Iš įvairių senų nenaudojamų daiktų sukurtas unikalus namas ant ratų atriedėjo ir į Panevėžį.
Įkvėpė atsakomybė
Mobilus namas aplankys daugiau nei šimto miestų ir miestelių.
„Stengiamės įkvėpti žmones vartoti atsakingai, parodyti kaip galima senus arba nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui ir taip ne tik sutaupyti pinigų, bet ir prisidėti prie aplinkosaugos“, – teigė projekto „Darnūs namai“ atstovė Rūta Janutytė.
Nors šių dienų sąnaudų mastas labai išaugęs, pagrindinis projekto tikslas, pasak R. Janutytės, nėra siekis užkirsti kelią vartojimui. Anot jos, galbūt žmonės, gavę tam tikrą inspiraciją, mažu žingsneliu pradės pokyčius, net pats menkiausias perdirbtas daiktas, pavyzdžiui, daugkartinio naudojimo maišelis, yra rimtas žingsnis jų link.
Namas ant ratų – savotiškas manifestas kūrybiškumui bei jo lavinimui. Pasak R. Janutytės, net iš visiškai paprastų daiktų visuomet galima pasidaryti šį bei tą gražaus ir funkcionalaus namams, kas teiktų ir estetinį pasitenkinimą.
„Dabar interjerai darosi eklektiški, galima derinti šiuolaikiškus baldus su senesniais daiktais, tame tikrai nieko blogo nėra“, – šypsojosi pašnekovė pridurdama, jog senų daiktų perdirbimas nereikalauja didelių investicijų, tik kūrybiško mąstymo bei šiek tiek laisvo laiko.
Prikėlė antram gyvenimui
Aplankę namą ant ratų panevėžiečiai turėjo galimybę ne tik pasigrožėti išskirtiniu interjeru, bet ir pasisemti idėjų savo namų aplinkai. Tai – puiki galimybė pamatyti, kaip iš primirštų ir, rodos, nereikalingų rakandų galima sukurti naują, modernų ir išskirtinį interjerą. Ekspozicijos ant ratų gaminius sukūrė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai kartu su dėstytojais.
Name galima išvysti ne vieną perdirbtą šviestuvą. Jie pagaminti iš senų arbatinių, bakelių, „tarkų“. Name ant ratų įkurdinta ir iš palečių pagaminta sofa, staliuku ir spintele virtę lagaminai, lentynų funkciją atlieka paprasčiausios putplasčio apsaugos. Ne ką mažiau žavi ir iš dviračio vairo bei sėdynės pagaminta pakaba. Projekto būtinybe patikėjo ir žymi kulinarinių laidų bei knygų autorė Beata Nicholson, kuri atidavė savo senas lėkštes, o iš jų buvo pagaminti veidrodžiai.
„Kai kurie daiktai naudojami kaip dekoras, kaip estetikos vystymo elementai, nes ne visus galima panaudoti funkcionaliai. Kiekvienas daiktas turi kažkokį estetinį vaizdą, kuriuo galime žavėtis. Net ta pati keptuvė, įdėjus į ją veidrodį, tampa kažkuo žavi“, – teigė R. Janutytė.
Susitikimuose – žinių galybė
Namo ant ratų kelionės po Lietuvą organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Viso projekto laikotarpiu numatyta net 120 socialinių akcijų visoje Lietuvoje. Unikalios ekspozicijos ir socialinių akcijų turas vyks iki liepos mėn. pabaigos.
Susitikimų metu bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, interaktyvūs žaidimai. Savo žinias aplinkosaugos srityje bus galima pasitikrinti viktorinoje, dalyvauti diskusijose, pamatyti įdomią instaliaciją, sužinoti, kaip žinomi žmonės savo kasdienybėje laikosi darnaus gyvenimo principų.
Renginių lankytojų taip pat laukia išskirtiniai projekto prizai bei įdomūs pokalbiai su projekto keliaujančia komanda ir savivaldos specialistais.