G. Vilys teigia kitokio sprendimo ir nesitikėjęs, nes skiriasi jo ir miesto valdžios požiūris į Muzikos mokyklos viziją. T.Šiaudinio nuotr.

Muzikos mokyklos vadovui – atsisveikinimo maršas

Muzikos mokyklos vadovui – atsisveikinimo maršas

Panevėžio miesto taryba po ilgų diskusijų pagaliau atleido Muzikos mokyklos direktorių Gvidą Vilį. Ketverius metus muzikų kalvei vadovavęs G. Vilys, nustačius daugybę pažeidimų, iš pradžių nusprendė pats garbingai atsisveikinti, bet vėliau apsigalvojo. Tačiau sugrįžti prie švietimo įstaigos vairo jam nebuvo leista.

Dar pavasarį Specialiųjų tyrimų tarnyba gavo anoniminį laišką, kuriame vardijamos direktoriaus G. Vilio nuodėmės. Mokykloje buvo atliktas auditas. Vadovas buvo kaltinamas, kad supainiojo viešuosius ir privačius interesus, mokykloje ne tik įdarbino savo brolį, jo žmoną, savo žmoną, bet ir pirko įvairias paslaugas iš įmonės, kurios dalininku yra pats. Be to, į komandiruotes vyko pagal panaudos sutartis – komandiruotės nebuvo susijusios su mokyklos reikalais, tačiau net ir nedirbdamas gavo atlyginimą. Buvo nustatyta ir daugiau pažeidimų – iš anoniminiame skunde nurodytų 23 pasitvirtino net 16.

Sužinojęs audito išvadas G. Vilys pats parašė atsistatydinimo iš darbo pareiškimą, tad jam buvo skirta pati švelniausia drausminė nuobauda – įspėjimas. Tačiau po pusantro mėnesio direktorius apsigalvojo ir miesto Tarybai įteikė prašymą panaikinti jo prašymą atleisti iš pareigų. Tačiau apsigalvoti leidžiama tik per tris dienas, kai pateikiamas pareiškimas, tad tik nuo miesto Tarybos malonės priklausė, ar jam bus leista eiti ankstesnes pareigas.

Šiaurės Korėjos kariai

Muzikos vadovo stojo ginti ir mokykloje veikiančios profesinės sąjungos nariai. Panevėžio švietimo darbuotojų profesinės sąjungos muzikos mokyklos pirmininkė Audronė Sakalauskienė daugumos pedagogų vardu prašė neatleisti G. Vilio. Tai esą būtų per didelė bausmė už pažeidimus, o klysti yra žmogiška. Tuo labiau kad jo indėlis į mokyklą didžiulis.

„Visi kaltina G. Vilį arogancija, tačiau pats meras Rytis Račkauskas mus išvadino Šiaurės Korėjos kariais tik dėl to, kad mes stojome direktoriaus pusėn. Leiskime jam ištaisyti savo klaidas ir toliau vadovauti mokyklai, nes to nori didžioji dalis darbuotojų“, – Tarybos posėdyje kalbėjo A. Sakalauskienė.

Tačiau kitos mokykloje veikiančios profesinės sąjungos – „Solidarumas“ – pirmininkė Alvyda Beržonienė buvo kitos nuomonės apie direktorių. Ji G. Vilį apkaltino arogancija ir nesiskaitymu su savo darbuotojais, ciniškumu, net fiziniu smurtu prieš kai kuriuos pedagogus. Jos teigimu, direktorius negali toliau dirbti, nes toks autokratinis valdymas neprives prie gero.

„Per pastaruosius ketverius metus G. Vilys, vadovaudamasis principu skaldyk ir valdyk, išbalansavo kolektyvą ir jis pasiskirstė pagal vertybes. Dauguma pasirinko pataikavimą, paklusnumą, abejingumą, vis dar gajų sovietinio gyvenimo dvylipumą. Jų samprotavimas „tik nepabloginkime esamos padėties“ pridengia direktoriaus cinizmą ir savanaudiškumą, autokratinį mokyklos valdymą, neskaidrią vadybinę veiklą“, – aštrių žodžių negailėjo ir savo kolegoms A. Beržonienė.

Nesutapo požiūriai

Nors Tarybos narių nuomonė šiuo klausimu išsiskyrė, G. Vilys vis dėlto buvo atleistas.

Kol bus rasta pamaina G. Viliui, mokyklai vadovaus pavaduotoja Ž. Pilkauskienė, tačiau tikėtina, kad audros debesys šioje ugdymo įstaigoje dar ilgai nesisklaidys.

Direktorius sako kitokio sprendimo ir nesitikėjęs. Esą jo ir miesto vadovo R. Račkausko bei valdančiosios daugumos požiūriai į Muzikos mokyklos viziją skiriasi, todėl jis ir buvo atleistas.

„Klausimas politizuotas, daug emocijų ir mažai racionalumo. Bet mes mėgstame teatrą, dramą ir panašius dalykus, tai ir buvo matyti posėdyje. Kitokio sprendimo ir negalėjo būti. Juk jeigu žaistų „Lietkabelio“ krepšininkai su NBA žvaigždžių komanda, rezultatą nesunkiai būtų galima atspėti. Aišku, būna netikėtumų, tačiau ir šiuo atveju rezultatas buvo aiškus“, – palygino G. Vilys.

Jis džiaugiasi, kad bent jau buvo leista Tarybos posėdyje jam kalbėti, nes iki tol tokia galimybė net nebuvo suteikta. Pasak dabar jau buvusio Muzikos mokyklos vadovo, audito išvados buvo priimtos jam už nugaros ir pristatytos labai vienašališkai. O kai žmonės negali rasti sutarimo, vadinasi, jiems yra ne pakeliui.

Anot G. Vilio, viskas buvo vertinama per pinigus, bet visai nevertinama, kokį dvasinį ir kultūrinį peną panevėžiečiams davė Muzikos mokyklos veikla.

„Su tokiu požiūriu iriamės į piniginę bedugnę, užmiršdami kultūrines vertybes, žmones. Liūdna, kad iš viso to buvo daromas didžiulis farsas. Mokytojai jaučiasi labai įskaudinti, nes už savo nuomonės išsakymą buvo išvadinti Šiaurės Korėjos kariais. Aš niekada nedrįsčiau peržengti tų ribų, kurias sau leido meras“, – „Sekundei“ tvirtino G. Vilys.

Be darbo likęs G. Vilys prisipažino dabar labiausiai norintis pailsėti, o vėliau ieškosis darbo. Jis išlaikė valstybės tarnautojų kompetencijos testus, kad galėtų dirbti valstybės tarnyboje. Jau pateikė prašymą dalyvauti ne viename konkurse. Kur norėtų įsidarbinti, G. Vilys neatskleidė, tik prasitarė, kad darbo ieškosi ne gimtajame Panevėžyje.

„Nesu nusiteikęs prieš Panevėžį, bet čia mano idėjos ir veikla vertinama tik iš vienos pusės. O kariauti galima tik dėl idėjų, bet ne tuščios garbės“, – sakė G. Vilys.

Karo kirvis dar neužkastas

Kol bus surasta pamaina G. Viliui, Muzikos mokyklai vadovaus įstaigos direktoriaus pavaduotoja Žydrūnė Pilkauskienė. Tačiau atrodo, kad aistros Muzikos mokykloje dar ilgai nerims. Mat paklausus mokyklos profesinės sąjungos pirmininkės A. Sakalauskienės, ar laikinoji vadovė sugebės suburti kolektyvą ir vadovauti mokyklai, ši perspėjo, kad Ž. Pilkauskienė nemoka tvarkytis su finansais, nes mokykloje buvo sulaukta antstolių.

„Kaip pavaduotoja ji puiki, bet ar sugebėtų vadovauti, nežinau. Bet ji negali būti atsakinga už finansus, nes mokykloje jau lankėsi antstoliai dėl jos asmeninių skolų“, – miesto Taryboje rėžė A. Sakalauskienė.

Miesto meras R. Račkauskas Muzikos mokyklos pedagogams pasiūlė užkasti karo kirvį, nes jiems ir toliau teks kartu dirbti.

„Išmėtyta per daug akmenų į kiekvieno daržą, o dirbti reikės. Tad bandykite siekti santarvės ir nebetęsti to karo, kurį pradėjo direktorius“, – paragino pedagogus R. Račkauskas.

Komentarai

  • O kur dar VTEK išvados dėl Vilio?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų