Site icon sekunde.lt

Pakišų ėmimu įtariama medikė gydo pasvaliečius

Virš Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovės Violetos Grigienės vasaros pabaigoje pakibęs Damoklo kardas nenumaldomai artėja.

P. ŽIDONIO nuotr.

Virš Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovės Violetos Grigienės vasaros pabaigoje pakibęs Damoklo kardas nenumaldomai artėja.

Rugpjūtį įtarę, kad ši gydytoja gali būti paėmusi kyšį iš dviejų asmenų, šiandien teisėsaugininkai teigia, kad per du mėnesius neteisėtą atlygį ji gali būti gavusi net iš septynių.

Daugėjant įtarimų, jau penktą mėnesį V. Grigienė nušalinta nuo ligoninės vadovo pareigų. Tačiau be darbo neliko – nuo praėjusio lapkričio darbuojasi Pasvalio ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

Papirkėjai – septyni, kyšiai aštuoni

Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė V. Grigienė už galimą kyšių ėmimą nuo pareigų nušalinta pernai rugpjūčio 17-ąją.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro prašymą nušalinti ligoninės vadovę patenkino Ignalinos teismas.

Į jį kreiptasi motyvuojant, kad buvusi politikė, kandidatavusi ir į Seimo narius, bei išskirtinai veikli V. Grigienė Panevėžyje pernelyg gerai žinoma, su mieste dirbančiais teisėjais galėjusi turėti ir dalykinių, ir asmeninių reikalų.

Iš pradžių kyšio ėmimu įtarta direktorė buvo nušalinta trims mėnesiams, lapkritį šis terminas pratęstas dar tokiam pat laikui – iki vasario 17 dienos.

Nuo eitų Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovės pareigų nušalinta Violeta Grigienė šiuo metu darbuojasi gydytoja Pasvalyje. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Galimą kyšininkavimo atvejį Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje tiriančių Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnų surinktais duomenimis, šiuo metu įtariama, kad praėjusią vasarą, liepos–rugpjūčio mėnesiais, V. Grigienė galėjo aštuonis kartus paimti kyšius net iš septynių asmenų.

Kiekvienos pakišos vertė – nuo 100 iki 400 eurų.

Ar pati V. Grigienė pripažįsta jai metamus įtarimus ir ar bendrauja su teisėsauga, Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė neįvardijo motyvuodama, jog tai yra ikiteisminio tyrimo detalės.

To paklausti nepavyko ir pačios įtariamosios. Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės internetinėje svetainėje prie jos vadovės – V. Grigienės nuotraukos, jos pareigų nurodomas mobilusis telefonas išjungtas. Neatsiliepia ši gydytoja ir asmeniniu telefonu.

Nusiuntė gėlių

Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei laikinai vadovauja gydytoja Margarita Janušonienė-Žilinskienė. Ji patikino su nušalinta viršininke V. Grigiene neturinti jokio kontakto.

„Lapkritį per gydytojos Violetos gimtadienį į jos namus nuo mūsų kolektyvo nusiuntėme gėlių puokštę. Bet taip ir nežinome, gavo gydytoja tą puokštę ar ne, ji mums nepaskambino“, – sakė M. Janušonienė-Žilinskienė.

Ji piktinosi itin ilgai užsitęsusiu ikiteisminiu tyrimu.

„Manyčiau, kad penkis mėnesius besitęsiantis tyrimas byloja, kad arba trūksta įrodymų bylai, arba bandoma juos pritempti“, – svarstė M. Janušonienė-Žilinskienė.

Tuomet, kai V. Grigienei buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje buvo laisvų vietų. Šis faktas nustebino ne vieną, buvo svarstoma, kam duoti kyšį, jei nėra eilių.

Su „Sekunde“ neoficialiai bendravusi viena visuomenės sveikatos specialistė svarstė, jog kyšis duodamas ir tuo atveju, kai slaugomą ligonį, stacionare gydytą jam priklausiusį laiką, galima išrašyti, bet galima ir palikti toliau gydyti. Neteisėtai atsilyginus yra tikimybė, kad gydytojas paieškos vadinamųjų indikacijų, dėl kurių galima pailginti gydymo slaugos ligoninėje laiką.

M. Janušonienė-Žilinskienė teigė, jog šiuo metu Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje – sunkių pacientų antplūdis, visos vietos užimtos, gydomi 249 žmonės. Pati laikinoji vadovė sakė nuo ligonių guldymo klausimų nusišalinusi, eiles sudarinėja jos paskirta darbuotoja.

„Jau dabar mus pasiekia žinios, kad patekimas į slaugos ligonines taps vis sudėtingesnis, nes valstybė imasi organizuoti ambulatorinę slaugą“, – pokalbį baigė M. Janušonienė-Žilinskienė.

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė neturi nuolatinio vadovo nuo tada, kai prieš penkis mėnesius jos direktorė tapo įtariamąja imant kyšius ir teismo nušalinta nuo pareigų. P. ŽIDONIO nuotr.

Jaučiasi nepatogiai

Su pavaldiniais, žiniasklaida nebendraujanti, į kultūrinius renginius, kuriuose būdavo aktyvi dalyvė, nebeinanti V. Grigienė atsisakė ir visuomeninės veiklos. Iki tol ji aktyviai reiškėsi Lietuvai pagražinti draugijos veikloje, buvo ir dabar tebėra šios draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkė. Tačiau internete skelbiamas prie šių pareigų prirašytas jos telefonas irgi išjungtas.

Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus narė, aktyvi panevėžietė Bronė Slapšienė sakė, jog po teisėsaugos jai mestų kaltinimų V. Grigienė pageidavo palikti šios draugijos pirmininko pareigas, bet jos noras iki šiol nepatenkintas.

„Kviesime visuotinį skyriaus susirinkimą, jis spręs, atstatydinti Violetą iš pareigų ar palikti“, – aiškino B. Slapšienė.

Ji apgailestavo, kad draugijai rengiant Kalėdų šventę, V. Grigienė joje dalyvauti atsisakė, teigė, jog jaučiasi nepatogiai.

B. Slapšienė pasidžiaugė, kad įtarimais apipintai ir nuo pareigų nušalintai gydytojai ištiesta pagalbos ranka – ji įdarbinta Pasvalio ligoninėje. Jos žiniomis, V. Grigienės darbo vieta – Pasvalio rajono Joniškėlio slaugos ligoninė, kuri yra Pasvalio ligoninės skyrius.

„Tapo išsigelbėjimu“

Pasvalio ligoninės vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas, „Sekundės“ paklaustas, ar V. Grigienė dirba Joniškėlio skyriuje, atsakė, kad tikrai ne.

Į klausimą, gal ji dirba kituose skyriuose, ligoninės vadovas atsakė ne iškart.

Jis puolė įrodinėti, kaip labai trūksta gydytojų, o tada paaiškino, kad būtent todėl ir įdarbino V. Grigienę. Šiuo metu ji dirba Pasvalio ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

„Mūsų ligoninei Violeta tapo išsigelbėjimu. O ir palikti žmogaus be darbo ir pragyvenimo juk negalima. Iki įdarbinome, ji darbo neturėjo jau tris mėnesius“, – sprendimą įdarbinti V. Grigienę argumentavo R. Rastauskas.

Exit mobile version