Ukrainiečiams, kurie siaubingą žinią apie užpultą tėvynę pasitiko viešėdami užsienyje, pasiekus Lietuvą teks valstybei sumokėti 120 eurų. Tiek Migracijos departamente atsieina mokestis tiems kurie užuovėjos į mūsų šalį atvyksta ne tiesiogiai iš pačios Ukrainos, o žinios apie karą sulaukę būdami užsienyje.
Panevėžio savivaldybės ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) vadovai ieško išeities, kaip pagelbėti į tokias teisės aktų pinkles pakliuvusiai 26 ukrainiečių sportininkų ir juos lydinčių asmenų grupei, planuojančiai atskristi iš Turkijos.
Su prašymu ištiesti pagalbos ranką į treniruočių stovyklą Turkijoje dar iki karo išvykusiems ukrainiečiams – treko dviratininkams į Panevėžio merą kreipėsi LDSF prezidentas Darius Levickis.
„Jiems buvo išpirkti bilietai sugrįžti į Lvovą, kas dabar, savaime suprantama, yra nebeįmanoma. Šiomis dienomis bandoma pakeisti bilietus skristi į Vilnių“, – pasakojo D. Levickis.
Anot jo, planuojama, kad dalis grupės Vilniaus oro uoste turėtų nusileisti kovo 17-ąją, likusieji – kovo 22-ąją.
Dviračių federaciją jau atsiuntusi Panevėžio savivaldybei sąrašą ukrainiečių, karo atkirstų nuo tėvynės. Jame daugiausia – į treniruotes Turkijoje išskridusių ir iš jos į namus Ukrainoje nebegalinčių sugrįžti treko dviratininkų vaikų, jų treneriai, taip pat ir vos 5-erių vaikutis, 79-erių moteris.
„Sportininkai su treneriais buvo išskridę į treniruočių stovyklą, nežinau, kaip sąraše atsidūrė mažas vaikas ir močiutė. Gali būti, kad prasidėjus karui žmonės atvyko pas savo artimuosius – tuo metu Turkijoje buvusius trenerius“, – sako D. Levickis.
Visą straipsnį skaitykite kovo 9 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.