Studentai šią savaitę išvyko į JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos NASA Ames tyrimų centrą ir netrukus pradės rudens stažuotojų programą kartu su studentais iš kitų šalių.
MITA organizuotą konkursą laimėjo Vilniaus universiteto biofizikos bakalauro studentė, panevėžietė Justina Žvirblytė, Vilniaus universiteto nanomedžiagų chemijos magistro studentė Gintarė Plečkaitytė, Kauno technologijos universiteto aviacijos bakalauro studentas Vladas Jurgis Labanauskas ir Kauno technologijos universiteto biomedicininės elektronikos bakalauro studentė Julija Kravčenko.
„Džiaugiamės, kad šiemet NASA patvirtino 4 atrinktų kandidatų sąrašą bei suteikė galimybę talentingiausiems iš Lietuvos, studijuojantiems technologijos mokslų specialybes, pasisemti patirties prestižinėje stažuočių programoje“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.
Studentai NASA Ames tyrimų centre dirbs prie įvairių projektų: Justina Žvirblytė dirbs su genomikos projektu ir atliks gentinius tyrimus su pelių embrioninėmis kamieninėmis ląstelėmis, Gintarė Plečkaitytė dirbs su nanotechnologijomis elektronikoje ir sensoriais, Vladas Jurgis Labanauskas – su straigtasparnių aeromechanika, Julija Kravčenko – su biomediciniais prietaisais, skirtais tyrinėjimų misijoms.
Anot MITA NASA stažuočių programos kuratorės Sigutės Stankevičiūtės, nors šiemet Lietuva neturėjo galimybės sudalyvauti vasaros stažuočių programoje dėl metų pradžioje sustabdyto JAV valstybinių institucijų, tame tarpe ir NASA, darbo, tačiau vis tik po užtrukusių procedūrų toliau buvo sklandžiai vykdomas pasirengimas rudens stažuočių programai, atvėrusiai duris ir lietuvaičiams.
Nacionaliniame konkurse šiais metais iš viso varžėsi 28 studentai iš Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno kolegijos.
Numatoma rudens stažuotės trukmė NASA Ames tyrimų centre – 16 savaičių (iki 2018 gruodžio 14 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.
Studentų stažuotes finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis.
2014 m. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos (NASA International Internship Program (NASA I2)). Susitarimas buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu. Tik 12 pasaulio šalių (Australija, Brazilija, Izraelis, Jordanija, Meksika, Lietuva, Portugalija, Pietų Afrika, Pietų Korėja, Švedija, Trinidadas ir Tobagas bei Jungtiniai Arabų Emyratai) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis su NASA bei gali siųsti savo studentus į vasaros ir rudens stažuotes. 2017 m. – iš Lietuvos į NASA išvyko 12 studentų, 2016 m. – 3 studentai, o 2015 m. – 2 studentai.
Komentarai
Antanas B. is Vilniaus,, Saunuoliai lietuvaiciai -kadLIETUVA nuskambetu visam pasauliui