Site icon sekunde.lt

Nuspėti ateinančius metus ir Visatos siunčiamus ženklus padės festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“

Jau lapkričio 23 dieną Pakruojo dvare prasidės garsusis festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“. Tai jau antrus metus iš eilės vykstantis įspūdingas reginys sutraukiantis dešimtistūkstančių lankytojų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Neatsitiktinai kiekvienas žibintas turi savo prasmę ir tarsi pasakoja atskirą istoriją Lietuvos žmonėms. Žibintus kuriančios „Haitian Culture“ komandos vadovė Lory Lui teigia, kad žibintai pagal tradicijas buvo kuriami tam, kad žmogui padėtų įveikti žiemos tamsą. Pakruojo dvaro festivalyje kiekvienas žibintas priveda prie Visatos siunčiamų ženklų, kuriais ir paremta kinų filosofija ir tikėjimas. Pavyzdžiui kinų kultūroje Drakonas ir Feniksas simbolizuoja sėkmę ir laimę, o kai jie drauge – įprastai tai reiškia šventę. Pakruojo dvare šios mitinės iš porceliano pagamintos būtybės vaizduoja ne tik išskirtinę Kinijos žibintų gamybos technologiją, bet ir yra dvasinis renginio centras, kur žmonės meldžiasi ir galvoja norus. Būtinai aplankykite Palaiminimo sieną – prie jos žmonės atgauna Naujųjų metų viltį ir uždega liepsnelę, kad ateinantys metais būtų geri. Vienas iš garsiausių Kinijos simbolių yra gervė ir šiame festivalyje žibintas Gervių sala vaizduoja lojalumą, sąžiningumą ir kilnią moralią. Daugiau dėmesio skirkite pagrindiniam festivalio akcentui – Siaubūnui Nian.

Pagal kinų istoriją kas 12 metų Naujųjų Metų išvakarėse siaubūnas Nian pabusdavo ir keliaudavo į kaimelius suėsti javų, galvijų ir žmonių. Žmonės bėgdavo iš namų, norėdami apsisaugoti, tačiau vienais metais pasirodė elgeta ir atsikratė Nian. Jis vieną namą papuošė raudonu popieriumi ir daugybe žibintų – būtent šventinė atmosfera ir atbaidė siaubūną. .Pakruojo dvare ši žibintų grupė skirta Naujiesiems metams ir drauge su drakonu yra žinoma kaip Demonas, Naktis, Metai. Pagal senovės kinų liaudies mitus ir legendas žmonės leidžia fejerverkus siekdami atbaidyti žvėrį ir taip užsitikrinti visų metų sveikatą. Šis paprotys išliko iki šių dienų ir puikiai prigijo pas mus. Šiuos ir daugelį kitų įspūdingų žibintų galėsite išvysti Pakruojo dvare. Visus festivalio eksponatus tris savaites statė ir dekoravo gausi profesionalų komanda iš Kinijos. Buvo sunaudota tūkstančiai metrų kiniško šilko, tūkstančiai lempučių ir kilometrai elektros kabelio. Todėl šįmet lankytojai galės išvysti dvigubai daugiau žibintų, kurie sukurti būtent Pakruojo dvarui. Šiame festivalyje yra pavaizduoti bene visi ryškiausi kinų kultūros simboliai, kurie leis pažinti ir atrasti šios Rytų kultūros ypatybes. Šviečiantys ir spalvingi žibintai yra ne tik estetiški, bet ir gilią prasmę turintys simboliai. Lankykite žibintus ir sekite, kur traukia labiausiai, koks simbolis jums artimiausias, galbūt tai padės nuspėti kokie ateinantys metai bus ir suprasti, kokius ženklus jums siunčia Visata ir ką nori pasakyti.

Tokio tipo šventės Kinijoje populiarus ir dažnas reginys, tačiau Pakruojo dvare vykstantis festivalis yra pirmasis ir vienintelis toks Šiaurės Europoje. Beje Pakruojo dvaras – didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba su 26 pastatų ansambliu, kurioje realiu laiku yra atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.

Galerija

Exit mobile version