Muziejaus lankytojai galės išgirsti paties S. Eidrigevičiaus įskaitytą unikalią pietų panevėžiškių tarmę.
Tarmiškai parašyta poema – tarsi himnas tėviškei ir vaikystės metams. Knyga iliustruota S. Eidrigevičiaus piešiniais, fotografijomis ir archyvine medžiaga.
Poemą menininkas rašė apie dvejus metus. 2013 metais Varšuvos oro uoste laukdamas lėktuvo išsiėmęs užrašų knygelę vietoj piešinio brūkštelėjo: „Sėdim su sesėm nuleidę galvs…“
S. Eidrigevičius yra pasakojęs, kad šioje knygoje stengėsi kalbėti kuo paprastesne kalba. Kūrinyje galime pamatyti dingusios kaimiškos Lietuvos paveikslą.
Pasaulinio garso dailininkas gimė 1949 metais liepos 24-ąją Mediniškių kaime, Pakruojo rajone. Su šiuo kaimu visi ryšiai nutrūko 1956-aisiais, kai tėvai persikėlė gyventi į Lepšių kaimą prie Panevėžio. S. Eidrigevičiui tada buvo septyneri.
Ir nors likimas lėmė kaimo vaikui tapti pasaulinio garso dailininku ir keliai nuvedė toli nuo tėviškės (S. Eidrigevičius nuo 1980-ųjų gyvena Varšuvoje), visgi jos, gimtųjų namų vaizdas pastebimas daugelyje šio menininko kūrybos darbų.
Mažame Lepšių kaimelyje užaugęs kūrėjas originalia savo kūryba išgarsino Lietuvos vardą. Dailininkas yra 2001 metų Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius. Tarptautinėse parodose, konkursuose pelnė per kelias dešimtis apdovanojimų, daugiausia už knygų iliustracijas ir plakatus. Dailininko kolekcijoje trys Grand Prix iš parodų Barselonoje (Ispanija), Belgrade (Serbija) ir Bratislavoje (Slovakija), keturi aukso medaliai iš meno forumų Čikagoje (JAV), Niujorke (JAV), Tojamoje (Japonija) bei Katovicuose (Lenkija). Apie dailininką Stasį Eidrigevičių sukurti kino filmai, išleista knygų įvairiomis kalbomis.
Nepaisant pasaulinės šlovės, S. Eidrigevičius iki šiol duodamas interviu mini Lepšių kaimą, o ant kiekvieno savo darbo palieka paprastutį įrašą – „Stasys“.