Nuo kitų metų – privati gimnazija

Nuo kitų metų – privati gimnazija

Kazimiero Paltaroko gimnazijos steigėja Panevėžio vyskupijos kurija tvirtai užsispyrė šią mokyklą perimti savo globon. Taigi jau kitų metų pradžioje čia žadami dideli pokyčiai tiek mokiniams, tiek jų tėvams ir mokytojams.

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto savivaldybėje į pirmą posėdį rinkosi specialiai suburta darbo grupė, pradedanti įgyvendinti K. Paltaroko gimnazijos pertvarką. Iki šiol ši krikščioniškos krypties švietimo įstaiga lygiomis teisėmis priklausė miesto Savivaldybei ir Panevėžio vyskupijos kurijai. Tačiau pastaroji nusprendė, kad laikas Panevėžyje įkurti privačią bažnyčios mokyklą – jau vienuoliktą tokią Lietuvoje. Todėl siekiama, kad kurija taptų vienintele šios įstaigos steigėja ir šeimininke.

Aišku, prieš tai teks parengti ne vieną namų darbą – dėl būsimos įstaigos finansinių, teisinių aspektų.

„Įvyko pirmas darbo grupės susitikimas. Pasitarėme, kokius darbus turėtų nuveikti Savivaldybė, vyskupija, mokykla“, – apie pokyčių pradžią „Sekundei“ sakė vyskupijai mokyklos reorganizacijos klausimais atstovaujantis K. Paltaroko gimnazijos kapelionas Tomas Paliukėnas. Jo žiniomis, gimnazija turėtų tapti privati jau nuo kitų metų sausio 1 dienos.

„Vyskupijos tikslas – kad gimnazija dar labiau sustiprintų savo moralines, krikščioniškąsias vertybes. Jas diegiant planuojama pasinaudoti kitų panašių mokyklų pavyzdinėmis jėzuitų programomis“, – aiškino kapelionas.

Jau numatyta, jog vienuoliktokai ateityje vieną kartą per metus turės dalyvauti savaitgalio Kairos rekolekcijose. Jos reikalingos jaunuoliui suprasti savo vietą pasaulyje, religijoje.

Dvyliktokai savo tikėjimą stiprins Tek rekolekcijose. Mokinių tėvai turės galimybę lankyti specialius „Alfa“ kursus, padedančius pažinti pamatines krikščionybės tiesas.

„Mes ir dabar daug dėmesio skiriame religinėms vertybėms, – patikino kapelionas T. Paliukėnas. – Kartą per mėnesį vyksta šv. Mišios už gimnaziją, kiekvieną pirmadienį su mokytojais pradedame malda. O kai mokykla bus privati, dar labiau orientuosime vaikus į tikėjimą ir tikrąsias vertybes.“

Bendruomenė palaiko

Paklaustas, ar tokios permainos neatbaidys mokinių ir jų tėvų, T. Paliukėnas teigė, jog dabar gimnazija turi per daug čia mokytis norinčių vaikų. Atėjo net trys pirmosios klasės, daug penktokų.

Iš viso K. Paltaroko gimnazijoje mokosi 1 034 vaikai. Tai dabar didžiausia mokykla Panevėžyje.

„Ši mokykla turės išskirtinę kryptį ir tėveliai galės rinktis, ar jie nori leisti pas mus savo atžalas, – aiškino dvasininkas. – Mūsų mokykla itin saugi, stipriai kovojame su mokinių patyčiomis. Pristatinėdamas naująją gimnazijos viziją, klausiau bendruomenės, ar tai yra blogai, ką duoda krikščionybė. Mokytojai tokias naujoves priėmė palankiai.“

„Tačiau kiekvienas naujas žingsnis natūraliai kelia klausimų visuomenėje. Kas nenorės, tas galės pasirinkti kitą mokyklą“, – pridūrė pašnekovas.

Mokinių šeimų palaikymu džiaugėsi su bendruomene apie pokyčius jau kalbėjusi gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė. Jos žodžiais, tėveliai sveikina mokyklą dėl atsiskyrimo nuo Savivaldybės.

Tiesa, kol kas dar nenuspręsta, kiek jiems kainuos toks vaikų ugdymas. Mat už mokymąsi privačioje mokykloje teks mokėti tam tikrą mėnesinį mokestį. Įstaigos atstovai tikina, kad jis nebus per daug didelis ir kitais mokslo metais greičiausiai tokios rinkliavos dar nebus.

„Ne komerciniais tikslais mūsų mokykla yra privatizuojama“, – pabrėžė direktorė.

Platesnės finansinės galimybės

K. Paltaroko gimnazija po reorganizacijos ūkio reikalams bus finansuojama iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Tai reiškia, kad mokytojų atlyginimai ir kitos išlaidos bus padengiamos kaip ir dabar – iš valstybės biudžeto.

Vyskupija esą dėl pokyčių didelės finansinės naštos nepajus. Priešingai, tikimasi, kad privačiai mokyklai atsivers daugiau krikščioniškųjų fondų galimybių. Gimnazija galės dalyvauti įvairiuose projektuose, stovyklose. Planuojama toliau gražinti vyskupijai priklausančius jos pastatus.

Pokyčius šiuo klausimu jau apsvarstė Panevėžio miesto savivaldybė. Jos administracijos direktoriaus Tomo Juknos aiškinimu, nukris nemaža finansinė našta ir kitąmet teks keisti mokyklų tinklo planus. Tačiau švietimo organizavimas, kaip ir anksčiau, čia liks toks pat.

Suburta darbo grupė gimnazijos privatizacijai įgyvendinti jau surašė veiksmų planą ir birželį pradės jį įgyvendinti. Kitą mėnesį miesto Tarybai teks svarstyti klausimą dėl K. Paltaroko gimnazijos turto perdavimo vieninteliam liksiančiam savininkui. Tokiu būdu pagal panaudos sutartį bus perduoti baldai, inventorius.

Tarybos nariai kartu spręs Savivaldybės turimo kapitalo dalies mokykloje perdavimą. Jis siekia apie 30 eurų.

Vasaros pabaigoje bus kreipiamasi į miesto merą perduoti visas valdymo teises vyskupijai.

O vėliau teks derinti nebaigtus reikalus dėl renovacijos projekto. Mat prieš keletą metų į gimnazijos pastatų remontą investuota per pusė milijono eurų Europos paramos, 300 tūkst. eurų reikėjo prisidėti ir pačiai Savivaldybei.

Pasak T. Juknos, gaudama ES paramą Savivaldybė įsipareigojo bent penkerius metus nekeisti mokyklos veiklos pobūdžio. Terminas baigiasi kitų metų sausio pirmosiomis dienomis.
„Teks prašyti keliomis dienomis sutrumpinti įpareigojimų terminą. Bet kliūčių pradėti privačios gimnazijos veiklą nuo sausio 1 dienos nematome“, – sakė T. Jukna.

Komentarai

  • kur pinigai ten ir velnias

  • prisiaugins durnelių su kryželiais

  • Keistas savivaldybės požiūris. Savivaldybė prisidėjo visų mūsų pinigais 300 000 € prie pastato renovacijos, bet savivaldybės turimas kapitalas tik 30 €.

  • O tai bus su soc. remtinais vaikais? Juk jie neturės iš ko susimokėti už mokslą, o krikščioniškos mokyklos paskirtis padėti vargšams? Kaip bus su šiais vaikais ir koks jų likimas? Tai jie tada turės išeiti į kitą mokyklą?

    • Yra dar viena katalikiškos krypties mokykla – Lipniūno progimnazija. Va ten, tikrai jaučiama katalikiška dvasia, labai rūpinasi visais vaikais. Gražiai bendrauja su tėveliais. Kur matėt, kad ryte direktorė pasitiktų kiekvieną vaiką, ateinantį į mokyklą?! Mano sūnus čia mokosi. Nueikite, pasikalbėkite su direktore. Čia mokykla – kaip šeima.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų