Tačiau išgirdo, kad šie popandeminiai metai – bene pirmi, kai 1979-aisiais pradėjęs veikti vienintelės mieste mokyklos baseinas nebepriima žmonių iš šalies.
Progimnazijos vadovas tikina, kad jų baseinas ir taip sausakimšas: plaukimo rekordų siekia garsieji šalies sportininkai, plaukti mokosi šimtai Panevėžio vaikų. O visiems kitiems užkirtus kelią pasiplaukioti savo malonumui, taupomi mokesčių mokėtojų pinigai.
Vienas pirmųjų, susirūpinusių, kad panevėžiečiai nebeturi kur plaukioti, miesto Tarybos narys, Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininkas Arūnas Balčiūnas teigė sulaukęs panevėžiečių prašymų sudaryti galimybes Panevėžyje pasipliuškenti baseine. Mat kone tuo pačiu metu, kai buvo uždarytas sporto rūmų baseinas, dėl brangymečio nustojo veikti ir privatus „Impulso“ baseinas drauge su pirtimis.
„Mokyklos vadovai yra pabrėžę, kad „Žemynos“ baseinas neturi sūkurinių vonių, kitų pramogų, skirtas tik sportininkams ar besimokantiems plaukti. Neabejoju, kad žmonės baseiną lankytų ne tik dėl pramogų, ateitų ir vien pasiplaukioti.“
J. Jasiukaitis
„Negana to, neseniai remontui uždarė ir Pasvalio sporto mokyklos baseiną, į kurį važiuodavo panevėžiečiai. Sulaukiau prašymų rasti galimybę panevėžiečiams patekti į „Žemynos“ progimnazijos baseiną“, – sako A. Balčiūnas.
Politikas netruko išsiaiškinti, kad „Žemynos“ baseinas visas darbo dienas išties itin užimtas, jame nuo šeštos valandos ryto iki aštuntos vakaro treniruojasi sportininkai arba plaukti mokomi miesto mokyklų moksleiviai, o paskutinė baseino darbo valanda skirta jo valymui. Tačiau šeštadieniais baseine treniruotės vyksta iki 14-os valandos, po to valandą jis valomas, o 15-ą valandą uždaromas. Sekmadieniais baseinas apskritai nedirba.
Šią informaciją A. Balčiūnas teigia perdavęs miesto Savivaldybės Sporto skyriui, su kurio vadovu nutarė pareikalauti, kad „Žemynos“ progimnazijos vadovybė įvertintų galimybes baseinu naudotis ne vien moksleiviams. Kol kas tokio įvertinimo politikas teigia negavęs.
Panevėžio savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis tvirtina ėmęsis ieškoti būdų progimnazijos baseiną atverti visiems.
„Jau turbūt mėnuo, kai gimnazija skaičiuoja, kiek kainuotų pailginti baseino darbą, kad jis dirbtų ir šeštadienio vakarą, ir sekmadienį. Kol kas skaičiavimų negavome, teks mokyklos vadovybę raginti“, – sakė J. Jasiukaitis.
Pats vedėjas pripažino, jog ir jam neatrodo teisinga, kad turėdami mokyklą su baseinu, suaugę panevėžiečiai į jį neįleidžiami.
„Mokyklos vadovai yra pabrėžę, kad „Žemynos“ baseinas neturi sūkurinių vonių, kitų pramogų, tad skirtas tik sportininkams ar besimokantiems plaukti. Tačiau neabejoju, kad žmonės baseiną lankytų ne tik dėl pramogų, ateitų ir vien pasiplaukioti“, – mano J. Jasiukaitis.
Jis sakė girdintis „Žemynos“ vadovybės argumentus, esą pradėjus leisti panevėžiečius į baseiną, prireiks daugiau etatų, bus išnaudota daugiau energijos išteklių. Tačiau, pasak J. Jasiukaičio, tai ne priežastis miestą palikti visai be baseino.
„Laukiame skaičiavimų, o juos gavę, perduosime miesto Tarybos nariams. Tai jie tars galutinį žodį, ar įleisti suaugusius panevėžiečius į mokyklos baseiną“, – sakė J. Jasiukaitis.
Kiek vandens mėgėjams kainuotų valandos apsilankymas baseine, „Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis negalėjo atsakyti.
Direktorius teigia prašymą suskaičiuoti, kiek atsieitų jo vadovaujamos mokyklos baseino darbo laiko pailginimas, perdavęs Panevėžio apskaitos centrui, bet atsakymo dar nesulaukęs.
„Anksčiau, kai mokykloje dirbo buhalterė, skaičiavimai būtų atlikti per tris dienas. Dabar, kai švietimo įstaigų buhalteriją perėmė Apskaitos centras, skaičiavimai sulėtėjo“, – teisinosi direktorius.
Anot jo, iki pandemijos vadinamieji žmonės iš gatvės į baseiną patekdavo be trukdžių. Visiems norintiems baseinas būdavo atviras ir iki praėjusios vasaros. O štai šį rudenį itin šokus elektros energijos kainoms, nutarta baseiną atverti tik sportinių rezultatų siekiantiems sportininkams bei pagal programas plaukti besimokantiems vaikams.
Direktorius skaičiavo, kad olimpinių aukštumų „Žemynos“ gimnazijos baseine siekia net 324 sportininkai, o šimtai miesto vaikų pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamas programas mokosi plaukti.
„Kiekviena baseino darbo valanda kainuoja. Kainuoja ir įjungtas apšvietimas, ir vanduo, kuriuo prausiamasi ir ateinant į baseiną, ir išeinant iš jo. Be to, norint, kad jis veiktų šeštadienio vakarą bei sekmadienį, turėtume papildomai priimti darbuotojų“, – teigė V. Vilutis.
Anot jo, tektų įdarbinti gelbėtoją bei baseino budėtoją, mat esamas budėtojas dirba visu krūviu, o gelbėtojo baseinas apskritai neturi.
Sportuojančius ar plaukti besimokančius vaikus prižiūri jų treneriai.
Komentarai
idomus savivaldos klerku pamastymai, direktorius privalo atverti baseina visuomenei, tai liuks, duokit papildoma finansavima ir bus pasamdyti zmones dirbantys savaitgaliais, ar cia eilinis tarybinio mastymo pavizdys- finansavimo neduosim, bet jus privalote………