali“ – žavėjosi komentatoriai.
2019 m. dėl Laisvės aikštės rekonstrukcijos eglė suspindo kitoje Elektros gatvės pusėje, prie kunigaikščio Aleksandro paminklo. Išvydę tų metų gražuolę panevėžiečiai aikčiojo, kad eglutė kasmet vis gražesnė. Aukštaitijos sostinės pagrindinė kalėdinė puošmena išsiskyrė įspūdingu deimantiniu žavesiu ir praminta deimantine gražuole.
2020 m. Panevėžys pasitiko baltas Kalėdas: eglė tapo balta, tarsi apsigaubusi pūkais dama. Tais metais tradiciniuose gražiausios Lietuvos eglės rinkimuose interneto lankytojai bene pirmą kartą nugalėtoja pripažino ne Vilniaus ar Kauno gražuoles, o Panevėžio baltaskarę.
2021 m. Kalėdų eglė įžiebta neskelbiant nei dienos, nei valandos. Taip pasielgta saugant panevėžiečių sveikatą ir stengiantis valdyti COVID-19 plitimą. Tų metų puošybai pasirinkta tema – pasakiškos Kalėdos. Didžiulių saldainių motyvais papuošta eglė pildydavo ir norus. Įsilipus į šalia stovinčius šviečiančius raudonus batus, eglutė imdavo keisti spalvas: iš žalios virsdavo raudona, violetine, net juoda.
O 2022-uosius Panevėžys užbaigia ir 2023 m. pasitinka egle, padabinta ne tik masyviais žaislais, bet ir skraistėmis, nusidriekiančiomis tolyn į aikštę.
„Pirmąkart pasakysiu, bet tikrai tobulai“, – „Sekundės“ feisbuko paskyroje brūkštelėjo vienas iš daugybės šiųmete egle besižavinčių komentatorių.
Komentarai
tikrai graži santūri eglė, svarbu, kad mūsų vaikai nepamirštų kaip atrodo tikroji eglė.
Gražiausia 2013 metų natūrali, tikra eglutė. Viso sekančios, jau nebe eglutės, o jų parodijos.