Prie „Cido“ arenos nuo praėjusio trečiadienio veikiantis mobilusis punktas dirba po dvylika valandų per dieną – nuo 8 iki 20 valandos. Panevėžio savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos teigimu, nuo šio pirmadienio žmonės tirti priimami jau kas dešimt minučių. Per pirmąsias penkias punkto darbo dienas, iki sekmadienio vakaro paimti 196 žmonių mėginiai.
Vedėjo teigimu, darbui punkte suformuotos devynios specialistų komandos. Turėjęs gana nedaug terpių tyrimams imti, punktas pasipildė atsargas ir dabar per dieną planuojama priimti po 72 žmones.
Punkte tiriami ne tik Panevėžio miesto ar rajono, bet visos apskrities gyventojai.
„Mūsų žiniomis, kol kas nėra nustatyta susirgimo koranaviruso sukelta liga atvejo iš mobiliojo punkto, bet ir ištirti dar ne visi mėginiai. Laboratorija nespėja mūsų pasivyti“, – teigė M. Burba.
Anot jo, šiuo metu sprendžiamas klausimas ir dėl galimo papildomo punkto steigimo bei mobiliųjų brigadų formavimo.
Norintieji išsitirti mobiliajame punkte pirmiausia turėtų skambinti karštąja linija trumpuoju telefono numeriu 1808. Konsultantas, įvertinęs pateiktus duomenis, priima sprendimą, ar žmogų tikslinga tirti dėl koronaviruso infekcijos.
Tuo atveju, jei žmogų nusprendžiama tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) į mobilųjį punktą. Draudžiama važiuoti tirtis viešuoju transportu ar taksi. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobiliojo punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.
Asmenų, neturinčių galimybės į mobilius punktus atvykti savarankiškai, prašoma kreiptis į Panevėžio savivaldybės transportavimo koordinatorių A. Savicką tel. 869434501.
Būtina į punktą atvykti nurodytu laiku.
Neregistruotiems pacientams tyrimai nėra atliekami. Atvykus į punktą, būtina vykdyti visus nurodymus, patiems nelipti iš automobilio, neatidarinėti langų. Iš punkto būtina grįžti į patalpas ir izoliuotis nuo visuomenės.
Plečiantis koronaviruso infekcijai, jau svarstoma ir apie karščiavimo klinikų steigimą.
Dėl tokių klinikų turės apsispręsti pačios savivaldybės. Pasak M. Burbos, šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl jos atidarymo Panevėžyje. Visgi kada tokia atvertų duris, Sveikatos poskyrio vedėjas negalėjo atsakyti. Anot jo, jai įsteigti veikiausiai gali prireikti ir Sveikatos apsaugos ministerijos pagalbos.
Kaip skelbia ministerija, į karščiavimo klinikas būtų registruojami turintieji šeimos gydytojo siuntimą. Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18–60 metų pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną sieks ne mažiau kaip 37,8 laipsnio (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus. Pasireiškus nurodytiems simptomams, pacientas turės kreiptis į šeimos gydytoją. Šis priims sprendimą, ar nukreipti į karščiavimo kliniką.
Karščiavimo klinikose būtų atliekamas išsamus patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, kaip ir mobiliuosiuose punktuose, bus paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronaviruso infekcijos. Jei reikia – paskirtas gydymas.
Atvykus nurodytu laiku į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias sergančiuosius koronavirusine infekcija.