Daugelyje šalių įvairioms viešoms įstaigoms teko užverti duris savo lankytojams, tačiau karantiną jos leidžia gana linksmai.
Zoologijos sodai ir jūrų muziejai netgi susigalvojo pramogų, kuriomis socialiniuose tinkluose pasidalina ir su namuose užsidariusiais gerbėjais.
Vietoj lankytojų – pingvinai
Koronaviruso sukeltoje sumaištyje kartais galime įžvelgti ir pozityvo. Kadangi daugumą jūrų muziejų ir zoologijos sodų visame pasaulyje teko uždaryti, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, kai kurių jų lankytojais tapo patys gyvūnai.
Daugelį nusišypsoti privertė Čikagos Džono Dž. Šedo akvariume užfiksuoti vaizdai, kuomet laisvai po įvairias jo erdves lyg lankytojai krypavo žavūs pingvinai.
Vienas iš jų buvo trisdešimties metų kuoduotasis pingvinas Velingtonas, gavęs progą aplankyti tas pastato vietas, kurios įprastai pingvinui nebūna prieinamos. Tarp jų ir Velingtoną ypač sužavėjusi Amazonės žuvų ekspozicija.
Laisvėje kuoduotieji pingvinai gyvena tarp uolėtų, vėjų taršomų salų pakrančių į šiaurę nuo Antarktidos, nuo Čilės iki Naujosios Zelandijos.
Atsižvelgus į jų gyvenamąsias buveines, kuoduotieji pingvinai įprastai nesusidurtų su laukine Amazonės gamta. Velingtono reakcija išvydus Karibų Rifo žuvis tai įrodo – truputis sutrikimo, dalis nevaržomo džiugesio ir visa tai sušildė daugybės širdis.
https://twitter.com/i/status/1246501097763753984
Prisijungė ir Lietuvos pingvinai
Čikagos akvariumo pavyzdžiu pasekė ir Lietuvos jūrų muziejus. Kai paskelbus karantiną lankytojams šis užvėrė duris, jos atsidarė žaismingiems muziejaus gyventojams – Humbolto pingvinams. Gyvūnų prižiūrėtojai šiems neskraidantiems sparnuočiams suorganizavo ekskursiją po jūrų muziejaus erdves, į kurias paprastai šie nekiša nosies. Iki šiol jie laiką leisdavo tik lauko baseine ir jiems skirtose vidaus patalpose.
Paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip smalsūs pingvinukai susidomėję apžiūrinėja akvariumus, žaidžia bei išdykauja.
Beje, pingvinams ypač patinka kibinti prižiūrėtojus, o vieną iš jų – vardu Rūkas – itin sudomino prižiūrėtojo batų raištis. Rūkas, vos pamatęs raištelį, išsyk ėmė jį taršyti.
Lietuvos jūrų muziejuje dabar gyvena 18 pingvinų. Prieš dvejus metus, iš karto po rekonstrukcijos, Jūrų muziejus įsigijo aštuonis Humbolto pingvinus iš „Wingham Wildlife“ zoologijos parko, esančio Jungtinėje Karalystėje. Naujojoje bandoje – penki patinėliai ir trys patelės. Dešimt pingvinų yra iš senosios Kopgalio bandos. Humbolto pingvinai – reti gyvūnai, juos imti iš gamtos draudžia tarptautinės konvencijos, tad galima įsigyti tik iš zoologijos sodų, kurie juos veisia. Gyvasis pirkinys muziejui kainavo arti 80 tūkst. eurų.
Jūrų liūtuko nuotykis
Prie šios smagios iniciatyvos prisijungė ir Australijos „Jūrų pasaulis“. Dėl karantino ištuštėjusio akvariumo vieninteliu lankytoju tapo jo globotinis jūrų liūtas. Australijos „Jūrų pasaulis“ pasidalijo vaizdais, kuriuose užfiksuota, kaip jūrų liūtas su prižiūrėtoja laisvai šmirinėja po tas patalpas, kuriose dažniausiai zuja lankytojai.
Šį įstaiga, įsikūrusi Gold Koste, Australijoje, nusprendė į įdomų nuotykį pakviesti jūrų liūtuką, vardu Biri Jaunesnysis. Nuostabus mažylis gavo progą aplankyti savo draugus Ryklių įlankoje.
Šio vizito metu Biri susitiko su įvairiais gelmių gyventojais, tropinėmis žuvimis, rajomis ir netgi pamojavo akvariume plušančiam narui.
Žvelgiant į užfiksuotus vaizdus, akivaizdu, kad šiam neįprastam lankytojui reginys labai patiko.
Vaizdo įrašą išvydę „Jūrų pasaulio“ gerbėjai liko sužavėti ir išreiškė norą kuo dažniau matyti panašių dabartinės kasdienybės kadrų.
Išgirdę tokį savo gerbėjų prašymą „Jūrų pasaulio“ darbuotojai pasidalijo dar vienu vaizdo įrašu, kuriame pagrindinis herojus yra delfinas. Delfino trenerė papasakojo daugiau apie kasdienybę jūrų pasaulyje ir darbą su delfinais.
Kas tu?!
Jau matėte pingvinus, klajojančius aplink žuvų akvariumus. Dabar pasiruoškite išvysti dar daugiau gyvūnų! Turbūt smagiausia stebėti, kaip atrodo zoologijos sodo teritorijoje gyvenančių skirtingų rūšių gyvūnų susitikimai. Juk vienas kitam jie atrodo it niekada neregėti ateiviai! Visai neseniai vieno žavaus jūrų liūto ir driežiuko susitikimo vaizdai „Mystic“ akvariume, įsikūrusiame Konektikute, tapo tikru virusu internete. Natūralios ir labai žavingos sumaišties, pastebėtos jūrų liūtuko snukutyje, pakako, kad šis vaizdas išlydytų visų širdis.
Neįprastas lankytojas
Matyti, jog ir zoologijos sodų prižiūrėtojai leidžia savo globojamiems gyvūnams pamatyti vienas kitą karantino metu.
Štai krūmyninė kiaulė, vardu Seras Pranciškus Beikonas, turėjo retą galimybę aplankyti kitus parko gyventojus Sinsinačio zoologijos sode. Jo prižiūrėtoja pasinaudojo proga, kad karantinui uždarytas visas zoologijos sodas, ir leido šernui ilgesnį laiką pasivaikščioti po Afrikos buveinę, kurioje karaliauja žaviosios surikatos. Akivaizdu, jog toks neįprastas lankytojas smalsuolėms surikatoms, net susispraudusioms kampe, paliko neišdildomą įspūdį.
Milžinas ir nykštukas
San Diego zoologijos sodas taip pat buvo vienas tų, kuris parodė skirtingas gyvūnų rūšis, karantino metu bendraujančias tarpusavyje. Šis Kalifornijos zoologijos sodas į susitikimą su milžiniška gorila atvedė žavų meškėnų genties atstovą koatį. Beje, gorila iš tikrųjų atrodė labai susidomėjusi mažuoju sodo lankytoju. Nors koatis ir nėra natūraliai paplitęs mūsų krašte, Lietuvoje jį taip pat galima pamatyti auginamą zoologijos soduose, aptvaruose.
https://twitter.com/i/status/1242247003880296448
Pirmieji susitikimai
Susipažinkite su žavingąja baltosios pelėdos jaunikle Hodari! Neseniai ji leidosi į kelionę po zoologijos sodą ir susitiko su jai dar nematytomis žuvimis! Šiuo metu pelėdžiukė yra supažindinama su įvairiausiais ją supančiais gyvūnais ir garsais, todėl zoologijos sodo prižiūrėtojai tiki, jog užaugusi ji taps pasitikinti savimi ir puiki savo rūšies ambasadorė.
Smalsioji antelė
Merilando zoologijos sodas užfiksavo, kaip Indijos bėgikė antis, prižiūrėtojų įleista į milžinišką akvariumą, stabtelėjo prie pingvinų, ramiai sau plaukiojančių vandenyje. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip keistuolė lankytoja sustoja pasigrožėti akvariume plaukiojančiais Magelano pingvinais.
Beje, Magelanų pingvinai yra puikūs ilgųjų nuotolių plaukikai. Galingais sparnais jie gali pasiekti net 15 mylių per valandą greitį. Panašu, jog šie pingvinai sužavėjo ir į jūrų muziejaus erdvę užklydusią sparnuotę.
https://twitter.com/i/status/1241409577482158080
Flamingų turas
Į tyrinėjimų turą po Teksaso valstijos akvariumą leidosi ir būrelis smalsuolių ilgakojų flamingų. Uždarius įstaigą, šiems buvo surengta įdomi ekskursija po jiems retai matomas valdas. Akvariumo darbuotojai juokauja, jog kol šis yra uždaras lankytojams, jame laisvai gali vadovauti šis kiek juokingas flamingų būrys, gyvenantis išorinėje akvariumo dalyje.
„Kadangi akvariumas dabar tuščias, mūsų flamingai gali laisvai tyrinėti įvairias erdves, įskaitant ir povandeninius „Caribbean Journey“ eksponatus“, – sakė neįprastus vaizdus užfiksavęs akvariumo prižiūrėtojas.