Siūloma numatyti, kad, kol nėra įsiteisėjęs galutinis teismo sprendimas dėl gyvūnų konfiskavimo, tol gyvūno gydymo, laikymo, nugaišinimo ir kitos išlaidos būtų apmokamos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.
Šiuo metu nustatyta, kad už išlaidas atlygina gyvūno laikytojas ar savininkas, kuris jį kankino ar žiauriai elgėsi. Kilus ginčui dėl šių išlaidų atlyginimo ar jų dydžio nustatymo, taip pat gyvūno nuosavybės teisės nustatymo ar laikymo fakto pripažinimo, sprendžiama Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.
„Teisminiai procesai dažnai užtrunka ilgą laikotarpį, o laikinai konfiskuotais gyvūnais turi rūpintis ir, esant poreikiui, gydyti laikini gyvūnų globėjai savo lėšomis. Teismui priėmus sprendimą, pasitaiko atvejų, kad teismo nutartyje nenurodoma, kas turi apmokėti patirtas išlaidas už laikiną gyvūnų laikymą iki grąžinant savininkui arba perduodant naujam savininkui, o laikini gyvūnų globėjai neturi galimybių išsireikalauti apmokėti patirtas išlaidas už suteiktas paslaugas“, – nurodoma įstatymo projekte.
Siekiant, kad įstatymo pataisa užtikrintų aiškų apmokėjimo reglamentavimą už gyvūnų globėjų suteiktas paslaugas, kol institucijos atlieka veiksmus dėl gyvūno konfiskavimo, siūloma, kad išlaidas apmokėtų savivaldybės iš tam tikslui skirtų biudžeto lėšų, o patirtos išlaidos būtų susigrąžinamos iš gyvūno savininko.
Įstatymo projekte siūlomu teisiniu reguliavimu sukuriamas papildomų biudžeto lėšų poreikis, kuris sudaro maždaug 150 tūkst. eurų metus.
Nurodoma, kad, įvertinant Įstatymo projekto įgyvendinamajam teisės aktui parengti ir patvirtinti būtiną laiką bei papildomų biudžeto lėšų numatymo ir skyrimo galimybę, realus Įstatymo projekto įsigaliojimo terminas galėtų būti 2023 m. sausio 1 d.
Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.