„Buvo ilga, sunki liga, galiausiai ją ta liga ir pasiglemžė“, – BNS sakė A. Peškaitis.
Jis sako su N. Paltiniene bendravęs prieš kelias dienas ir prisimena ją kaip labai nuoširdų, atvirą ir tikintį žmogų.
„Ji niekada neatsisakydavo dainuoti labdarai. Ji giedojo Lietuvos bažnyčiose, bet taip ir Notre Dame katedroje, Kelno arkikatedroje ji būdavo kviečiama ir giedojo. Ji buvo žmogus, praėjęs pragarą vaikystėje, bet ji išliko šviesi, iki pat galo ji liko šviesus ir atviras žmogus“, – BNS sakė A. Peškaitis.
Tiksli dainininkės gimimo data nežinoma dėl neišlikusių gimimo dokumentų, bet laikoma, kad ji gimė 1929-ųjų vasario 16-ąją. Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951-aisiais, Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko filmų, operečių arijas, populiarias dainas. Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.
Kaip BNS sakė A. Peškaitis, nuo 1982-ųjų N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, tęsė čia koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais ji su vyru gyveno ir Lietuvoje, ir Vokietijoje, nuolat Manheime daininikė gyveno pastaruosius ketverius metus.
Per savo ilgą muzikinę karjerą ji yra išleidusi keliasdešimt muzikinių albumų vinilinių plokštelių, garsajuosčiu, kompaktinių diskų pavidalu, garsiausi jos hitai – „Atleiski, mama“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“ ir kiti. Sovietmečiu ji taip pat dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių.
Be kitų apdovanojimų, ji yra pelniusi Antano Šabaniausko premiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi, apaštalinį palaiminimą jai yra suteikęs ir popiežius Benediktas XVI už tai, kad ji koncertus pradėdavo malda Švč. mergelei Marijai.