Veido plaukų šalinimas gali būti atliekamas net keliais būdais. Vieni iš jų, tokie kaip skutimas, epiliacija ar depiliacija vašku, laikomi greitais ir paprastais sprendimas, tačiau jie negarantuoja ilgalaikio rezultato. Vis dėlto siekiančioms plaukelių nuo veido atsikratyti ilgam, išeičių taip pat yra. Efektyviausia jų – lazerinė depiliacija, tačiau apžvelkime ir visus kitus populiarius depiliacijos būdus.
Skutimas – lengvas ir nesudėtingas ūselių šalinimo būdas. Jis nereikalauja įmantrių papildomų priemonių ir yra paprastai atliekamas turint tam skirtą skustuvą.
Plaukų šalinimas nuo veido skustuvu, atvirkščiai nei kai kurie kiti depiliacijos metodai, yra neskausmingas, o tai ypač svarbu kalbant apie veido plaukų šalinimą, kadangi veido oda – žymiai jautresnė už kitas kūno vietas.
Deja, skutimas turi ir savų minusų. Jo rezultatai – trumpalaikiai. Kadangi skutami odos paviršiumi, plaukeliai pradeda ataugti po vienos ar dviejų dienų, tad tokią procedūrą tenka kartoti nuolat.
Vis dėlto ūselių skutimo procesas – visai nesudėtingas. Norint pašalinti nepageidaujamus plaukelius, esančius ant viršutinės lūpos, tereikia turėti švarų skustuvą, užtepti skutimosi kremo ant norimos odos vietos ir skusti plaukų augimo kryptimi. Skutimosi metu traukite viršutinę lūpą žemyn, kad oda būtų įtempta – taip plaukeliai bus nuskutami trumpiau.
Tiesa, pasirinkus šį plaukelių šalinimo būdą, vertėtų paieškoti specialiai veido plaukams sukurto skustuvo. Taip pat reikėtų nepamiršti atsargumo – besiskutant egzistuoja rizika įsipjauti ar susižeisti.
Dar vienas nesudėtingas plaukelių šalinimo būdas – depiliacinis kremas. Tai labai šarmingas tirpalas, kuris, sąveikaudamas su plauku, jį tiesiog ištirpdo. Užtenka užtepti kremo ant norimos vietos, palaukti rekomenduojamą laiką, nuvalyti – ir plaukeliai bus pašalinti.
Depiliaciniai kremai yra paprastas, daug pastangų nereikalaujantis ir neskausmingas metodas pašalinti ūselius. Tačiau nepaisant paprasto naudojimo, šie kremai plaukų netirpdo iki pat šaknų, todėl jų poveikis – trumpalaikis. Kaip ir po skutimosi, plaukeliams ataugti užtenka vos kelių dienų. Pašalinus juos kremu ir siekiant, kad plaukelių ant odos nesimatytų, procedūrą teks kartoti nuolat.
Beje, kai kurie kremai turi stiprų aitrų kvapą, kuris gali nebūti toks malonus. Taip pat depiliaciniuose kremuose yra stiprių cheminių medžiagų, kurios kartais gali dirginti odą, todėl prieš tepant vieną iš šių kremų ant veido, svarbu atlikti testą kitoje, ne tokioje jautrioje odos vietoje (pavyzdžiui, ant rankos) ir įsitikinti, kad oda išlieka nesudirgusi.
Pastebėjus odos jautrumą tokiems kremams, vertėtų vengti jų naudojimo. Depiliaciniai kremai netinkami naudoti ir ant pažeistos, nudegusios ar sudirgintos odos.
Plaukelių šalinimas nuo veido gali būti atliekamas ir vaško juostelėmis, uždedant jas ant viršutinės lūpos. Tiesa, atvirkščiai nei anksčiau paminėti metodai, šis gali būti skausmingas, ypač jautrios odos vietose, tokiose kaip veido zona. Tačiau tuo pačiu depiliacija vašku leidžia pasiekti ir geresnių rezultatų – kadangi plaukelis tokiu būdu būna ne nuskutamas, o išraunamas, jų ataugimo laikas – žymiai ilgesnis, tad ir procedūrą užtenka atlikti gerokai rečiau.
Norint šiuo metodu pašalinti ūselius, pasirinktą odos vietą tereikia patepti specialiu vašku ir tvirtai nuspausti ją audinio juostele, kol vaškas atvės. Tuomet svarbu itin greitai truktelti juostelę ir tokiu būdu išrauti plaukelius. Įprastai po tokios procedūros oda švelni ir be plaukų išlieka net kelias savaites.
Beje, naudojant šį metodą svarbu atkreipti dėmesį ir į plaukelių ilgį. Jis efektyviausias vidutinio ilgumo plaukeliams – kitais atvejais juos išrauti tampa žymiai sudėtingiau.
Tai rankinis elektrinis prietaisas, kuris pašalina plaukus panašiai kaip pincetas, juos išraudamas. Žinoma, naudoti epiliatorių yra žymiai efektyviau nei pincetą, kadangi jis vienu metu gali pašalinti daugiau nei vieną plauką.
Nors ir ganėtinai efektyvus, šis būdas – itin skausmingas. Kadangi virš lūpos esanti oda – palyginti jautri, ją nesunku sudirginti. Vis dėlto iškentus šį procesą, rezultatais galima džiaugtis kiek ilgiau – paprastai išrauti plaukeliai neatauga bent kelias savaites.
Epiliatorius, šalindamas plaukus, gali sukelti ir tam tikrą odos paraudimą, tačiau įprastai jis praeina ganėtinai greitai. Tačiau pastebėjus ryškesnį odos dirginimą, epiliacijos tęsti nevertėtų, siekiant išvengti dar didesnių nemalonumų.
Vis daugiau populiarumo įgaunantis plaukelių nuo veido šalinimo būdas – depiliacija lazeriu. Tai – kiek sudėtingesnis metodas, tačiau jo rezultatai išlieka bene visam laikui.
Plaukų šalinimas lazeriu yra veiksmingas būdas atsikratyti tiek nepageidaujamų viršutinės lūpos, tiek kitų kūno vietų plaukų. Šios procedūros metu, naudojant specialų aleksandrito lazerį, profesionalai nukreipia koncentruotą šviesos kiekį į plaukų folikulą, taip juos pamažu sunaikindami.
Veido plaukų šalinimas lazeriu nėra nuolatinis metodas – atlikus keletą seansų, plaukai išnyksta ilgam. Toks rezultatas pasiekiamas dėl to, kad, atvirkščiai nei naudojant kitus depiliacijos metodus, šalinant plaukelius lazeriu jie yra ne išraunami ar nuskutami, o sunaikinami. Dėl tos pačios priežasties šis procesas – ir visiškai neskausmingas. Tai ypač aktualu kalbant apie jautrias kūno vietas, tokias kaip veidas.
Tiesa, pasirinkus atlikti ūselių šalinimą lazeriu, procedūrą būtina patikėti profesionalams – specialistams, dirbantiems su medicinine įranga. Nors šviesos impulsu pagrįstos depiliacijos aparatų galima įsigyti ir patiems, tokiomis procedūromis užsiimti ir rizikuoti savo oda nepatariama, ypač kalbant apie veido sritį. Depiliacija lazeriu, atliekama nekvalifikuoto asmens, gali sukelti pavojingas komplikacijas, kaip odos nudegimas ar pigmentacija.
Komentarai
o tai kam juos šalinti jei tai dievo dovana – bučiuotis netrukdo.