Pirmąją metų dieną būrelis Panevėžio ruonių ir dar didesnis būrys smalsuolių rinkosi į Kultūros ir poilsio parką. Jau tapo tradicija, kad miesto sveikuoliai pirmąją metų dieną mini lįsdami į ledinį Nevėžio vandenį.
Sausio 1-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė ruonių diena, tądien visi ledinių maudynių mėgėjai, sveikuoliai ir aistruoliai neria į ežerus, upes ar jūrą. Panevėžiečiai – ne išimtis.
„Net nežinau, kelintą kartą minime šią šventę, reikėtų pasižiūrėti į metraštį, bet gal jau 24-ą ar 25-ą kartą“, – šypsosi Panevėžio sveikuolių klubo vadovas Kazimieras Ilginis.
Nors pirmąją metų dieną oras nėra žiemiškai šaltas, bet vandens temperatūra – artima nuliui. Kad ekstremalių pramogų mėgėjai bei žiūrovai nesušaltų, prie upės sveikuoliai uždegė laužą. Ruonių šventės dalyviai šildėsi arbata, atsineštomis vaišėmis, sveikino vieni kitus su atėjusiais Naujaisiais.
Pasak K. Ilginio, nors kasmet atsiranda drąsuolių, kurie iš vakaro gerokai pašvenčia ir su dar neišgaravusia drąsa neria į ledinį vandenį, taip rizikuoti nederėtų. Jeigu anksčiau žmogus nėra maudęsis šaltame vandenyje, tokia pramoga gali baigtis skaudžiai.
„Grūdinimasis šaltu vandeniu – puikus būdas gydyti įvairias ligas, net depresiją ar įvairius nervinius išsekimus. Egzistuoja daugybė žmonių patirčių, kai ledinis vanduo buvo vienintelis išsigelbėjimas nuo įvairių negalavimų ir sveikatos sutrikimų. Tačiau kad tai atneštų naudos, o ne žalos, pradėti reikia pamažu, organizmą pripratinti“, – aiškino K. Ilginis.
Daugelis baiminasi, kad po žiemos maudynių upėje galima rimtai susirgti, bet K. Ilginis patikina, jog tokia galimybė – labai maža. Mat įlipus į ledinį vandenį žmogaus organizmo temperatūra pakyla, tad žūsta visos bakterijos ir virusai. Žinoma, prieš lendant į vandenį labai svarbu tinkamai pasiruošti – padaryti lengvą mankštą, psichologiškai tam nusiteikti, o tik išlipus iš vandens ilgai nebūti šlapiais drabužiais. Labai svarbu, kad kojos būtų šiltos.
„Kai man sukako 70-dešimt, pats jau nebelendu į vandenį žiemą, dabar tik šaltu vandeniu apsipilu vonioje. Visur reikia elgtis protingai. Ir kitiems vyresnio amžiaus žmonėms jau nerekomenduoju lįsti į ledinį vandenį, mat organizmas patiria stresą. Jeigu širdelė silpnesnė, tokios maudynės gali turėti neigiamų pasekmių. Aišku, ne visus pavyksta atkalbėti“, – šypsosi K. Ilginis.
Jo teigimu, tik tie, kas patyrė ledinių maudynių žavesį, supranta, koks iš tiesų tai yra malonumas. Išlipus iš vandens kūnas atsigauna, užplūsta energija.
„Čia nėra vietos vaidybai, tam, kam šaltas vanduo yra kasdienybė, maudynės žiemą – tikras malonumas ir sveikata“, – sako K. Ilginis.
Komentarai
Na sveikuoliai grazu, bet nejau nebuvo padoresnes foto, visos plombos burnoje matosi, taip sakan elemtarus fotografo padorumas turetu neleist tokios nuotraukos niekam rodyt, nekalbant apie viesinima !!!