„Šiandien susitinkame įdomiame, netradiciniame renginyje, pirmą kartą vykstančiame mūsų mieste. Išskirtinio projekto metu visuomenei bus atverti 15 pastatų, į kuriuos ne visada galime užeiti. Neabejoju, kad šie pastatai atsiskleis įdomiu, kartais gal ir netikėtu rakursu. Dėkoju iniciatyvos autoriams, organizatoriams ir savanoriams už įdomų projektą ir panevėžiečiams dovanojamus įspūdžius. Įdomių visiems prabilsiančių pastatų istorijų“, – sakė R. Račkauskas.
„Pastatai kalba“ – tai organizacijos „Architektūros fondas“ ir Lietuvos kultūros tarybos pirmą kartą organizuojami atviros architektūros savaitgaliai Lietuvos miestuose. Pirmojo projekte dalyvaujančio miesto – skirtinga architektūrine išraiška pasižyminčio Panevėžio – gyventojai ir miesto svečiai rugsėjo 12-13 d. nuo 10 iki 18 val. bus kviečiami į nemokamas savanorių-gidų ar pačių pastatų autorių-architektų vedamas ekskursijas, paskaitas ir performansus. 15 žinomų ir daugeliui dar neatrastų Panevėžio pastatų siūlys ne tik įkelti koją ten, kur dažniausiai tą padaryti draudžiama, bet ir sužinoti daugiau apie savo miesto pastatus, jų specifiką ir sukūrimo istorijas, susipažinti su Panevėžio identitetą kuriančia architektūra.
Lankytojams gerai žinomi XX a. 4-10 dešimtmečių pastatai iškils kaip architektūriškai svarbūs miesto elementai. Kiekvienas dalyvis turės galimybę daugiau sužinoti apie statinių santykį su aplinka, jų atsiradimo priežastis, ypatumus, svarbą bei įtaką miestui, jo plėtrai ir gyventojams, taip pat išplėsti architektūrinį žodyną, susipažinti su pastatų architektais.
Į Panevėžį pažvelgti kitu kampu kvies:
1. Panevėžio gamtos mokykla / buv. advokato Česlovo Petraškevičiaus vila.
2. Dievo Apvaizdos seserų kongregacijos vienuolynas.
3. „Aukštaitijos“ sporto kompleksas.
4. Administracinis pastatas Respublikos g. 62 / buv. Informacinio skaičiavimo centras.
5. Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, buv. Lietuvos bankas.
6. Panevėžio bendruomenių rūmai.
7. Panevėžio santuokų rūmai.
8. Panevėžio teatras „Menas“.
9. G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.
10. Juozo Miltinio dramos teatras.
11. Panevėžio apylinkės teismas.
12. Panevėžio miesto savivaldybės pastatas.
13. Panevėžio muzikinis teatras.
14. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyrius (Sodra).
15. Restorano „Žara“ interjeras.
Komentarai
pamirsote ,,Garsa,
tik eliminavome 🙂