Jei jus domina naujų padangų įsigijimas artėjančiam sezonu, skaitykite toliau ir sužinokite daugiau…
Žieminės padangos paprastai gaminamos iš kietesnių gumos mišinių nei vasarinės. Šis mišinio kietumo skirtumas atsiranda dėl skirtingų dviejų rūšių gumos savybių. Vasarinėse padangose naudojami minkštesni mišiniai, kad pagerėtų sukibimas su kelio danga ir važiavimo komfortas. Tačiau žieminėse padangose dėl saugumo sumetimų naudojami kietesni mišiniai. Daugumoje žieminių padangų naudojamas vienas gumos mišinys. Tačiau kai kurie padangų gamintojai eksperimentuoja su hibridiniais mišiniais iš dviejų ar daugiau skirtingų gumų. Taip siekiama suderinti geriausias dviejų ar daugiau mišinių savybes. Hibridiniai mišiniai gali pasižymėti žieminės gumos mišinio atsparumu ir vasarinės gumos sukibimu. Jei hibridinis mišinys pasiteisins, jis gali pakeisti žieminių padangų pasaulį. Ateityje galime sulaukti žieminių padangų, kurios bus dar atsparesnės nei dabartiniai modeliai. Tai reikštų didesnį saugumą žiemos keliuose.
3D lamelės – tai protektoriaus gumos „ašmenys“, einantys per padangą tarsi pirštų nagų eilė. Jos skirtos ledui, sniegui ir plikšalai. Šios lamelės yra tikrai aštrios ir, kaip manoma, užtikrina geriausią sukibimą blogiausiomis žiemos sąlygomis. 3D lamelės matomos „Bridgestone Blizzak“ žieminių padangų protektoriuose. Dar viena žieminių padangų technologija, kuri, regis, grįžta į madą, yra „doughnut“ protektorius. Tokio tipo protektorių galima pamatyti ant kai kurių „Michelin X-Ice“ žieminių padangų modelių. Teigiama, kad „doughnut“ raštas vandenį nuo padangos nukreipia veiksmingiau nei grioveliai. Taip siekiama pagerinti sukibimą su šlapia danga.
Kai kurių žieminių padangų šonuose naudojami pjovimui atsparūs pluoštai. Šie pluoštai paprastai naudojami sunkiųjų darbo drabužių gamyboje. Jie yra labai stiprūs ir gali atlaikyti šimtus kartų perpjovimą. Jie bandomi žieminėse padangose, kad sniegas neužkimštų protektoriaus griovelių. Sniego užsikimšimas gali lemti prastą sukibimą su ledu ir sniegu. Pjūviams atsparūs pluoštai sukurti taip, kad žieminių padangų grioveliuose neužsikimštų sniegas. Jos leidžia gumai laisvai tekėti ir pagerina sukibimą žiemos sąlygomis. Žieminės padangos išbandomos atšiauriausiais metų mėnesiais. Esant ekstremalioms oro sąlygoms, joms tenka didelis krūvis. Aukštos kokybės žieminės padangos turėtų tarnauti daugelį metų, net ir reguliariai naudojant atšiauriomis žiemos sąlygomis. Tačiau po trijų ar keturių intensyvaus naudojimo sezonų jos gali susidėvėti. Norint, kad jos veiktų kuo geriau, svarbu laikytis gamintojo techninės priežiūros rekomendacijų.
Dar viena nauja tendencija žieminių padangų pasaulyje – naujų medžiagų ir struktūrų, galinčių pagerinti šilumos valdymą, naudojimas. Taip siekiama sumažinti padangų išskiriamą šilumą ir taip pagerinti žieminių padangų ilgaamžiškumą. Kaip paaiškinome pirmiau, žieminės padangos ilgiau išlieka kietesnės nei vasarinės. Nors dėl to jos tampa patikimesnės ekstremaliomis žiemos sąlygomis, tai taip pat reiškia, kad žieminės padangos greičiau susidėvi. Siekdami prailginti žieminių padangų tarnavimo laiką, padangų gamintojai eksperimentuoja su naujais mišiniais ir struktūromis, kurios gali išlaikyti padangas vėsesnes. Jei tai pavyks, žieminės padangos gali būti ilgaamžiškesnės ir patvaresnės.
Žieminės padangos atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant vairuotojų saugumą šalčiausiais metų mėnesiais. Norėdami neatsilikti nuo naujausių tendencijų ir pokyčių, vairuotojai turėtų sekti „Michelin“ inovacijų kalendorių. Į kalendorių įtrauktos visos svarbios datos ir etapai, susiję su žieminių padangų kūrimu. Tarp jų – bandymų, prototipų išleidimo ir galutinių padangų išleidimo datos. Autoservisas Toptis.lt kviečia nevėluoti pasikeisti savo automobilio padangas. Būkime saugūs kelyje.