I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Muziejus pakvietė pirmuosius lankytojus (foto galerija)

Muziejus pakvietė pirmuosius lankytojus (foto galerija)

Po daugiau nei dvejus metus trukusios Panevėžio kraštotyros muziejaus rekonstrukcijos panevėžiečiai susidomėję plūdo apžiūrėti pokyčių.

Pirmieji lankytojai prie durų stoviniavo likus dar gerokai laiko iki oficialaus atidarymo – ir nenusivylė. Muziejus pasitiko naujomis ekspozicijomis, erdvėmis, atnaujintomis ekskursijomis.

Dar neįpusėjus pirmųjų lankytojų ekskursijai, jau būriavosi nauji.

Panevėžietė Jūratė sako iki šiol nedažnai lankydavusis Kraštotyros muziejuje. Pasak jos, buvo su dar mažais savo vaikais apžiūrėti drugelių kolekcijos, J. Zikaro skulptūros „Laisvė“.

„Labai smalsu, nes girdėjau, kad gražios ekspozicijos, praplėstos patalpos ir šiaip labai įdomu susipažinti, kokia veikla čia dabar vyksta“, – pasakojo Jūratė.

Pasak panevėžietės, norisi ir anūkus artimiau supažindinti su Panevėžiu, jo istorija. Tad neabejoja, kad į muziejų užsuks dar ne kartą.

„Per tuos rekonstrukcijos metus trūko muziejaus. Juk ir svečių sulaukdavome, o pačių žinios – apgraibomis“, – sako Jūratė.

Kita muziejaus lankytoja Inga prisipažino pirmą kartą besilankanti Panevėžio kraštotyros muziejuje, tad nauja patirtis labai įdomi.

„Patinka lankytis muziejuose, domiuosi, tačiau šiame dar neteko būti. Manau, atrasiu kažką įdomaus, neįprasto. Visada norisi kažko naujo“, – kalbėjo Inga.

Buvęs Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojas Bronislovas Mažylis taip pat užsuko pasižvalgyti su pirmaisiais lankytojais. Jis tikisi, kad bus naujesnis ekspozicijų išdėstymas, o juk pačios istorijos nepridėsi ir nepakeisi – ji yra tokia, kokia yra.

„Eksponatai tie patys, tik pateikimas šiuolaikinis, panaudojant naujesnę techniką. Vizualiai gal gražiau atrodys, paliks didesnį įspūdį žmonėms“, – svarstė B. Mažylis.

Atsinaujino iš esmės

Po rekonstrukcijos muziejus pasikeitė iš esmės – įrengtos trys modernios spalvingos edukacinės klasės, skirtos pažinti gamtą, etninę ir miesto kultūrą. Edukacijai pritaikytame rūsyje lankytojai gamins ir ragaus aukštaitiškus patiekalus. Kitose erdvėse galima pamatyti dinozaurą, skruzdėlyno gyventojus, bičių avilį, miesto planus ir praeities vaizdus. Restauravimo ir konservavimo centras įsikūrė antrajame aukšte. Čia įrengtos modernios darbo vietos su nauja įranga, kuri palengvins muziejaus restauratorių darbą, atvers naujų galimybių.

Pagrindiniame muziejaus pastate įrengta Panevėžio istorijos ekspozicija „Epochų dialogai“, kurią sudaro interaktyvūs muziejiniai pasakojimai: „Didžiuojamės Panevėžiu“, „Panevėžio krašto etnografija“, „Nuo priešistorės iki modernėjančio miesto“, „Raudonasis teroras“, „Okupacijų gniaužtuose. 1940–1990 m.“

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų