Muzikiniame teatre skambės operų opera

Muzikiniame teatre skambės operų opera

Panevėžio muzikinis teatras žiūrovams ruošia išskirtinę premjerą – per šio teatro gyvavimo metus tik antrą kartą statoma opera.

„Operos teatru“ pavadintas muzikinis spektaklis – tai operos scenų koliažas, sukurtas iš garsiausių operų arijų. Beje, statytas šis spektaklis kone dvejus metus, o ilgą jo kūrimo procesą lėmė pandemija.

„Operos teatrą“ Panevėžio muzikiniame teatre kuria tarptautinė scenos meistrų komanda. Joje – Rygos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio atlikėjai. P. Židonio nuotr.

„Operos teatrą“ kuria tarptautinė scenos meistrų komanda. Joje – Rygos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio atlikėjai. Visi solistai, anot šio muzikinio spektaklio režisierės, iš Panevėžio kilusios Karinos Novikovos, – be penkių minučių scenos žvaigždės. Visi jie – jauni, talentingi, neabejojama, kad ateityje užkariausiantys pasaulio scenas.

„Galbūt yra tokių, kurie, operos klausęsi po tris ar daugiau valandų, liko išgąsdinti šio žarno. Jiems norėčiau pasakyti, kad mūsų sukurtas spektaklis ne tik negąsdinantis. Jis smagus, greitas, džiugus, gyvas, sukurtas jaunų žmonių.“

M. Bražas

K. Novikova džiaugiasi, kad dainuoti į Panevėžio muzikinį teatrą pavyko sukviesti itin užsiėmusius, kituose teatruose operų vaidmenis kuriančius solistus. Anot jos, solistus itin sudomino pats spektaklis, sujungęs garsiausių operos kūrėjų žinomiausių kūrinių įsimintiniausias vietas. Šiame „Operos teatre“, kurį K. Novikova ne tik režisuoja, bet sukūrė ir šio muzikinio spektaklio scenarijų, skamba arijos iš V. A. Mocarto operų „Don Žuanas“, „Figaro vedybos“, Dž. Verdžio „Traviata“, „Kaukių balius“, „Rigoletas“, „Sicilijos mišparai“, G. Donicečio „Meilės eliksyras“, Š. Guno „Romeo ir Džuljeta“, A. Dvoržako „Undinė“, Ž. Bizė „Karmen“, Dž. Rosinio „Sevilijos kirpėjas“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“.

Pasak režisierės, kurti šį spektaklį ir jai pačiai, ir visai muzikantų, choristų, solistų komandai yra kaip šventė. Nepaisant pandemijos iššūkių, kuriamas jis gyvai, suvažiavus į Panevėžio muzikinį teatrą.

„Ir pati spektaklio tema – šventė. Toje šventėje skamba daug džiugios, uždegančios, įkvepiančios, energijos suteikiančios muzikos. Spektaklyje daug šurmulio, judesio. Ne vien solistai, bet ir choras šioje operų operoje oho ką išdarinėja!” – pasakoja K. Novikova.

Pasak K. Novikovos, kurti šį spektaklį ir jai pačiai, ir visai muzikantų, choristų, solistų komandai yra šventė. P. Židonio nuotr.

Režisierė dėmesį atkreipė ir į tai, kad opera yra elitinis muzikos žanras, tad jos klausytis kartais gali būti ir sunku. Tačiau ji patikino, kad Panevėžyje iš garsiausių operos arijų pastatytas muzikinis spektaklis bus džiugus, malonus, skambus, patrauklus.

Spektaklio dirigentas Martynas Bražas pridūrė, kad „Operos teatre“ skambančios arijos atlikimo prasme yra itin sudėtingi kūriniai, iš muzikantų reikalaujantys tikro virtuoziškumo. Visgi, anot dirigento, iššūkis įveiktas, sugroti geriausius vienas kitą keičiančius, tikrai sudėtingus kūrinius muzikantams yra jų profesionalumo pasitikrinimas.

Operos kūrėjai spektaklį prilygino karuselei, netgi amerikietiškiems kalniukams, kai leidžiantis nuo vieno ir kylant į kitą užima kvapą. Jie teigia, kad „Operos teatras“ išradingomis scenomis žiūrovams ne vien užims kvapą, bet ir žadins fantaziją, pagaus, panardins į kitą – svajonių, džiaugsmo, šventės pasaulį.

„Galbūt yra tokių, kurie, operos klausęsi po tris ar daugiau valandų, liko išgąsdinti šio žarno. Jiems norėčiau pasakyti, kad mūsų sukurtas spektaklis ne tik negąsdinantis. Jis smagus, greitas, džiugus, gyvas, sukurtas jaunų žmonių”, – patikino M. Bražas.

Anot spektaklio kūrėjų, „Operos teatras“ – naujas puslapis Panevėžio muzikinio teatro gyvenime.

Panevėžio muzikinis teatras į premjerą kviečia rugsėjo 19, 25, 26 dienomis.

Galerija

Komentarai

  • Su įdomumu laukiame. Repetuokit, nesusirkit.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų