Ilgametį šio skyriaus vedėją, į pavaduotojus pasitraukusį Dainių Šipelį pakeisianti gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui 49-erių dr. Silvija Sėrikovienė yra baigusi informatiką, vėliau įgijo taikomosios matematikos magistro laipsnį, yra informatikos inžinerijos mokslų daktarė. Ji dirbusi matematikos, informatikos mokytoja J. Balčikonio gimnazijoje, „Vyturio“ progimnazijoje. Kone du dešimtmečius dr. S. Sėrikovienė dėstytojavo Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, tačiau prieš kelerius metus akademinio darbo atsisakė.
Išrinktoji Švietimo skyriaus vedėja dar nežino, kada užims naujas pareigas – jos dar laukia specialiųjų tarnybų patikra.
Dr. S. Sėrikovienė teigia mokykloje norinti padirbėti bent iki birželio, kad dar spėtų išleisti abiturientus į egzaminus.
„Norėčiau pasirūpinti, kad jiems sėkmingai praeitų egzaminų sesija, o jau tada galėčiau mokykloje dėti tašką“, – sako konkurso laimėtoja.
Valstybiniam matematikos egzaminui šįmet S. Sėrikovienė rengia 50 gimnazistų.
Gegužės viduryje egzamino laukia ir jaunesni jos ugdytiniai – gimnazijos antrokai.
„Labai liūdna bus vaikus palikti. Jau nuo kovo mėnesio, kai pristačiau konkursui dokumentus, verkiu“, – pripažįsta dr. S. Sėrikovienė.
Kolegos, pasak jos, išgirdę naujieną, taip pat neapsidžiaugė laukiamu atsisveikinimu.
Visgi, direktoriaus pavaduotojos ugdymui teigimu, norisi nebesiblaškyti, dirbti vienoje srityje ir tam atiduoti visas jėgas bei žinias.
„Pastaruoju metu ir matematikos pamokos, ir dvyliktokų rengimas egzaminams, kuriam reikia atiduoti daug jėgų, dar pavaduotojos darbas: ir vienur, ir kitur išdalini. Galvoju, kad jau reikia tam dėti tašką ir vienoje srityje atiduoti tiek, kiek galiu“, – sako dr. S. Sėrikovienė.
Ji svarsto, kad skyriaus vedėjos darbas kardinaliai neturėtų skirtis nuo direktoriaus pavaduotojos ugdymui.
Prieš dalyvaudama konkurse vedėjo vietai užimti, dr. S. Sėrikovienė nuodugniai išnagrinėjo miesto strateginį planą ir mano galinti prisidėti prie jo išpildymo.
„Planas parengtas tikrai labai profesionaliai, duotos labai geros įžvalgos, atlikta stipri analizė. Matydama, kokius miestas išsikėlė prioritetus, tikslus ir uždavinius švietimo srityje, matau galimybę prisidėti juos įgyvendinant“, – nusiteikusi būsimoji vedėja.
Anot jos, artimiausius keletą metų Panevėžio švietimo bendruomenės laukia daug naujų iššūkių ir darbo: STEAM vaikų patirtinio ugdymo plėtojimas, miesto mokyklų laboratorijų steigimas, mokytojų trūkumo problemos sprendimai, ukrainiečių ugdymas, mokyklų tinklo pertvarka, Tūkstantmečio mokyklos programa ir pan.
Viena didžiausių problemų švietime dr. S. Sėrikovienė įvardija mokytojų trūkumą.
„Šiais metais mano matematikos pamokų krūvis yra begalinis, nes mokykla nerado matematikos mokytojo“, – iš savo patirties kalba būsimoji vedėja.
Anot jos, bet kurio mokytojo išėjimas kiekvienai mokyklai yra didžiulis skausmas.
„Kitas problemas galime spręsti, ieškoti būdų, kaip tai padaryti, bet mokytojų trūkumo problema kuo toliau, tuo labiau gilėja“, – sudėtingą situaciją mato pedagogė.
Ji sutinka, kad su šiuolaikiniais vaikais pedagogams dirbti išties yra sunkiau. Tačiau dr. S. Sėrikovienė įsitikinusi: tai – ne vaikų problema.
„Sunkiau dėl to, kad mes norėtume dirbti kaip įpratę, o reikia dirbti kitaip. Bet šiuolaikinė mokinių karta – nuostabūs vaikai ir viskas su jais gerai“, – tvirtina matematikė.
Panevėžio Švietimo skyriaus vedėjo vieta liko laisva, kai pernai gruodį šių pareigų atsisakė nuo 1997-ųjų jas ėjęs D. Šipelis.
Ilgametis vedėjas pasiprašęs perėjo dirbti į žemesnes pareigas – laisvą pavaduotojo pareigybę.
Savivaldybės vadovai tuo metu kalbėjo, kad Panevėžio švietimo srityje laukia daug iššūkių, susijusių su mokyklų tinklo pertvarka, strateginio plano įgyvendinimu, Tūkstantmečio mokyklos projektu, o Švietimo skyriui reikalingas stiprus lyderis.