Agnė Bilotaitė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Opozicija Seimui ketina pateikti projektą dėl Laikinosios komisijos sudarymo tirti A. Bilotaitės veiklą

Opozicija Seimui ketina pateikti projektą dėl Laikinosios komisijos sudarymo tirti A. Bilotaitės veiklą

Antradienį opozicijai priklausančių parlamentarų grupė, siekiant išsiaiškinti vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atsakomybę organizuojant praėjusiais metais vykusių riaušių malšinimą, ketina Seimui pateikti įstatymo projektą dėl Seimo laikinosios komisijos sudarymo.

„Planas nesikeičia, pagal statutą yra surinkti parašai, rytoj turi būti įtraukta į darbotvarkę, pristatytas klausimas ir apsispręsime“, – pirmadienį Eltai nurodė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Domas Griškevičius.
Vis tik, nors parlamentaras teigia matąs ir valdančiųjų norą išgirsti ministrės atsakymus, vis tik, svarsto jis, balsų sėkmingam įstatymo projekto pateikimui veikiausiai gali ir pritrūkti.

„Kiek teko dalyvauti laidose ar kitur matyti pasisakymus, turbūt vargu bau (kad valdantieji palaikys įstatymo projektą – ELTA). Nors kai kurie daugumos atstovai pripažino, kad klausimų tikrai tyra daug ir daug neatsakytų, bet turbūt politiškai žiūrint jie priims sprendimą nepalaikyti. Čia aišku mano spėjimas, bet keistas tas nenoras išgirsti atsakymus“, – teigė politikas.

Valdantieji Seime turi 74 balsus, opozicija – 67.

Laikinosios tyrimo komisijos prašoma ištirti, ar 2021 m. rugpjūčio 10 d. neramumų prie Seimo metu buvo naudotas riaušių malšinimo planas, jei taip, tai koks? Taip pat klausiama, ar buvo duotas įsakymas aktyvuoti masiniams neramumams malšinti ir viešajai tvarkai atkurti skirtą planą „Vėtra“? Jei taip, kas šį įsakymą davė ir kada? Ar įsakymas buvo įformintas pagal tuo metu galiojusių teisės aktų reikalavimus.

Taip pat reikalaujama ištirti, kas, kada ir kokiu tikslu riaušių dieną inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl galimo jų organizavimo pagal Baudžiamąjį Kodeksą. Klausiama, kokia tvarka remiantis neramumams malšinti buvo pasitelkiami VST pareigūnai – ar tai padaryta pagal VST pareigūnų pasitelkimo tvarką, kai jiems konkrečias užduotis nustato vidaus reikalų ministras.

„Ar buvo pasirašytas toks VRM ministro įsakymas ir kokios konkrečios užduotys buvo skirtos VST pareigūnams? Kas buvo paskirtas atsakingas už užduočių vykdymą, jei VST pareigūnai buvo pasitelkti padėti policijos pareigūnams? Kas vadovavo pasitelkimo operacijai?“, – dėstoma projekte.

Taip pat prašoma išnagrinėti, ar ministrė A. Bilotaitė reikalavo R. Pociaus atsistatydinti iš pareigų, nuolat jį tikrino, elgėsi nepagarbiai, sukurdama darbui nemalonią psichologinę aplinką ir socialiai nesaugias darbo sąlygas bei baimes dėl galimybės netekti užtarnautų socialinių garantijų.

Komisiją siūloma sudaryti iki rudens Seimo sesijos pabaigos.

Komentarai

  • ar LT nebėra profesionalų kas galėtų vadovauti ministerijai?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų