Penktadienį tuoj po vidurdienio Panevėžio rajone esančios įmonės „Dominari logistika“ sandėliavimo patalpose iš 5–6 metrų aukščio nukrito 1981 metais gimęs vyras. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jam diagnozuota krūtinės trauma, daugybiniai šonkaulių lūžiai, kraujavimas dešinėje pleuros ertmėje, galvos smegenų kontuzija, galvos smegenų edema, subdūrinė hematoma, daugybiniai stuburo slankstelių lūžiai, koma. Žmogus stipriai nukraujavo. Vyras buvo du kartus operuotas, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.
Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vedėjas Rimantas Trota sako, kad
apie šį įvykį informacijos dar labai mažai. Pirminiais duomenimis, šakiniu krautuvu darbuotojas buvo pakeltas, kad nuo stelažų nuimtų poroloną, tačiau kaip viskas vyko iš tikrųjų, atskleis tyrimas. Vedėjo teigimu, penktadienį elektrokaro vairuotojas šoko būsenos išleistas namo ir nebuvo kam papasakoti, kas iš tikro nutiko.
„Kol kas neturime paaiškinimo, kaip viskas nutiko“, – sakė R.Trota.
„Dominari logistika“ vadovas į „Sekundės“skambučius neatsiliepė.
Praėjusios savaitės pradžioje įvyko dar vienas sunkus nelaimingas atsitikimas darbe. Įmonės „Mintrans“ vairuotojas greičiausiai netinkamai organizavo darbus iš automobilvežio iškraunant automobilius ir buvo suspaustas. Įvykis tiriamas.
Savaitgalį Panevėžio rajone nutikusi nelaimė nusinešė jauno vyro gyvybę tačiau jos VDI netirs, nes nutiko namuose. Karsakiškio kaime garaže automobilis prispaudė vyrą.
Buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, tačiau jiems atvykus, žmogus jau buvo ištrauktas, o greitosios medicinos pagalbos darbuotojai jį gaivino. Ugniagesiai gelbėtojai padėjo jį gaivinti. Tačiau apie pusę penkių vakaro medikai konstatavo vyro, gimusio 1970 metais, mirtį.
Pasak R. Trotos, pernai apskrityje įvyko 13 mirtinų ir 13 sunkių nelaimingų atsitikimų darbe. Šeši mirtini atsitikimai įvyko darbe, dėl septynių tyrimai nutraukti pripažinus, kad jie nesusiję su darbu. Iš 13 sunkių nelaimingų atsitikimų 9 įvyko darbe, du vykstant iš darbo ar į darbą, viena trauma registruota dėl ligos, o viena – per atostogas.
Vedėjo teigimu, palyginti su ankstesniais metais, keičiasi patys nelaimingi atsitikimai, tačiau jų skaičius lieka panašus. Vyrauja tos pačios sritys – statyba, krovos darbai, miško ruoša. Žmonės paprastai krenta iš aukščio, ant jų užvirsta medžiai ir pan.
„Nelaimingų atsitikimų, deja, nemažėja. Paskutiniai tyrimai rodo, kad žmonės darbe patys dažniausiai nesilaiko reikalavimų“, – pažymi R. Trota.
Pasak jo, anksčiau buvo daugiau fiksuojama darbdavių kaltės – neišmokydavo darbuotojų, nesuteikdavo saugos priemonių ir pan.
VDI duomenimis, šalyje praėjusiais metais fiksuota daugiau nei keturios dešimtys mirtinų nelaimingų atsitikimų ir kone 130 sunkių. 2015 metais situacija buvo panaši, tik sunkių nelaimingų atsitikimų buvo 15-a daugiau. Pernai šalyje daugiausia sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų įvyko transporto, saugojimo, apdirbamosios gamybos įmonėse.
Statybos įmonėse įvyko 9 mirtini ir 24 sunkūs nelaimingi atsitikimai. Didmeninės ir mažmeninės
prekybos bei variklinių transporto priemonių remonto įmonėse įvyko 4 mirtini ir 17 sunkių; žemės ūkio – 4 mirtini ir 8 sunkūs, miškininkystės – 3 mirtini ir 5 sunkūs, administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse –1 mirtinas ir 7 sunkūs nelaimingi atsitikimai.
Nors mirtinų nelaimingų atsitikimų skaičius pernai išliko praktiškai toks pat, tačiau stebima, kad jų labai padaugėjo apdirbamosios gamybos įmonėse, žemės ūkyje, miškininkystėje ir kt. Tačiau statybos ir transporto sektoriuose sumažėjo.
Tiesa, pastarajame išaugo sunkių nelaimingų atsitikimų skaičius. Dažniausiai žmonės žuvo ar susižalojo nukritę iš aukščio, nugriuvus, nukritus iš aukštai ar pasislinkus daiktams.