„Nieko nėra neįmanomo, bet aišku tam reikia laiko. Reikia tikslaus apibrėžimo, koks galėtų būti tas kompromisinis susitarimas, kurį priimtų visos šalys narės, nes aišku, kad situacija yra nevienoda“, – antradienį po susitikimo su prezidentu žurnalistams teigė eurokomisaras.
Be to, V. Sinkevičius atkreipia dėmesį, kad kompromisinis sprendimas turėtų būti priimtas Europos Vadovų Taryboje (EVT), nes, anot jo, Europos Komisijos (EK) pozicija nėra kertinė.
„Komisija šiuo atveju čia tikrai turi labai mažai svertų, nes, vis dėlto, tai yra šalių narių prerogatyva ir kiekviena šalis narė žiūri individualiai. Ir mes matome tikrai net iš tų šalių, kurios jau paskelbė apie mažinimą vizų išdavimo, draudimą, tai taip pat naudojamos skirtingos formulės. Tai šiuo atveju komisijos pozicija čia nėra kertinė, čia privalo vadovai taryboje susitarti“, – aiškino V. Sinkevičius.
Visgi, anot eurokomisaro, kol kas konkrečios formuluotės ir pasiūlymų, kaip turėtų būti taikomas turistinių vizų išdavimo ribojimas, nėra.
„Šiandien dienai nieko konkretaus tikrai nėra“, – nurodė jis.
ELTA primena, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino ES valstybes uždrausti Rusijos piliečiams išduoti vizas.
Šiuo metu ES pirmininkaujanti Čekija pareiškė, kad draudimas galėtų papildyti sankcijas Maskvai. Estijos ir Suomijos vyriausybės paragino kitas ES šalis uždrausti turistines vizas rusams.
Visgi Europos Komisijos (EK) atstovė ketvirtadienį pabrėžė, kad pagal galiojančius įstatymus visiškai uždrausti turistines vizas net neįmanoma. Pasak jos, kiekvienas prašymas turi būti nagrinėjamas atskirai.
Kremliaus pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, Lietuva buvo viena pirmųjų ES valstybių apribojusių naujų Šengeno ir nacionalinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams.
Šiuo metu į Lietuvos teritoriją Rusijos piliečiai gali patekti gavę humanitarinę vizą, iš kitos Šengeno erdvės valstybės arba jei kitokios rūšies vizą gavo prieš vasario 24 d. – pirmąją karo Ukrainoje dieną.