„Žemynos“ progimnazija suskaičiavo: kad jos baseinas, kuriame šiuo metu treniruojasi sporto aukštumų siekiantys plaukikai bei plaukti mokosi mažieji panevėžiečiai, įsileistų ir žmones iš gatvės, miesto biudžetas per metus turėtų atseikėti iki 30 tūkst. eurų.
Ar skirti tokią sumą miestiečių malonumui, miesto Taryba rengiasi svarstyti dar šį mėnesį.
Jei politikai tam pritars, vienintelis Panevėžyje likęs Savivaldybės žinioje esantis baseinas visiems norintiesiems plaukti duris atvertų jau pirmąjį kovo savaitgalį.
Panevėžio visuomenės sveikatos biuro vadovė Vijolė Miškinienė pastebi, jog viena populiariausių, daugiausia dalyvių sutraukiančių jų organizuojamų veiklų – mankštos vandenyje.
„Vos spėjame paskelbti apie galimybę mankštintis vandenyje, vietos iškart būna užpildytos, o mums tenka atsiprašinėti daugybės tų, kurių nebegalime priimti“, – pabrėžė biuro vadovė.
Tačiau iš Savivaldybės biudžeto ir ES paramos fondų finansuojamas programas vykdantis Visuomenės sveikatos biuras, gavęs joms pinigų, pernai metų pabaigoje susidūrė su iššūkiu dėl uždaryto rekonstrukcijai sporto rūmų baseino.
„Vienai programai užbaigti nemažą dalyvių būrį buvo įsileidusi „Žemynos“ progimnazija, o antroji programa vykdyta jau privačiame baseine“, – teigė V. Miškinienė.
Kol Panevėžys laukia sporto rūmų rekonstrukcijos pabaigos, kai bus atverti net du baseinai – 50 ir 25 m ilgio, Savivaldybės Sporto skyrius buvo įpareigotas ieškoti galimybių, kad „Žemynos“ progimnazijos baseiną galėtų lankyti ne vien plaukti besimokantys moksleiviai bei besitreniruojantys sportininkai.
Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio teigimu, „Žemynai“ buvo pavesta įvertinti galimybes baseine plaukioti visiems panevėžiečiams ir suskaičiuoti, kiek tai kainuotų miesto biudžetui.
Panevėžio apskaitos centras, pasak vedėjo, apskaičiavo, jog galimybė visiems panevėžiečiams plaukioti „Žemynos“ progimnazijos baseine per metus kainuotų iki 30-ies tūkst. eurų.
„Kad galėtų įsileisti visus norinčiuosius, baseinas privalėtų įsteigti du papildomus darbuotojų etatus“, – aiškino Sporto skyriaus vedėjas.
Anot jo, šiuo metu rengiamas aiškinamasis raštas dėl šių etatų bei galimybės baseinui atverti duris visiems lankytojams bus pateiktas vasarį posėdžiausiančiai Savivaldybės tarybai.
Jei politikai pritars, mėgėjus paplaukioti į „Žemynos“ progimnazijos baseiną, pasak J. Jasiukaičio, būtų galima pakviesti jau kovo mėnesį.
Ar bus didinama apsilankymo baseine kaina, taip pat spręs politikai.
„Žemynos“ progimnazijos direktoriaus Vidmanto Vilučio teigimu, svarstoma, kad nuo kovo mokyklos baseinas visus lankytojus galėtų priimti šeštadieniais nuo pietų iki vakaro, o sekmadieniais dirbtų visą dieną – nuo ryto iki vėlumos.
Dabar sportininkai baseine treniruojasi, o vaikai mokosi plaukti darbo dienomis nuo ankstyvo ryto iki 20 valandos, po to valandą vyksta baseino valymo darbai. Šeštadieniais treniruotės baigiasi 13 valandą, sekmadieniais baseinas apskritai nedirba.
„Baseine įdarbintų žmonių negalime priversti dirbti ilgiau, nei nustatyta. Kad baseinas dirbtų ir savaitgaliais, turėtume puse etato įdarbinti valytoją, budėtoją, kasininką ir gelbėtoją. Iš viso reikia dviejų etatų“, – skaičiavo V. Vilutis.
Be to, pasak direktoriaus, padaugėjus lankytojų, bus sunaudota ir daugiau vandens praustis, reikės daugiau ir chemikalų baseinui valyti. Šios išlaidos į numatomą 30 tūkst. Eur sumą neįtrauktos. Todėl neatmetama, kad ateityje vėl būtų prašoma susidariusias papildomas išlaidas apmokėti iš miesto biudžeto.
V. Vilutis mano, jog būtų protinga didinti ir apsilankymo baseine įkainius.
Šiuo metu valandos bilietas į baseiną suaugusiajam kainuoja 3,5 euro, vaikui – du eurus. Dešimties apsilankymų abonemento kaina – 25 eurai.
Paplaukioti baseine mėgstantys panevėžiečiai be tokios pramogos liko praėjusį rudenį rekonstrukcijai uždarius sporto rūmus, statytus dar 1965-aisiais ir per tą laiką kapitališkai neremontuotus.
Sporto rūmų šiaurinėje pusėje jau nugriautas priestatas, kuriame tris dešimtmečius užrakintas nenaudojamas 12,5 m baseinas.
Jo vietoje, tarp ledo arenos bei rūmų iškils naujas priestatas su 50 m ilgio 10 takų baseinu, su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine.
Skaičiuojama, kad vienu metu baseinų, SPA ir sporto salių patalpose galės būti 250 lankytojų. Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.
Atnaujinti numatyta ir dabartinį 25 m baseiną.
Šių statybų projekto vadovo Tado Stanikūno teigimu, ką tik užbaigtas rengti baseino inžinerinių tinklų projektas. Šiuo metu iš teritorijos išvežamas gruntas, o jau antroje vasario pusėje planuojama pradėti lieti pamatus naujajam baseinui.
Statybų konkursą laimėjusi įmonė Panevėžio statybos trestas, pasak T. Stanikūno, 2023-iaisiais metais yra pasirengęs statybos darbų atlikti už bemaž devynis milijonus eurų.
Valstybė šiems metams baseino statyboms yra skyrusi kiek daugiau nei tris milijonus eurų, bemaž du milijonus atseikėjusi ir pati Panevėžio savivaldybė.
Viso sporto komplekso atnaujinimo darbai įkainoti 27, 6 milijono eurų.
Sporto rūmų rekonstrukciją numatyta užbaigti per maždaug trejus metus.